Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 10.05.2024 - 20:28


Preco to neaplikuju aj na DSL :)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
ewew
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 30.10.2009 - 19:07 #76436
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

lubosk wrote: ›
ewew wrote: ›
rcp wrote: ›
mashinepistole2 wrote: ›Ale konecne vieme co robit , ak mame za konkurenta zdielaca DSLka Laughing Nahlasit t-comu , oni ho posriesia .... Very Happy


cobain wrote: ›fu to bude udani



toto sa tyka tusim len optiky. pri dslke (sam neviem z akeho dovodu) t-com zdielanie podporuje (hrdo sa tym vychvaluje):

http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1423
Slovak Telekom neobmedzuje svojich zákazníkov pri zdieľaní aDSL pripojenia. V zmluvnom vzťahu zákazníka a spoločnosti Slovak Telekom, a.s. vystupuje vždy iba konečný užívateľ, ktorý môže úplne legálne zdieľať aDSL pripojenie aj s ďalšími účastníkmi, pokiaľ nespôsobuje problémy na sieti napr. používaním neschváleného hardvéru, spamom alebo inak nenarúša integritu siete. Toto platí ako pre právnické osoby, tak aj pre fyzické osoby. Napríklad je možné, aby po vzájomnej dohode využívali jednu DSL službu viacerí susedia v paneláku alebo zamestnanci firmy.

Zdieľanie služby štyrmi účastníkmi umožňuje napríklad koncové zariadenie Microcom AD 2651 alebo DrayTek Vigor 2600Ge (obe zariadenia sú v T-Com ponuke). Pokiaľ ju chcú používať viacerí než štyria účastníci, je potrebné použiť hub alebo swich. Vzdialenosť medzi počítačmi môže byť 100 až 150 metrov. Ak je kábel vedený vonkajškom, je potrebné dávať pozor aj na atmosférické vplyvy, najväčšie nebezpečenstvo hrozí pri búrkach, kedy môže vzniknúť prepätie, ktoré môže zničiť router alebo sieťovú kartu. Zdieľanie DSL služieb teda možné je, zákazník by však nemal zabudnúť na to, že čím viac ľudí používa súčasne jedno aDSL pripojenie, tým viac jeho kvalita/rýchlosť klesá


dokonca aj pravnicka osoba moze zdielat DSL Shocked

Inak maximálna dĺžka kábla UTP je do 100 m

Samozrejme ze si chcel dodat ze teoreticka dlzka.Maximalna ? moja asi 210m Smile

Nehovorím, že to tak nemôže byť.
Keď sa tam dá poriadny kábel a poriadný sieťový hardwer aj to musí isť.
Ale aj tak je to trochu moc. pochopil by som 1,25 násobok maximálnej teoretickej dĺžky.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 10:01 #76453
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

ewew wrote: ›. pochopil by som 1,25 násobok maximálnej teoretickej dĺžky.


tak to ja prave nechapem odkial si zobral tuto oveckinovovu konstantu, ze to este je pochopitelne
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 10:23 #76456
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

kubiik wrote: ›
ewew wrote: ›. pochopil by som 1,25 násobok maximálnej teoretickej dĺžky.


tak to ja prave nechapem odkial si zobral tuto oveckinovovu konstantu, ze to este je pochopitelne

Myslel som tým, že to považujem za maximálnu spoľahlivú dĺžku pri ktorej by nemali byť ešte problémy.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 10:25 #76457
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

hej? Skus nam prezradit ako si sa dostal k tomu cislu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 10:32 #76459
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

lol wrote: ›hej? Skus nam prezradit ako si sa dostal k tomu cislu.

Len odhad. Rozhodne ja by som dlhší nedal. A keď by už to muselo byť, hladal by som nejaký opakovač signálu
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 10:38 #76460
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
rcp wrote: ›
mashinepistole2 wrote: ›Ale konecne vieme co robit , ak mame za konkurenta zdielaca DSLka Laughing Nahlasit t-comu , oni ho posriesia .... Very Happy


cobain wrote: ›fu to bude udani



toto sa tyka tusim len optiky. pri dslke (sam neviem z akeho dovodu) t-com zdielanie podporuje (hrdo sa tym vychvaluje):


dokonca aj pravnicka osoba moze zdielat DSL Shocked


Ja myslim ze to riesia aj pri dslku , znizovanim pocktu spojeni a nakoniec vikendy z rychlostou downloadu 500kbps . Toto iste vravel aj technik od t-comu ze nejaky jeho znamy ma tiez wifi siet a takto ho priskrtili . Takze by som sa na to velmo nespoliehal ze na dslku nic take nieje ... Aj z vlastnej skusenosti viem ze to tak je , preto uz dsl nepouzivam Wink
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 11:03 #76462
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

mashinepistole2 wrote: ›
Ja myslim ze to riesia aj pri dslku , znizovanim pocktu spojeni a nakoniec vikendy z rychlostou downloadu 500kbps . Toto iste vravel aj technik od t-comu ze nejaky jeho znamy ma tiez wifi siet a takto ho priskrtili . Takze by som sa na to velmo nespoliehal ze na dslku nic take nieje ... Aj z vlastnej skusenosti viem ze to tak je , preto uz dsl nepouzivam Wink


Niet sa comu cudovat. Trh sa pomali plni ani klientov uz tolko nepribuda tak sa snazia s tym nieco robit. K nam ked dojde nejaky dealer t-comu tiez zacina z vetou ze "internet vam asi ponukat nebudem" takze vedia od ludi od koho maju internet a ci chcu alebo nie aj dsl-zdielaci su pre nich uz konkurencia.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 11:37 #76463
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

bakula wrote: ›
mashinepistole2 wrote: ›
Ja myslim ze to riesia aj pri dslku , znizovanim pocktu spojeni a nakoniec vikendy z rychlostou downloadu 500kbps . Toto iste vravel aj technik od t-comu ze nejaky jeho znamy ma tiez wifi siet a takto ho priskrtili . Takze by som sa na to velmo nespoliehal ze na dslku nic take nieje ... Aj z vlastnej skusenosti viem ze to tak je , preto uz dsl nepouzivam Wink


Niet sa comu cudovat. Trh sa pomali plni ani klientov uz tolko nepribuda tak sa snazia s tym nieco robit. K nam ked dojde nejaky dealer t-comu tiez zacina z vetou ze "internet vam asi ponukat nebudem" takze vedia od ludi od koho maju internet a ci chcu alebo nie aj dsl-zdielaci su pre nich uz konkurencia.

A tých 20Gbit/s v SIXe není lacná zaležitosť.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
testuser
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 11:45 #76464
Basic


Joined: Sep 21, 2009
Posts: 86

dako nechapem v sixe sa plati za prenesene data? Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 31.10.2009 - 12:12 #76465
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ewew ty rura,vsak metalika sa da robit aj na viac ako 100m,ale prides o rychlost,nepojde to tak rychlo ako ked mas napr 2 pc spojene 2 m kablom.Aj ked ja som este nikdy netestoval realnu priepustnost na 100m,150m a na 2m.A zalezi aj na kabli aky je kvalitny.Volakedy boli aj hlinnikove UTP ale uz som to davno nevidel.


V sixe sa plati za "rucne" prenesene data.Ked musia doniest daky HDD a namontovat hehe,ale robim si srandu Idea
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 01.11.2009 - 18:25 #76489
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Tiež, keby si to poskytovatelia internetu od začiatku do určitej miery odbmedzovali prenesené data, tak by neboli ťahači.
Keby T-Com robil baličky tak, že by tam bol limit na mesiac 30 GB potom by nemuseli takto obmedzovať.
Ja si vystačim s 1,5 GB na mesiac pri rýchlosti 1,5 Mbit/s.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 01.11.2009 - 18:53 #76490
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
ewew wrote: ›Tiež, keby si to poskytovatelia internetu od začiatku do určitej miery odbmedzovali prenesené data, tak by neboli ťahači.
Keby T-Com robil baličky tak, že by tam bol limit na mesiac 30 GB potom by nemuseli takto obmedzovať.
Ja si vystačim s 1,5 GB na mesiac pri rýchlosti 1,5 Mbit/s.


Tahaci budu vzdy Wink A t-com robil balicky , len asi prisli na to ze to ludia nechcu Cool Ludia maju na haku pripojenie za ktore zaplatia viac , ked presvihnu urcitu hranicu . Vedsina ludi nema predstavu o tom kolko dat im bude dost na mesiac , tak radsej zoberu to , kde nieje sanca ze zaplatia viac .

moj nazor
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 01.11.2009 - 19:13 #76491
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

mashinepistole2 wrote: ›
ewew wrote: ›Tiež, keby si to poskytovatelia internetu od začiatku do určitej miery odbmedzovali prenesené data, tak by neboli ťahači.
Keby T-Com robil baličky tak, že by tam bol limit na mesiac 30 GB potom by nemuseli takto obmedzovať.
Ja si vystačim s 1,5 GB na mesiac pri rýchlosti 1,5 Mbit/s.


Tahaci budu vzdy Wink A t-com robil balicky , len asi prisli na to ze to ludia nechcu Cool Ludia maju na haku pripojenie za ktore zaplatia viac , ked presvihnu urcitu hranicu . Vedsina ludi nema predstavu o tom kolko dat im bude dost na mesiac , tak radsej zoberu to , kde nieje sanca ze zaplatia viac .

moj nazor

S tým, že ťahači budu stále súhlasím. To s tými baličkami tiež súhlasím. Zakaznik má vždy dostane čo chce.
Inak ľudia čo by mali neobmedzení prenos dát by mali mať v zmluve časť, ktorá by ich zaväzovala k dodržaniu maximálného množstva prenesených dát za mesiac. Najlepšie by bolo keby sa to dalo do nejakého zákona.
Wimax má aj neobmedzené balíky, ale na spodku letáku majú FUP na tieto balíky. Teraz myslím, že majú 15 GB.
Pokiaľ sa nemýlim, tak asi v každej zmluve je napísané, že nadmerné prenosy dát sa považujú za zneužitie služby.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 01.11.2009 - 22:36 #76493
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ked je v zmluve neobmedzeny a nieje pri tom ziadne cislo znamena to neobmedzeny v urcitom zmysle.Neobmedzeny casovo alebo datovo.Tieto dva vyznamy t-com implanuje do jedneho slova "neobmedzeny" cize ked to raz napisu nemozu tam poto m davat fup,tym by porusili zmluvne podmienky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Preco to neaplikuju aj na DSL :)  PostPosted: 01.11.2009 - 23:31 #76496
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
server3 wrote: ›ked je v zmluve neobmedzeny a nieje pri tom ziadne cislo znamena to neobmedzeny v urcitom zmysle.Neobmedzeny casovo alebo datovo.Tieto dva vyznamy t-com implanuje do jedneho slova "neobmedzeny" cize ked to raz napisu nemozu tam poto m davat fup,tym by porusili zmluvne podmienky


A taku vyhovorku ze mate tam agregaciu nepoznas ? Ked ti pojde dsl 500kbps . Preto mam dsl v PCI . Laughing Je to len pre par ludi a nic viac .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)