Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 10:29


IPTV áno či nie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 6 < 123456 >
Author Message
mirecnet
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 07:43 #78550
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

eXplorer wrote: ›
rado22 wrote: › minimalne v zaujmovych oblastiach oranzovych a purpurovych, ten kto bude ponukat iba net, akokolvek kvalitny, je odsudeny v strednedlhom horizonte na zanik.


To je imho kravina, vo velkych mestach ma vacsina ludi kablofku od UPC, je to dane historicky a maju s tym problem aj purpurovo oranzovi - nevedia to zlomit. Pocet ludi ktori maju cez optiku purporovo oranzovych aj kablovku a nielen net je velmi nizky. Kedysi Orange zverejnoval aj pocty FiberTV zakaznikov, uz to nerobia ... T-com ma konkurencnu vyhodu, DSLkom pokryva oblasti kde UPC nie je.

Tam kde je UPC bohate staci nateraz ponukat iba net, vacsina ludi tam uz kablovku davno ma - prijem cez STA je mizerny a ked prislo pred desiatkami rokov UPC (resp predtym KabelPlus, SKT) ziskali penetraciu odhadom 70% mozno viac.


Tak teraz si povedal velku pravdu.
Kludne tu mozeme mudrovat od kolko zakaznikov sa oplati poskytovat TV cez druzicu vo vesmire a kolko milionov naliat do IPTV. No rozmyslat elekonomicky a vymysliet ako to dokazat pod 270 korun/9€ mesacne (lebo DiGi,Skylink..) je vsak tazka veda, ktora ma este vela neznamych vo vzorcoch.

Posledne zname pocty IPTV su:
Magio: 40 000 zakaznikov v celej SR
FiberTV: 7000 zakaznikov v celej SR
Tyto zakaznici stali miliony €.

Posledne zname pocty DVB-S statelitu su:
Skylink 700 000 zakaznikov
DiGiTV: nad 200 000 zakaznikov (maju taky velky zaujem o TV, ze sa topia v problemoch)
UPC sat: 32 000 zakaznikov (vobec sa neboja prechodu na inu druzicu a preladenia 32 000 anten)

Skuste porozmyslat, ze ked je ta IPTV taka uzastna, preco si to T-com preratal a svoje Magio premiesnuje pomaly na satelit DVB-S2 ?

Vsak uz v reklame je. Pripojte sa vsade a kvalitne. Internet mozete a aj nemusite mat. A ak ho mate mozete mat hocijaky. Nam (T-com) je to jedno !
Reci o uzastnom a vyhodnom triple play su zrazu prec. Konkurencia a ekonomika je svina.

Kludne sa vyhladovo moze stat, ze T-com IPTV na metalickej sieti obmedzi, alebo uplne ukonci a zakaznikov zmigruje na satelit. Tam poskytne neporovnatelne ine kvaltne HDtv sluzby za lepsie ceny. Odlakci tak svoju siet, kde moze poskytovat plosne viac ako 2 Mbity a byt konkurencie schopny. Naco poskytovat IPTV na dedine, kde nieje problem osadit satelitnu antenu. Je to lacne a prakticke. A sirit to cez IPTV to je iba strata.

IPTV mozno zostane len na optike v mestach, kde ju ludia dokazu zaplatit a historicky maju neprelomitelny blok s kablovky a UPC.

Takze co bude za 10 rokov nik nevie. Prepacte mi, ale na keci o strednedlhom horizonte som uz naozaj niekedy alergicky Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 08:25 #78551
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

moj nazor je ze sa viac ludom oplati skylink ako platit mesacne 8 eur za tie iste programy.
ja montujem skylink za 160eur ked si zakaznik prerata tak po 1,5 roku pozera zadarmo jedina nevyhoda skylinku je absencia niektorych programov ako su discovery, a program pre deti inak som s tym max spokojny
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 09:32 #78560
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

mirecnet wrote: ›AAAaaaa..trafena hus zagagala Very Happy

To su keci. V strednedlhom horizonte budu vsetci pozerat televiziu podzemne cez DVB-T a satelitne cez DVB-S, tak ako tomu bolo doteraz. V dlhodobom horizonte uz budeme vsetci pod zemou. Alebo budeme mat pripojene TV cez mobilne LTE siete 4 a 5 generacie. Co bude za 10 rokov nik nemoze este ani tusit. Tak prestante mudrovat.


Odporucam navstevu ocneho lekara, ak si dobre pamatam, a ja si dobre pamatam, pisal som vseeobecne o sluzbach poskytovanych nad IP a nie o telke, a prave od invencie toho-ktoreho providera bude zavysiet jeho uspech na trhu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 09:36 #78561
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
edusko wrote: ›moj nazor je ze sa viac ludom oplati skylink ako platit mesacne 8 eur za tie iste programy.
ja montujem skylink za 160eur ked si zakaznik prerata tak po 1,5 roku pozera zadarmo jedina nevyhoda skylinku je absencia niektorych programov ako su discovery, a program pre deti inak som s tym max spokojny


Od kedy si samaritan a pocitas co sa ludom viac oplati? Predaj je o tom co sa ludom viac oplati? Nie je. Je milion veci ktore sa ludom viac oplatia a preco si teda kupia nieco co sa im "neoplati".

Ja Vam viem povedat z prvej ruky ze ludia chcu tripleplay!
Spravil som si taku malu statistiku v nasom meste, 3-ja operatori posytuju mobilny internet, 15 operatorov poskytuje wifi, z toho 10 ma zaroven opticku siet a 5 z nich poskytuje aj TV. Viem Vam povedat z tej najprvsej ruky ze ludia koli IPTV odchadzaju, odislo nam sice len okolo 40 ludi koli telke, ale je to neprijemne a bude ich coraz viac. IPTV je nutne zlo.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 09:37 #78562
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

zole wrote: ›Ciastocne k teme:
Dnes som mal moznost testovat ospevovane nove Nangu IPTV. Ako obycajny user som cakal,ze konecne normalne vyriesia zakladnu uzivatelsku funkcionalitu celeho systemu a to pohodove prepinanie "surfovanie" medzi tv kanalmi. Je to konecne o nieco rychlejsie, ale listovanie medzi kanalmi je strasne - mozne skoky iba po jednom, ak sa chcem dostat o 15 kanalov dalej klikam ako somar po jednom. Neviete bude sa to riesit? Alebo som nieco zle postrehol? Ostatne zlepsenia su vcelku prijatelne. Pomer cena/vykon tohto systemu je ale stale velmi otazna.


Je to pravda vsetko co pises, podobne pripomienky su davno analizovane a budu riesene v najnovsom release aj s mnozstvom inych novych funkcii, ktore budu pre vela ludi velmi zaujimave. V sucasnosti uvedena verzia 2.0 je defacto beta pouzitelna pre nasadenie u koncakov moznostou skakania medzi povodnou a novou verziou prave koli absencii niektorych doteraz podporovanych funkcii.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 09:46 #78563
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

eXplorer wrote: ›
rado22 wrote: › minimalne v zaujmovych oblastiach oranzovych a purpurovych, ten kto bude ponukat iba net, akokolvek kvalitny, je odsudeny v strednedlhom horizonte na zanik.


To je imho kravina, vo velkych mestach ma vacsina ludi kablofku od UPC, je to dane historicky a maju s tym problem aj purpurovo oranzovi - nevedia to zlomit. Pocet ludi ktori maju cez optiku purporovo oranzovych aj kablovku a nielen net je velmi nizky. Kedysi Orange zverejnoval aj pocty FiberTV zakaznikov, uz to nerobia ... T-com ma konkurencnu vyhodu, DSLkom pokryva oblasti kde UPC nie je.

Tam kde je UPC bohate staci nateraz ponukat iba net, vacsina ludi tam uz kablovku davno ma - prijem cez STA je mizerny a ked prislo pred desiatkami rokov UPC (resp predtym KabelPlus, SKT) ziskali penetraciu odhadom 70% mozno viac.


Z tvojej analizy trhovej pozicie vypliva ze si skor technik ako obchodnik. Logika myslenia - tu je UPC tu nepredam je podla mna kratkozraka, musis vyvyjat vsetko usilie aby si to zlomil. UPC ta inak moze zozrat aj s ponozkami. Oranzovy a purpurovy maju oproti nam, lokalistom konkurencnu nevyhodu v tom ze ZATIAL nevedia riesit lokalnu obchodnu politiku. Ponuknut lepsiu cenu, sirrsi raster ako UPC zatial pri ich ponuke nieje problem, ale aj toto je vec ktora tu dlho nebude, preto je prave teraz ta beda, kedy sa vies na trhu identifikovat ako plnohodny hrac IPTV s mnozstvom dalsich sluzieb, ktore budu pre tvojich zakaznikov zaujimave a koli ktorym si ako dodavatela vyberu prave teba. To ze slovensky zakaznik nieje promiskuitny, je fakt, ktory musis zlomit, predpokladam ze tak ako ostatny, vhodnym namiesanim produktov do produktovych balickov, net, telka phone, servi.... Kuchlapi neplacte a makajte. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 09:53 #78564
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

edusko wrote: ›moj nazor je ze sa viac ludom oplati skylink ako platit mesacne 8 eur za tie iste programy.
ja montujem skylink za 160eur ked si zakaznik prerata tak po 1,5 roku pozera zadarmo jedina nevyhoda skylinku je absencia niektorych programov ako su discovery, a program pre deti inak som s tym max spokojny


zase jeten technik namiesto obchodnika, ludia komunizmus tu ani nebol a socializmus padol pred 20 rokmi 1 mesiacom a 2 dnami Smile

ty si ten ktory musi zarobit, no samozrejme so zretelom na etiku a spokojnost zakaznika. tzn musis predavat zakaznikovy produkt, s ktoreho kvalitou je spokojny, za cenu ktoru je on ochotny akceptovat. takto to funguje
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 09:59 #78565
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

gyro wrote: ›
edusko wrote: ›moj nazor je ze sa viac ludom oplati skylink ako platit mesacne 8 eur za tie iste programy.
ja montujem skylink za 160eur ked si zakaznik prerata tak po 1,5 roku pozera zadarmo jedina nevyhoda skylinku je absencia niektorych programov ako su discovery, a program pre deti inak som s tym max spokojny


Od kedy si samaritan a pocitas co sa ludom viac oplati? Predaj je o tom co sa ludom viac oplati? Nie je. Je milion veci ktore sa ludom viac oplatia a preco si teda kupia nieco co sa im "neoplati".

Ja Vam viem povedat z prvej ruky ze ludia chcu tripleplay!
Spravil som si taku malu statistiku v nasom meste, 3-ja operatori posytuju mobilny internet, 15 operatorov poskytuje wifi, z toho 10 ma zaroven opticku siet a 5 z nich poskytuje aj TV. Viem Vam povedat z tej najprvsej ruky ze ludia koli IPTV odchadzaju, odislo nam sice len okolo 40 ludi koli telke, ale je to neprijemne a bude ich coraz viac. IPTV je nutne zlo.


kua ucis sa, mam z teba radost.

k nangu 2.0 a prepinaniu, to co pises ze vy mame nakodene, uz maju aj oni, ale prbl je v tom ze oni kym nieco vydaju ako release, tak to testuju ako jebnuti a preto to bude az v tom dalsom a nie hned v prvom. ked to bude, tak sa pridi mrk Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zole
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 10:13 #78566
Basic


Joined: Jún 03, 2007
Posts: 40

Podla Andackeho v Trende sa Orange taktiez moze vybrat cestou satelitu, Orange v Polsku tiez poskytuje satelitnu sluzbu.
To ze sa T-com vybral aj cestou satelitu je uplne logicke, obchodny uspech sat. sluzby v Madarsku ich presvedcil a neznamena to vobec to,ze IPTV chcu nahradit touto technologiou.

Zaujimave:

http://domacnost.sme.sk/c/5146452/set-t ... telit.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 11:02 #78571
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

IPTV beriem ako nutne zlo, zatial ho nemam, ale do pol roka by som to chcel rozchodit. Ekonomika samotnej TV sluzby pri mojom rozhodovani nebude mat takmer ziaden vplyv na verdikt. Povodne som si povedal, ze sa mu zacnem aktivne venovat v momente ked prvy zakaznik pripojeny na optiku prejde na magio cez DSL kvoli TV. Viem urcite o zakaznikoch co si uz TV magio dali zapojit, ale nas internet zatial neodhlasili a nie je to viazanostou, lebo tu nemam ziadnu. Urcite za to mozem dakovat hlavne tomu, ze u nas optiku tcom nema.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 11:02 #78572
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

gyro keby mas iptv za neviem kolko tisic eur tak ti to urcite pokryju naklady ty 40 usery Smile
nie som samaritan ale kazdy teraz obraca korunu ako vie a co montujem skylink tak dost vela ludi odchadza z digi aby nemuseli plati to je iba moj nazor ja by som tiez neplatil mesacne za telku mozem tam mat x programov jednoduch ked dojdem domov kuknem max na net a telku zapnem raz za mesiac
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 11:20 #78573
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Ludia nebudte uz taky duti, ved porovnavate neporovnatelne. Preco neporovnavate skylink s terestrialnym vysielanim, jj viem, ze zatial to nie je pristupne vsade, ale ked bude tak to bude zhruba na urovni skylinku. IPTV porovnavajte s platenou sluzbou Skylinku a ked sa tu uz kazdy toci okolo ekonomiky tak zacnite pocitat:
gratis programy 0e - super
multi - 9e/mes
HD plus - 12.5e/mes
ked objednas spolu tak 17e/mes
a teraz porovnajte ake programy mate tu za 17e a ake mozete dostat za 17e od IPTV providere, nehovoriac o sluzbach ako nahravanie, pause, atd..... zobudte sa a netrepte kokotiny okolo toho
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 11:24 #78574
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ja davam k skylinku satelity kde sa da aj nahravat
ale mas v niecom pravdu mozno ponukas o par programov viac ale to som tu pisal ze niektore programy tam chybaju


Last edited by edusko on 20.12.2009 - 11:27; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 11:27 #78575
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Pani pochopte jedno IPTV je nutne zlo ktore musime nejako predychat...Kazdy z mudrlantov si to uvedomi vtedy ked mu ludia z netu zacnu utekat prec, lebo oni chci iptv (magio-fiber a spol.) a ty kokot ostatnes bez zakaznika ktory to doteraz prinasal na internetovej pripojke pekne peniaze.Ked ti takto odide 50ty zakaznik asi vtedy si zacnete uvedomovat , ze neico je zle ale uz bude zvasca neskoro lebo vybudovanie funkcnej IPTV je zalezitost roka a viac...
Uplne mi staci dostat IPTV do roviny vyrovneneho zisku /nech nezaraba zaraba net/ ale mam zakaznikov ktory neutiekli. na to je potrebne mat aspon 200-300 useov na iptv a mas po starostiach.

Drzim palce vsetkym co iptv nemaju nemusia neriesia a nech im to dlho vydrzi... a som rad, ze ja som to stihol len tak tak v hodine 12tej...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 12:43 #78578
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Ano, Orange je v Polsku na satelite.
Na Slovensku SKUSILI IPtv. Ich opticka siet je len TESTOVACI projekt typu nech to stoji, co to stoji - za kazdu cenu. Zda sa, ze to ekonimicky nevychadza a tak sa v nom asi nebude pokracovat. Preco spravili test na Slovensku ? To je otazne. Keby pokryli cez optiku 200 000 domacnosti dakde na predmesti Pariza, tak si to zrejme ani nik nevsimne Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)