Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 19:44


Porada ohladom anten na 5G

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
cucpo
Post subject: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 18.03.2010 - 09:51 #81446
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

Zdravim pani. Mozte mi poradit skusame si postavit siet kde AP bude na 5 GHz klienti budu z roznych smerov vzdialenost max 800. Na AP planujem vsesmerovku na klientov smerovky. Viete mi poradit ako s polarizaciou ??? Zvolit V alebo H?? Je tam nejaky rozdiel?? ide mi skor o to ake mate skusenosti z praxe??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 18.03.2010 - 10:43 #81447
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

na vsesmer rychlo zabudni a daj tam minimalne 2x sektor.. idealne 3 krat aby si nemal pretazovane APcka

ku klientom niaku plnu parabolku alebo sitko okolo 20dB

polarizacia su najdi taku na ktorej nachytas najmensie rusenie..

tot vsjo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 18.03.2010 - 11:04 #81449
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Na AP nasekaj nanostation a klientom tiez, 2 km bez problemov.
priepustnost nastav na pevno na 24 Mbit, kanale rozumne rozdel, polarizaciu na nich pouzivaj aku chces,
a ACK nastav napevno, apecka napichaj do nejakeho poe switchu kup dobry adapter a vykon vypec na maximum. Som prasa ale robim to tiez tak.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 18.03.2010 - 12:09 #81452
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

gyro wrote: ›Na AP nasekaj nanostation a klientom tiez, 2 km bez problemov.
priepustnost nastav na pevno na 24 Mbit, kanale rozumne rozdel, polarizaciu na nich pouzivaj aku chces,
a ACK nastav napevno, apecka napichaj do nejakeho poe switchu kup dobry adapter a vykon vypec na maximum. Som prasa ale robim to tiez tak.

a myslis si ze tymto tvojim veciam rozumie.

nic v zlom, dobre ti radia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 18.03.2010 - 14:52 #81456
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

kotol wrote: ›na vsesmer rychlo zabudni a daj tam minimalne 2x sektor.. idealne 3 krat aby si nemal pretazovane APcka

ku klientom niaku plnu parabolku alebo sitko okolo 20dB

polarizacia su najdi taku na ktorej nachytas najmensie rusenie..

tot vsjo

Pani diky za ochotu , ako tam pripojim viac sektoroviek ??? AP ma len jeden konektor to je cez spliter nejaky alebo ako.
To AP je inak Cisco 1242 to nezmenim na to nano takze musim sa prisposobit tomu co tam je
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 18.03.2010 - 17:38 #81460
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
musis dat tolko AP kolko mas sektoriek, na to cisco sa vyser Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 01:01 #81465
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Gyro, ved som si myslel ze mas vsade optiku Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 07:24 #81468
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
m-tec wrote: ›Gyro, ved som si myslel ze mas vsade optiku Very Happy

Tak si si myslel zle, keby si cital Trend (a keby si ma pocuval a nemlel si len svoje) vies ze vacsinu siete mame na WiFi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 07:43 #81471
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

Pani dakujem za ochotu ale musi tam byt cisco snead to poberie na tu jednnu vsesmerovku islo mi hlavne o tu polarizaciu lebo tie vsesmerovky co som nasiel maju teda vecsinou V polarizaciu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 07:56 #81472
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
snad ano, ty si magor cucpo, naco chces aby ti radili ked sem potom prasknes takuto kravinu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 08:03 #81473
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
cucpo wrote: ›Pani dakujem za ochotu ale musi tam byt cisco snead to poberie na tu jednnu vsesmerovku islo mi hlavne o tu polarizaciu lebo tie vsesmerovky co som nasiel maju teda vecsinou V polarizaciu

Tak sa na rady uz nepytaj, 5GHz a vsesmer je riadny nezmysel BODKA
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 09:41 #81477
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ani v 2,4ke nie je vsesmer velmi dobra volba... teda aspon z referencii a skusenosti inych... ja osobne som od zaciatku isiel radsej cestou sektorov, aj ked je to drahsia cesta, ale o to menej starosti s tym potom je...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 10:19 #81478
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

No clapi ze som magor to je nozne Smile Rad by som sa teda pytal dalej ak odpoviete. kedze som limitovany tyn jednym AP a klienti sa pripajaju z rzosahu uhlov viac ako 180 stupnov preto som uvazoval o vsesmerovke a tie som naseil len vo vertikal polzarizacii. Mozno sa nepresne vyjadrujem hladam len njeake riesenie kedze ta sektorovka mi nepoberie vsetkych klientov co do rozsahu jej vyzarovacich charakteristik. Pripaden ak by ste niekto mal ochotu mi postnut vas tel ze by sme o tom kecli cez tel. to by mi najviac helflo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 10:20 #81479
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

na co sa tie vsesmerovky potom vobec vyrabaju,ked je to kktina
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Porada ohladom anten na 5G  PostPosted: 19.03.2010 - 10:39 #81481
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Na 2,4 GHz mame vsemreku do dnes, su tam stale dvaja ludia ktorych neviem presvedcit na 5GHz a bezi, je tam asi 5 rokov.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)