Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 01:07


Spolahlivy zalozny zdroj - poradte

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
yaguso
Post subject: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 20.05.2010 - 21:20 #82761
Basic


Joined: Jún 15, 2006
Posts: 74

neviete mi poradit nejaku spolahlivu upsku na zalohu vysielacov? doteraz som pouzival APC UPS 350-ky ale pri nedavnych zaplavach a dlhsich vypadkoch elektriny dve z nich uplne identicky odisli... po vystaveni sa prepli do neustaleho pipania a svieti na nich cervena ledka /overload/. To by mi az tak nevadilo, horsie je, ze ked zapli elektrinu, tak tie dve upsky nepustili stavu do zariadeni ale pokracovali v tom svojom zblbnutom rezime. Jedna ma dva roky presne a druha nieco viac ako rok. Mam ich viac na sieti, tak uz len cakam, kedy zacnu jedna za druhou takto vystrajat Sad
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 20.05.2010 - 21:32 #82762
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

yaguso wrote: ›neviete mi poradit nejaku spolahlivu upsku na zalohu vysielacov? doteraz som pouzival APC UPS 350-ky ale pri nedavnych zaplavach a dlhsich vypadkoch elektriny dve z nich uplne identicky odisli... po vystaveni sa prepli do neustaleho pipania a svieti na nich cervena ledka /overload/. To by mi az tak nevadilo, horsie je, ze ked zapli elektrinu, tak tie dve upsky nepustili stavu do zariadeni ale pokracovali v tom svojom zblbnutom rezime. Jedna ma dva roky presne a druha nieco viac ako rok. Mam ich viac na sieti, tak uz len cakam, kedy zacnu jedna za druhou takto vystrajat Sad


Ak to situacia dovoluje, skus im vybrat bateriu a odpojit zo siete aspon na 1 hodinu a potom to skus zapnut.
Mozno potrebuju dlhsi reset.

ewew


Last edited by ewew on 20.05.2010 - 21:33; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 20.05.2010 - 21:32 #82763
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

yaguso wrote: ›neviete mi poradit nejaku spolahlivu upsku na zalohu vysielacov? doteraz som pouzival APC UPS 350-ky ale pri nedavnych zaplavach a dlhsich vypadkoch elektriny dve z nich uplne identicky odisli... po vystaveni sa prepli do neustaleho pipania a svieti na nich cervena ledka /overload/. To by mi az tak nevadilo, horsie je, ze ked zapli elektrinu, tak tie dve upsky nepustili stavu do zariadeni ale pokracovali v tom svojom zblbnutom rezime. Jedna ma dva roky presne a druha nieco viac ako rok. Mam ich viac na sieti, tak uz len cakam, kedy zacnu jedna za druhou takto vystrajat Sad


Ja pouzivam toto http://www.bystrican.sk/85/AD_Series/produkt/814 Plus 12V baterka... Pripadne 24V a 2x 12V baterie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 20.05.2010 - 21:36 #82764
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

marsl wrote: ›
yaguso wrote: ›neviete mi poradit nejaku spolahlivu upsku na zalohu vysielacov? doteraz som pouzival APC UPS 350-ky ale pri nedavnych zaplavach a dlhsich vypadkoch elektriny dve z nich uplne identicky odisli... po vystaveni sa prepli do neustaleho pipania a svieti na nich cervena ledka /overload/. To by mi az tak nevadilo, horsie je, ze ked zapli elektrinu, tak tie dve upsky nepustili stavu do zariadeni ale pokracovali v tom svojom zblbnutom rezime. Jedna ma dva roky presne a druha nieco viac ako rok. Mam ich viac na sieti, tak uz len cakam, kedy zacnu jedna za druhou takto vystrajat Sad


Ja pouzivam toto http://www.bystrican.sk/85/AD_Series/produkt/814 Plus 12V baterka... Pripadne 24V a 2x 12V baterie...


pozor!
tato AD55 nedokazala obsluzit RB800 + DB, kazdu minutu bol restart i pri nabitej baterii.....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 20.05.2010 - 21:45 #82765
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

kubiik a vies aj preco, skusal si viac rb800??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 20.05.2010 - 22:04 #82766
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

kubiik wrote: ›
marsl wrote: ›
yaguso wrote: ›neviete mi poradit nejaku spolahlivu upsku na zalohu vysielacov? doteraz som pouzival APC UPS 350-ky ale pri nedavnych zaplavach a dlhsich vypadkoch elektriny dve z nich uplne identicky odisli... po vystaveni sa prepli do neustaleho pipania a svieti na nich cervena ledka /overload/. To by mi az tak nevadilo, horsie je, ze ked zapli elektrinu, tak tie dve upsky nepustili stavu do zariadeni ale pokracovali v tom svojom zblbnutom rezime. Jedna ma dva roky presne a druha nieco viac ako rok. Mam ich viac na sieti, tak uz len cakam, kedy zacnu jedna za druhou takto vystrajat Sad


Ja pouzivam toto http://www.bystrican.sk/85/AD_Series/produkt/814 Plus 12V baterka... Pripadne 24V a 2x 12V baterie...


pozor!
tato AD55 nedokazala obsluzit RB800 + DB, kazdu minutu bol restart i pri nabitej baterii.....


Ja som mal problem aj s RB 600.. potom som vymenil za tu 24V ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 20.05.2010 - 22:47 #82767
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Na RB800 a este dalsich 6 zariadeni na sajte mam AD155 a 18Ah bateriu ,restart ziadny .
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 20.05.2010 - 23:23 #82769
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

no ja som tam vtedy nebol bol som akurat mimo, riesili to technici. povodne mali nahodit ad55 na RB800+DB spolu 6 kariet pricom tam boli 3 vykonnejsie. toto sa nedalo.....tak to teraz na tom istom sajte zalohuje ine dve 433...

ked mi pride 155 verzia vymenim to a nacvaknem na to vsetky zariadenia

inak ked bola ta rb800 na stole v tom istom nastaveni na AD55, akurat bez vytazenia, tak ficala bez problemov....

a dal som chalanom vyvliect 40Ah aku k tomu Smile)))
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 21.05.2010 - 07:48 #82775
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
tie ad zdroje maju jednu drobnu chybicku... pri vypadku prudu a vybiti baterky sa zdroj proste vypne, nepomoze vymena baterky ani nic kym sa znova nepusti elektrika... nepozna niekto taky 24V zdroj co tieto muchy nema? mam 12V baq zdroje a tie idu bezproblemov po vymene baterky ale 24V verziu nerobia...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 21.05.2010 - 09:07 #82777
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

No, mame nasadeny AD155C a ked si dobre spominam, tak na svorky sa da pripojit tlacitko reset, ktore sluzi na rucne nastartovanie zdroja napajaneho iba z baterie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 21.05.2010 - 09:22 #82778
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Inak, problem s nasadenim zdrojov AD nastava vtedy, ked je na jednom bode kombinacia alixa a routerboardu.
Routerboardu s kartami s vyssou spotrebou 12V nestaci, na alix je 24V vela, takze treba riesit 2x zalohu, 2x baterie. Lacnejsie je pouzit klasicku UPSku aj za cenu mensej ucinnosti.
No a tu vyvstava problem, ktora je na nase ucely najspolahlivejsia. APC rady CS, ktore su celkom OK na pracovne stanice tak niekedy maju problem pri nabehu.
Cize ako toto riesite? Mate nasadene RSky, alebo nejake ine znacky? Neverim, ze mate vsade iba AD zdroje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 21.05.2010 - 10:47 #82781
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mozes si spravit jednoduchy stabilizator z 24V na 12V a nemusis davat UPS...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 21.05.2010 - 12:31 #82783
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

deelite wrote: ›No, mame nasadeny AD155C a ked si dobre spominam, tak na svorky sa da pripojit tlacitko reset, ktore sluzi na rucne nastartovanie zdroja napajaneho iba z baterie.


No mna by zaujimalo kde to tlacidlo pripajas.. dost by mi to pomohlo..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 21.05.2010 - 13:07 #82784
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

je na pravej strane pri ledke (taky biely konektor)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Spolahlivy zalozny zdroj - poradte  PostPosted: 21.05.2010 - 13:44 #82787
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Ked mam 18Ah bateriu tak verim ze za den uz nabehne napajanie alebo na dany sajt dojdem s agregatom a napojim to tak.Tak to ze sa to nezapne iba s baterkou by som neriesil.Na vela sajtoch mam aj AD zdroj a aj UPS APC hociake rady.Zhaluzila mi len jedna raz za 5 rokov tak sa o ne nebojim.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)