Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 05:07


Pasivny retrans

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
m-tec
Post subject: Pasivny retrans  PostPosted: 29.05.2010 - 16:38 #82895
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Caute, skusal z vas niekto pasivny retrans na 5G pasme? Potrebujem jeden spoj na trase cca 3km na jeden kopec, kde ale nie je dobre mesto na AP tak by som to potreboval poslat dole o cca 500m kde uz elektriku mam. Ak by sa to dalo jednoducho urobit, bol by som vdacny za kazdu radu, inac prichadza do uvahy len solar. Gyro ti si nieco spominal raz.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Pasivny retrans  PostPosted: 29.05.2010 - 18:43 #82898
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Mam pasivny retranz a chodi ako vino, je v pasme 5 GH.
Pouzi na ten spoj bud RBcko s velmi kvalitnymi a citlivymi kartami alebo nejake bullety. Na pasivny retranz osad anteny CSAT s hrubym koaxom a spoj ich spojkou, v pripade ze ti spoj nepojde dobre mozes pouzit aj dve anteny vedla seba (soplu 4). Nam to takto facha uz niekolko rokov a bez tohoto retrnazu by jedna mestska cast v BB nemala vobec ziadny internet, ani mobilny.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 09:13 #82904
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
gyro wrote: ›Mam pasivny retranz a chodi ako vino, je v pasme 5 GH.
Pouzi na ten spoj bud RBcko s velmi kvalitnymi a citlivymi kartami alebo nejake bullety. Na pasivny retranz osad anteny CSAT s hrubym koaxom a spoj ich spojkou, v pripade ze ti spoj nepojde dobre mozes pouzit aj dve anteny vedla seba (soplu 4). Nam to takto facha uz niekolko rokov a bez tohoto retrnazu by jedna mestska cast v BB nemala vobec ziadny internet, ani mobilny.

No tak som to myslel, lezia mi tam 4ks JRC29 extrem, urobim si hruby pigtail na prepojenie, taky kabel aj koncovky mam a ideme to skusit v praxi. Asi by to ale chcelo nejaku kurevsky vykonnu kartu do RB od ubiqiti a dobry napajac.
Gyro, aku mas dlzku (myslim tu dlhsiu cast trasy)?
Ja mam z bodu A do bodu B 6km a z bodu B do bodu C 0.5km , myslis ze by to chodilo? Bolo by tam len 10 ludi ale platila by to obec tak to chcem skusit. Nechajme tak parametre spoja ze signal by bol slabsi ale ide mi o to ci by to vobec chodilo nejako.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Lubig
Post subject: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 10:08 #82905
Basic


Joined: Aug 27, 2004
Posts: 125

nazdar pozri si tuto stranku je tam kalkulacka na vypocet pasivneho retransu
Na 5g to nemas sancu spravit aby ti to chodilo spolahlivo je tam velky utlm trasy
Na 2g4 to vychadza lepsie avsak musis vypekat 30dB a anteny 26dBi na kazdej strane.

http://cz.jirous.com/vypocet-pasivni-retranslace/
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 10:52 #82906
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Lubig wrote: ›nazdar pozri si tuto stranku je tam kalkulacka na vypocet pasivneho retransu
Na 5g to nemas sancu spravit aby ti to chodilo spolahlivo je tam velky utlm trasy
Na 2g4 to vychadza lepsie avsak musis vypekat 30dB a anteny 26dBi na kazdej strane.

http://cz.jirous.com/vypocet-pasivni-retranslace/

Dik za link, pocital som to a da sa to urobit s XR5 28dB 2x a antenou ktoru si vyrobim tak,ze kupim od jirousa ziarice a pouzijem 4ks satelitne paraboly 90-120cm s tym dosiahnem 30-35dB zisk anteny. Ovsem nesmieme riesit otazky vyziareneho vykonu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 13:20 #82907
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
Ja som nedavno spekuloval nad nstreme2 a medzi anteny som planoval dat http://wifi.aspa.cz/alfa-apa05-802-11g- ... alu-z97750 , bohuzial na 5g to nevyrabaju ... Zosilovace by boli napajane solarom ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 16:29 #82908
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

vrabce cvirikali zevraj na pasivne retransy je velmi vhodne WaveIP, kedze sa mu da zapnut vstupny zosilnovac a citlivost na vstupe je potom az do cca -122 dbi co je cca o 30db viac nez je na beznom 802.11a... ak by niekto chcel pouzite waveip, nejake dva spoje tu mam, su v prevadzke, ale dohoda je teoreticky mozna.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 17:35 #82910
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
pixall wrote: ›vrabce cvirikali zevraj na pasivne retransy je velmi vhodne WaveIP, kedze sa mu da zapnut vstupny zosilnovac a citlivost na vstupe je potom az do cca -122 dbi co je cca o 30db viac nez je na beznom 802.11a... ak by niekto chcel pouzite waveip, nejake dva spoje tu mam, su v prevadzke, ale dohoda je teoreticky mozna.. Smile

to jo lenze zaroven musi aj poriadne kurit smerom von, kolko to ma mW resp. dB vystupny vykon?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 20:14 #82913
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ad jedna, pocital som nieco cez ten kalkulator na jirousovej stranke a mam pocit, ze nefunguje korektne....po druhe vo svete existuju aj ine sposoby pasivnych retransov ako dve anteny spojene kablom:-) Cital som o mriezke postavenej na kopci, ktora podla velkosti oka a uhle vlozenej mriezky dokazala poslat signal dalej za mriezkou pod pozadovanym uhlom. Tiez som sa docital ze je moznost pomocou velkej paraboly do ktorej ziaris siganal tento potom uplne presne smerovat. S jednou parabolou vsak iba v jednom smere Smile pre potreby TV uplne idealne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 22:06 #82918
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
421 wrote: ›ad jedna, pocital som nieco cez ten kalkulator na jirousovej stranke a mam pocit, ze nefunguje korektne....po druhe vo svete existuju aj ine sposoby pasivnych retransov ako dve anteny spojene kablom:-) Cital som o mriezke postavenej na kopci, ktora podla velkosti oka a uhle vlozenej mriezky dokazala poslat signal dalej za mriezkou pod pozadovanym uhlom. Tiez som sa docital ze je moznost pomocou velkej paraboly do ktorej ziaris siganal tento potom uplne presne smerovat. S jednou parabolou vsak iba v jednom smere Smile pre potreby TV uplne idealne.

ano vsimol som si ze to dava nejake divne hodnoty ale to je jedno skusim to a k tym parabolam tolko ze offsetovky z principu pracuju na odraze z ineho smeru takze preco nie ale kto to bude nastavovat. A k tomu situ nemam komentar to bolo ine vlakno Very Happy
/Rasto mohol by si mi niekedy zdvihnut aj telefon Wink potrebujem dotiahnut veci okolo stretka/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Pasivny retrans  PostPosted: 30.05.2010 - 22:36 #82919
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
mtec bude ti to fungovat ak to spravis ako som povedal
tych 500 metrov tomu velmi napomoze
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)