Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 22:58


DSL providers

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Poll
Mate problemy s tzv. DSL-providermi?
ano, uz som ich nabonzoval na TU
0%
 0%  [ 0 ]
ano, zostrelujem im ap a anteny zo striech
0%
 0%  [ 0 ]
kaslem na nich
75%
 75%  [ 15 ]
sam som taky provider
10%
 10%  [ 2 ]
nie
15%
 15%  [ 3 ]
Total Votes : 20


Author Message
hugomir
Post subject: DSL providers  PostPosted: 24.04.2007 - 21:49 #49773
Basic


Joined: Apr 24, 2007
Posts: 7

cauko,

neviem ci sa to tu niekde riesilo, ako je to s legalnostou dalejsirenia DSL cez wifi? mame tu kopec dslproviderov a eter je zajebany ako svina lebo vsetci taki to mrdaju cez wifi na plne gule, seru na nejake 100mW EIRP a podobne veci. Riesit to cez telekomurad je asi neprechodne, ti radsej budu kontrolovat papiere v kancelarii.. Nema T-com nieco v zmluve o nesireni? Alebo nehrozi tam uz konecne nejaka agregacia?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: DSL providers  PostPosted: 24.04.2007 - 22:08 #49774
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
hugomir wrote: ›cauko,
neviem ci sa to tu niekde riesilo, ako je to s legalnostou dalejsirenia DSL cez wifi?

Riesit sa to riesilo, no nic nevyriesis.
hugomir wrote: ›
mame tu kopec dslproviderov a eter je zajebany ako svina lebo vsetci taki to mrdaju cez wifi na plne gule, seru na nejake 100mW EIRP a podobne veci. Riesit to cez telekomurad je asi neprechodne, ti radsej budu kontrolovat papiere v kancelarii.

Jedine co mozes, nahlasit to na TU. Ci uz z dovodu nenahlaseneho AP, alebo z podozrenia podnikania bez splenenia oznamovacej povinnosti. TU je vsak jedno odkial ma prevadzkovatel konekt.
hugomir wrote: ›
Nema T-com nieco v zmluve o nesireni? Alebo nehrozi tam uz konecne nejaka agregacia?

Nie, kludne to mozes zdielat a je im to jedno(mam DSL ako zalohu)
Agregacia by potesila aj mna.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 24.04.2007 - 22:30 #49777
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
S DSL providermi sme zatial problemy nemali, ale so sirenim Internetoveho pripojenia cez WiFi ano. Jeden expert (nas zakaznik) si na dom dal AP na pripojenie svojho NB, pricom ho nechalna implicitnom kanali (1). V jeho lokalite mame vysielac na kanali 1, takze vyrobil koliziu. Ked som ho najblizsie stretol, tak som mu to chcel natriet, ale prv nez som mu nieco stihol povedat, zacal sa stazovat, ze pripojenie na NB muchodi velmi zle. Samozrejme, co moze ocakavat, ked ma koliziu. Nastastie sa mu nepodarilo "dosvietit" az do vysielaca, inak by lahlo spojenie kope ludi.

V poslednej dobe sa stava, ze technik zapoji cloveka XY a niekolko dni na to naskenujem nejake nove AP, ktory ma SSID "Y". Hned viem, kolko udrelo.

V pripade DSL situaciu asi zhorsuje to, ze telekomunisti sami distribuuju DSL routre s WiFi. V maji to svinstvo ma prist aj do nasho regionu; uvidi sa potom.


Last edited by Robert on 24.04.2007 - 22:31; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 24.04.2007 - 22:31 #49778
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
agregácia by potešila ...
Aspoň by som sa zas pre zmenu mohol vyškierať ja že agregácia ... oni majú 1:30 alebo koľko je na dsl ,my máme maximálne 1:10 ceny na super úrovni , a poniektorý sa nad tým budú rozplývať že 2048 za 1000 a ešte agregované ...a to vám môžem úprimne povedať že ani jeden zo zákazníkov nepocítil účinky agregácie .. denne nám volajú noví zákazníci čo počuli od známych že ponúkame super net ... Ale to takým ľudom nevysvetlíš pokiaľ Tcom nezačne aspoň čiastočne uplatňovať agregáciu ...

Inak k téme niektorý sme aj na dslku začínali , ale tý čo to myslia vážne s provideringom majú už dávno garanty ..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 07:21 #49784
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

chlapci, s nami to nevyzera moc dobre... bud ma chyta pesimizmus, alebo uz neviem co:

T-Com pripravuje bombu s nazvom Comfort, internet s rychlostou 30 mbit za 699 Sk bez DPH
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID= ... ressID=956

Chello vzdy zvysoval rychlosti a aj tak to aj ostane... ich ponuku nemusim predstavovat...

Orange tlaci svoju optiku do dalsich miest, dokonca aj do nasho...

Takze v nasom meste bude vsetka konkurencia Smile ... Orange, ADSL 2+, Chello... Rychlosti, ktore ponukaju neustale rychlo stupaju a ceny naopak klesaju.
Co s tym? Chlapci v Bratislave to takto uz maju isty cas, tak poradte ako prezit a co ponuknut a za aku cenu aby si bol rovnocenna konkurencia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 08:04 #49785
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
Aman wrote: ›chlapci, s nami to nevyzera moc dobre... bud ma chyta pesimizmus, alebo uz neviem co:

T-Com pripravuje bombu s nazvom Comfort, internet s rychlostou 30 mbit za 699 Sk bez DPH
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID= ... ressID=956

Chello vzdy zvysoval rychlosti a aj tak to aj ostane... ich ponuku nemusim predstavovat...

Orange tlaci svoju optiku do dalsich miest, dokonca aj do nasho...

Takze v nasom meste bude vsetka konkurencia Smile ... Orange, ADSL 2+, Chello... Rychlosti, ktore ponukaju neustale rychlo stupaju a ceny naopak klesaju.
Co s tym? Chlapci v Bratislave to takto uz maju isty cas, tak poradte ako prezit a co ponuknut a za aku cenu aby si bol rovnocenna konkurencia.


30mego... urcite tam bude datovy limit, pripadne iny zadrhel, ktory ta vyjde minimalne na 1500 mesacne. Neviem ako u Vas, ale ja podnikam v chudobnom kraji, kde je aj 500 pre cloveka relativne vacsia suma.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 08:19 #49786
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

no nie je tam datovy limit...

okopirovane z ich stranky:
Quote: › Tento variant sa stáva internetovým programom s najvyššími rýchlosťami T-Comu vo svojom portfóliu. Pre download ponúka rýchlosť až 30 Mbps a pre upload 1 Mbps a neobmedzené množstvo prenesených dát. Cena programu je stanovená na 699 Sk bez DPH (832 Sk s DPH) mesačne.


slovensko je okrem bratislavy cele chudobne Smile ale aj tak... ked ponukaju take ceny a take rychlosti, tak to je neporovnatelne... a hocikto hocico povie, nikto z nas (cest vynimkam) nema tak stabilnu siet ako t-com. Mam ich doma 3 roky a mal som 1x vypadok.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 08:43 #49788
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Aman: ak sa nemylim, tak tamto je ponuka pre jeden neaky konkretny dom ktory planuju zakablovat, nie neaka plosna ponuka....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 08:56 #49789
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

to uz neviem... ale takto predstavili svoje ADSL 2+, ukazali nam to, co budu ponukat v blizkej buducnosti.

to "SI", aku mas ty politiku na priberanie zakaznikov a nestracanie ich? V BA je konkurencia obrovska, takze mas co robit aby si si udrzal svojich ludi... porad nam par dobrych tipov Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 08:56 #49790
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
si wrote: ›Aman: ak sa nemylim, tak tamto je ponuka pre jeden neaky konkretny dom ktory planuju zakablovat, nie neaka plosna ponuka....


Telekomunisti idu vraj roziehat nejaky metronetwork alebo akosa to ma volat. Technologicky to asi bude podobne tej optike od Orange. Zatial sa jednao pilotny projekt, ktory sa ma realizovat v prave postavenom bytovom komplexe pri jazere Kuchajda.

Btw., na natlak statu telekomunisti idu opat vyplatit 2mld dividend. To znamena nizsie investicie a nizsie oxidovanie tam, kde ich nechceme vidiet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 10:25 #49795
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
v BA je situacia velmi zla, ale su tu aj ludia kt. vedia PRESNE co chcu a vedia aj PRESNE co NECHCU a hlavne PRECO to nechcu a chcu radsej nas...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 16:29 #49814
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
no takže predčasom o tomto bol článok na zive.sk .. jedná sa len o pár vitipovaných lokalít myslíš že niečo v blave a jedná sa o tp sieť v panelákoch kde bude bud optikou alebo cez FWA(podla lokality ) dotiahnutý konekt , ..
myslím si že stejto strany moc konkurencia nehrozí
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 20:12 #49828
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Co sa tomu cudujete. T-Com sa zobudil zo zleho sna a zbadal ze Orange ma rozpracovane projekty a do konca tohto roku mam mat pokrytie 10% obyvatelstva. Tak sa rozhodli ze budu nahanat orange Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 20:29 #49830
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

T-Com objavil ameriku a ide pokryt nejaku novostavbu asi na ethernete, ako to davno robi x mensich ISP, aj to idu robit ako pilotny projekt ale s ich pruznostou asi velku konkurenciu nikomu nespravia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hugomir
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 22:05 #49840
Basic


Joined: Apr 24, 2007
Posts: 7

odbehli ste od temy, naozaj neriesite zahulene wifi? alebo ste sa prisposobili a riesite to zahustenim siete a kratsimi spojmi? alebo aj vy vsade drbete 24dB sita a pucite to na max? fakt si uz pripadam ako jediny debil na okoli, co u klienta montuje na ovisy nastavene na 15dB antenky so ziskom 8dB.

argument prejdi na 5GHz neberiem, to je len otazka casu ked budu plastaky a bizuterka na tuto freq take lacne ako teraz tie 2.4 a mame to tu znovu

toto je stav typicky pre celu slovensku dzamahiriju, zakon sice plati ale skoro vsetci nan seru, akurat ked chcu uradnici z nejakeho dovodu psa bit tak to pouziju ako jednu z mnohych palic. inymi slovami tlacia nas do undergroundu, pravdupovediac anarchia je mi coraz viac sympaticka, odkedy je sudruh fiko pri kormidle

Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)