Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 13.05.2024 - 03:39


24ghz pomoc

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
pixall
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 11.06.2010 - 21:43 #83162
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kubiik wrote: ›stale sa tocime okolo toho isteho - kvalitativne je to podla mna ROVNAKE zelezo a tento nazor u mna NIKTO nezmeni.


nedovolim si suhlasit s vami v tejto veci maestro. 24ka ma velmi uzke pasmo, tusim okolo 200 mhz, ktore mozes pouzit. takze TX a RX musia byt pri sebe velmi blizko a tym si zahulujes TXom svoj vlastny RX. licencovane pasma maju up/down vyrazne dalej, napr 500 mhz od seba. takze je to rovnake zelezo ale take trochu dojebabrane.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 11.06.2010 - 22:07 #83163
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
toto je dalsi argument, ktory pise pixall, ze urcite nejde o plnohodnotne zelezo rovnake ako pri licencovanom pasme. Velmi maly odstup medzi TX a RX je problemom vacsiny radii a pravdaze aj SAFa, dragonwave pouziva opacnu polarizaciu, tvrdia, ze je to kvalitnejsi odstup s cim v podstate aj suhlasim. Ako som si vsimol, na tych odkazoch, vidm ze uz sa sem talci ligowave co je rebrandovany SAF Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 12.06.2010 - 01:01 #83170
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

aman: to co si sem postol ma velmi prekvapilo, preto som si vyhladal dokumenty este raz:
http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=826
http://www.vus.sk/ntfs/php/zobrazTabulk ... acie=0%2C0
pricom SRD - zariadenie s kr?tkym dosahom (Short Range Device)

VPR 5/2001 pokial viem zrusene nebolo, cize o com sa bavime? ale kazdopadne asi napisem vavrovi nech v tom mam jasno kedze podla toho co som postol (az na bod 5 VPR 5/2001 Smile ) je to ok

pixall: s tym odstupom frekvencii mas pravdu - problem je navyse ze pri 56MHz kanali tam toho moc nenarves, ked si uvedomis, ze mas F upstream, F downstream ... a nejaky odstup treba....

421: co ja viem tak podla mna pouziva opacnu polarizaciu aj alcoma alebo napriklad aj moja backhaul motorola, nepovazujem to za nieco neobvykle ale standard
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 12.06.2010 - 08:32 #83172
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

bod 5 VPR 5/2001 nam Alcomak Preradovic na prednaske vysvetloval tak, ze " V ZIADNOM PRIPADE NESMIET K ALCOMA AL24F PRIPOJIT FAX! " Takze ziaden fax a je to OK Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 12.06.2010 - 09:00 #83175
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Len jedna pikoska ....
... 24GHz maju v plane zakazat, spoplatnit a neviem co este urobit Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 12.06.2010 - 09:44 #83178
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

no neviem k comu to tu smeruje... 24ghz je mozno nelegalne, mozno bude platene a co ja viem co este. v kazdom pripade ma svoje muchy (free pasmo, maly odstup rx a tx, atd).
13ghz sa ma podla niektorych sprisnit, t.j. aj poplatok ma byt za min. 20db vykonu, co je podla mna viac nez pekna palka.

preco nemame take moznosti ako napr. v cesku??? 11ghz prakticky zadarmo, 10ghz zadarmo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 12.06.2010 - 09:52 #83179
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

sak to je nekala konkurencia, niekto s nakladom desiatky tisic eur prekope polku mesta aby sa dostal na sidlisko a niekto si kupi radio za 8000E

Smile UPC by sa toho mala chytit

u nas nemame take moznosti podla mna hlavne preto, aby sa telekom ako tak chytal
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 12.06.2010 - 10:19 #83183
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
staci pozriet kto je sefom telekom uradu a co robil predtym....ak Vam to este nedoslo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
testuser
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 13.06.2010 - 10:32 #83197
Basic


Joined: Sep 21, 2009
Posts: 86

skor som zvedavy aka hlava pomazana sa tam dostane teraz Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 13.06.2010 - 16:21 #83199
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro wrote: ›Len jedna pikoska ....
... 24GHz maju v plane zakazat, spoplatnit a neviem co este urobit Smile


vdaka bohu za to ze sme v EU a za to ze je to koordinovane pasmo Very Happy takze ak EU rozhodne ze sa spoplatni tak sa spoplatni, ale lobisti od velkych ISP na Slovensku toto neovplyvnia ani tucnuckymi obalkami (uz by to spravili Wink)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 24ghz pomoc  PostPosted: 15.06.2010 - 11:55 #83241
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
explorer si si isty, ze vies v ktorej krajine zijes??? kazdy stat si moze urobit vynimku z regulacie EU pravdaze s tym, ze sa zaviaze ze ide o prechodne obdobie a do nejakeho casu urobi sulad s EU. Eu frekvencne pasmo koordinuje na minimalne 5 rokov dopredu,s tym, ze vyhliadka je na 10 a viac....takze ak sa niekto u nas rozhodne,. ze to bude inak ako v EU tak to inak bude, vid CR 10GHz pasmo, tam volne u nas platene a pod.... nasa krajina sa najviac svojimi striktnymi nariadeniami a filozofiou nakaladania s frevencnym pasmom podoba ukrajine. O pasme 24GHz sa naozaj uvazuje ako o platenom pasme, free bude iba komunikacia typu mesh medzi nejakymi aplikaciami v automobilovom priemysle. Telekom urad dobre vie, ze by toto pasmo mohol nechat volne a ze spoje bod bod pri regulovanom vykone, neovplyvni tuto komunikaciu....preto uvazuju, ze sa spopltani. Inak vlada je velmi spokojna s vyskou vyberanych poplatkov a aj s disciplinou platenia za pasma Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)