Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 17.05.2024 - 23:32


ako na AS

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
eXplorer
Post subject: RE: ako na AS  PostPosted: 20.07.2010 - 10:46 #83880
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
peterho: do istej miery sa mylis, nejde o to ze ISP ma vo svojej sieti slabe miesta ale o to ze byt pripojeny jednym linkom znamena mat SINGLE POINT OF FAILURE a to je problem. GTS, SWAN, ORANGE, TCOM a dalsi urcite nepadnu tak ze by boli komplet offline na viac ako par minut to mas pravdu, ALE ak si mimo BA tak sa ti moze lahko stat ze transport ktory vyuziva tvoj ISP je dole pretoze niekto nieco prekopol, niekde nieco zlyhalo (nezafungoval backup) a tu uz sa opravy pohybuju radovo aj v hodinach !

Stale vsak nechapem preco vsetci pisu o AS, LIR, PI segmentoch atd, ved existuju riesenia ktore stoja par eur "l o l" mal vyssie uplnu pravdu ... Laughing "Ine" riesenie sice neriesi kompletny vypadok primarneho ISP (vid vyssie) ale vzhladom k takmer nulovej pravdepodobnosti ze bude offline komplet cela siet daneho providera toto riesit ani netreba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ako na AS  PostPosted: 20.07.2010 - 13:59 #83881
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

peterho wrote: ›chalani - podla mna chce chalan vyriesit nieco co nemaju vyriesene ani velky operatori - co sa stane so zakaznikmi GTS, ked GTS skolabuje siet ? chvilu nepojdu ..


ze nepojdu zakaznici GTSke, mi je srdecne jedno. problem je ked nepojdu moji zakaznici Smile akykolvek single point of failure je zly, pretoze elektrika, povodne, poziar, vykopnute kable, hlodavce, bagristi, routing, nezaplatena faktura u dodavatela alebo administrativny omyl, upgrade iosu, bla bla bla. uz som zazil prilis vela vypadkov u narodnych a nadnarodnych operatorov na to, aby som mohol tvrdit, ze velki operatori nevypadavaju, alebo ze zakanzici si maju medzitym pockat a bodka. naposledy som zmenil dodavatela zahranicnej konektivity za dramatickych okolnosti, ze moje IPcky zrazu cez povodneho dodavatela nechceli odchadzat do sveta, bol filter niekde dalej po ceste, a ked to ani po 24 hodinach nebolo vyriesene, musel som switchnut, nedalo sa inak. co pomoze ze som beznych userov preNAToval, ked garantom nesli VPNky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ako na AS  PostPosted: 24.07.2010 - 20:53 #83907
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
tie otazky na explorera su dost mimo....to ako ked sa ma pytal chalanisko na jednej dedine, ze co ked vypnu elektrinu v dedine, ze co ten vysielac....hovorim, ze pojde na baterie. Nedal sa. Kolko pojde na baterie, dal som do kalkulacky, je tam par mikrotikov co nerobia nic iba bridge a hovorim, ze 3 dni. A on na mna a co ked tu nebude elektrina 5 dni? .... no co mu vies na to povedat.....no nepojde vysielac a doma mu nepojde ani PC ani chladnicka ani cirkular....no tak ked na slovensku nepojde SIX, tak akoze kazdeho ISP teraz chyti paranoja a ja okamzite objednavam nielen okruh do SIXu ale aj do frankfurtu aj do Prahy a skusim to zalohovat este egyptom.....no dovidenia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ako na AS  PostPosted: 08.08.2010 - 06:34 #84049
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
este k pixalovmu prispevku, mam obcas aj ja problem, ze moje Ipcky neprejdu do sveta a vsetci sa veselo tvaria ze sa nic nedeje...
lukas-svk: bol tu navrh pre kosovo, kde nejde denne niekolko hodin elektrina, ze by sa zacali vyrabat nove krabicky pre mikrotik, myslim tie plechove a to take, ze by boli akoby vyssiealebo inak povedane, ze by boli 2x take velke ako su a v tom novovzniknutom priestore by bolo urobene miesto pre tuzkove nabijatelne baterie a mikrotik by sa napajal cez ne Smile finalizacia sa vsak neuskutocnila, cize ked xces v kosove net zatoc si dynamom Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)