Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 18.05.2024 - 01:35


SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 6 of 7 < 1...34567 >
Author Message
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 03.10.2010 - 21:50 #85305
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
gyro wrote: ›mne neukaze ziadne sietove pripojenia na uvodnej obrazovke.

no to asi neje uvodna obrazovka co myslis, ked 2x kliknes na ikonku tak ti naskoci okno ktore ma riesit problem pri nefunkcnosti internetu ale to neje dokoncene... funkcne je len sledovanie stavu pripojenia...
uz mam poriesenych 40 stavov ktore mozu nastat, este jeden a asi vsetko co koho moze napadnut...
pri spusteni aplikacie overuje framework 2.0 a vyhodi ponuku na stiahnutie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 05.10.2010 - 03:40 #85326
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
www.valal.sk/upload/savefile_php/uploads/05c9d286b6.rar
verzia 0.69b
obsahuje
logicke vyhodnotenie primarnej karty podla prijority zariadenia(2 a viac sietovych zariadeni)
zahrnutych 30chyb sietovej karty
ziadne sietove zariadenie
zakazane sietove zariadenie
nepripojene sietove zariadenie
nenastavene automaticke pridavanie IP
nepriradena IP dhcpserverom
zle nastavene sietove nastavenie
pocitac neje pripojeny k internetu
zle nastaveny dns server(k tomu ma nenapadlo rozlisit zle nastaveny alebo nefunkcny) porozmyslam...
zle nastaveny server proxy(pozor dlhsa reakcia 10sekundove zamrznutie aplikacie - este to nemam osetre) dorobim...
informacia o kvalite spojenia - testovany ping poslednych 10 priemer (pri 4ch stratach kontrola spojenia) zivotnost pingu asi 5sekund
pinga sa kazych 5 sekund ked je stav pripojenia
reaguje na zmeny sietoveho nastavenia(okrem proxy, nepotrebne...)

a teraz som narazil na jeden problem, riesenie problemov nemozem riesit obrazkovo, aplikacia uz teraz ma 3MB a 10MB by som urcite nechel... asi sa zameriam len na text
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 05.10.2010 - 09:42 #85338
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

preco nie obrazky? ved obrazky si vies pekne zminimalizovat na cca 20kb a teda do 1MB ti voje okolo 50 obrazkov... ved netreba aby bol obrazok 2Mpixlovy staci len vyrez toho co treba
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 05.10.2010 - 11:03 #85341
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

teraz sa mi uz neda ani len spustit. Prestane pracovat a Vista mi to ponukne iba zatvorit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 05.10.2010 - 13:37 #85346
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
andreas4all wrote: ›teraz sa mi uz neda ani len spustit. Prestane pracovat a Vista mi to ponukne iba zatvorit.


teraz program pri stusteni hlada minimalne framework .NET 2.0 ale kebyze mi napises na icq skusim to poriesit kde je chyba vytvorenim nejakych konzolovych informacnych veci...


JOFO wrote: ›preco nie obrazky? ved obrazky si vies pekne zminimalizovat na cca 20kb a teda do 1MB ti voje okolo 50 obrazkov... ved netreba aby bol obrazok 2Mpixlovy staci len vyrez toho co treba.

ok, pozriem sa na to... inak podla coho by sa dalo urcit ze pc je notebook a nie desktop?
ma napadlo ze hladat v systeme bateriu alebo touchpad a podla toho hodit prislusny obrazok v manuale ze pripojte kabel... lebo verim tomu ze najde sa aj taky blb co nedokaze rozlisit a bude skusat chpat kabel kde nema :-D
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 05.10.2010 - 15:45 #85347
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

to je zbytocne matos, kazdy notebook aj kazdy desktop ma sietovu kartu inde, takze ak uzivatel nevie rozlisit RJ-45 od RJ-11 tak ziadnym inym obrazkom mu nepomozes...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 05.10.2010 - 20:18 #85350
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

JOFO wrote: ›to je zbytocne matos, kazdy notebook aj kazdy desktop ma sietovu kartu inde, takze ak uzivatel nevie rozlisit RJ-45 od RJ-11 tak ziadnym inym obrazkom mu nepomozes...


RJ45 je väčší ako R11
umiestnenie býva rôzne.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 05.10.2010 - 20:20 #85351
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

matos1 wrote: ›
teraz program pri stusteni hlada minimalne framework .NET 2.0 ale kebyze mi napises na icq skusim to poriesit kde je chyba vytvorenim nejakych konzolovych informacnych veci...


Je bezpečné používať NET FRAMEWORK ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 05.10.2010 - 20:22 #85352
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

matos1 wrote: ›www.valal.sk/upload/savefile_php/uploads/05c9d286b6.rar
verzia 0.69b
obsahuje
logicke vyhodnotenie primarnej karty podla prijority zariadenia(2 a viac sietovych zariadeni)
zahrnutych 30chyb sietovej karty
ziadne sietove zariadenie
zakazane sietove zariadenie
nepripojene sietove zariadenie
nenastavene automaticke pridavanie IP
nepriradena IP dhcpserverom
zle nastavene sietove nastavenie
pocitac neje pripojeny k internetu
zle nastaveny dns server(k tomu ma nenapadlo rozlisit zle nastaveny alebo nefunkcny) porozmyslam...
zle nastaveny server proxy(pozor dlhsa reakcia 10sekundove zamrznutie aplikacie - este to nemam osetre) dorobim...
informacia o kvalite spojenia - testovany ping poslednych 10 priemer (pri 4ch stratach kontrola spojenia) zivotnost pingu asi 5sekund
pinga sa kazych 5 sekund ked je stav pripojenia
reaguje na zmeny sietoveho nastavenia(okrem proxy, nepotrebne...)

a teraz som narazil na jeden problem, riesenie problemov nemozem riesit obrazkovo, aplikacia uz teraz ma 3MB a 10MB by som urcite nechel... asi sa zameriam len na text


Pingovať každých 5 sekúnd môže vytvoriť pri vyššom počte užívateľov zbytočnú prevádzku, tzv ICMP flod. Podľa mňa stačí ping každých 30 sekúnd.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 06.10.2010 - 17:25 #85380
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

podla mna je 5sekund v pohode. ti co maju male siete, tych par pingov znesu, a ti co maju velke siete, nebudu strkat zakaznikom do stroja taketo udelatka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 06.10.2010 - 21:34 #85388
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

pixall ja by som to neako neodsudzoval matos1 sa snazi aby to aj fungovalo mne sa to paci este mi tam chyba logo poskytovatela keby nam to tam matos dorobil je to pekny programcek
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 06.10.2010 - 23:02 #85391
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ewew wrote: ›RJ45 je väčší ako R11
umiestnenie býva rôzne.


to mne vysvetlovat nemusis... v praxy som sa uz neraz u zakaznika stretol s tym, ze chcel kabel narvat do RJ11... proste ked sa raz clovek horkotazko nauci ktorym gombikom sa zapina komp, tak aj keby si mi to osobne ukazal, aj tak to zabudne Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 07.10.2010 - 16:10 #85410
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

edusko wrote: ›pixall ja by som to neako neodsudzoval matos1 sa snazi aby to aj fungovalo mne sa to paci este mi tam chyba logo poskytovatela keby nam to tam matos dorobil je to pekny programcek


ja som rad ze sa ti to paci, ale dufam ze nebudes mat nic proti tomu ze ja si o tom myslim svoje Smile

mam neochvejny pocit ze musim zabezpecit klientom urove sluzby v provom rade svojou technikou, na svojej strane, nie na strane klienta, skratka ze je lepsie ked viem vsetkych klientov manazovat vlastnymi silami a jednotne, nez 30% klientov manazovat nejakym softom, u dalsich 20% riesit s tym softom nejaky problem, a u 50% nevediet vobec toto pouzit a nemanazovat ich vobec. myslim ze ked dam klienta do manazovaneho portu s detekciou dlzky pripojeneho kabla, co budem mat do 2 mesiacov na vsetkych troch svojich metro sietach, tak viem od stola povedat ci ma kabel pripojeny alebo odpojeny, a aj na ktorom mieste ma kabel odpojeny, ci pri pocitaci, alebo v predsieni, alebo je poruseny mimo bytu, kolko tam ma strcenych zariadeni, ci komunikuju do siete, a nepotrebujem na to ziadny softver zavisly na tom ci si ho niekto nainstaluje, ci ho spusti, ci ho pochopi, ci mu bude na danej verzii OS fungovat, ci tam ma vobec pocitac, alebo router, alebo nieco dalsie, atd. pri wifi pripojkach je to sice technicky ine ale princip ostava. skratka pokladam za rozumnejsie investovat cas a peniaze do unifikovanej vlastnej manazovatelnej infrastruktury, nez do SW riesenia na strane klienta. ale nikomu neberiem jeho nazor ani jeho riesenie, len vyjadrujem ze mam na vec iny nazor.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 07.10.2010 - 20:05 #85420
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
ewew wrote: ›
Je bezpečné používať NET FRAMEWORK ?

keby nebolo bezpecne ho pouzivat tak ho win 7 ani neintegruje...
ked spravim k programu instalacku tak si vsetko stiahne co potrbuje SW a nemal by byt problem s kompatibilitou...

ewew wrote: ›Pingovať každých 5 sekúnd môže vytvoriť pri vyššom počte užívateľov zbytočnú prevádzku, tzv ICMP flod. Podľa mňa stačí ping každých 30 sekúnd.

nebude problem menit jednotne kazdemu nastavenia aplikacie cez databazu podlatoho ako si to kto nastavi...

pixall wrote: › ale nikomu neberiem jeho nazor ani jeho riesenie, len vyjadrujem ze mam na vec iny nazor.

je na tom nieco pravdy, ale kazdy to vidime inym uhlom pohladu...
ja rozmyslam nieco spravit pre stranu klienta a nieje to na zahodenie ak to nic nestoji...
ale este skoro kritizivat nieco co este neje dokoncene! :-) moj nazor je ten ze to bude pecka :-) ale ked to pojde bezproblemu na windows verziach...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 15.10.2010 - 01:01 #85560
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
verzia 0.69.2 opravuje nekompatibilitu s Windows Server 2003, Windows XP, Windows 2000, and Windows NT 4.0
www.valal.sk/upload/savefile_php/uploads/283fa9d9cb.rar

ak nahodou niekomu nepojde na xp alebo viste tak ma prosim kontaktujte na icq, viem kde je chyba, rychlejsie to poriesim ako ked mam znova instalovat xp do virtual pc...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 6 of 7 < 1...34567 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)