Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 01:57


Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 01.09.2010 - 13:09 #84499
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Na jednom spoji mam tieto dve anteny, pouzil som ich koli nizkej hmotnosti, rozmerom a dobrym parametrom. Potreboval by som nieco mozno trosku vacsie, ale nie moc velke, aby to malo aspon o 30% lepsie parametre. V ceste su stromy a ked prsi klesa priepustnost. Rozmyslal som nad jirous jrc-24. Ci viete odporucit nieco lepsie, cenovo nie prehnane(do 100eur za antenu). Vdaka

tieto dcomy tam mam:
http://www.*REKLAMA*.sk/product_info.p ... cts_id=717
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 01.09.2010 - 13:18 #84500
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

prowax ale neviem preco chces setrit na cene.
http://wifi.aspa.cz/2ks-prowax-paraboli ... ra-z98098/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 01.09.2010 - 15:40 #84503
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

No mne napriklad zalezi aj na cene.Ak viem postavit dva sajty za cenu jedneho ale samozrejme nie na ukor stability tak preco nie.A tie stromy treba vyriesit inac.Napr ja mam pripravenu dalsiu bandasku nafty na nieco podobne Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 01.09.2010 - 23:24 #84525
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

rado3105 wrote: ›Na jednom spoji mam tieto dve anteny, pouzil som ich koli nizkej hmotnosti, rozmerom a dobrym parametrom. Potreboval by som nieco mozno trosku vacsie, ale nie moc velke, aby to malo aspon o 30% lepsie parametre. V ceste su stromy a ked prsi klesa priepustnost. Rozmyslal som nad jirous jrc-24. Ci viete odporucit nieco lepsie, cenovo nie prehnane(do 100eur za antenu). Vdaka

tieto dcomy tam mam:
http://www.*REKLAMA*.sk/product_info.ph ... cts_id=717


pozicaj si na den motorovu pilu, natankuj co to paliva a mas to za mozno 10-15 EUR vyriesene....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 15.09.2010 - 12:59 #84828
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Stromy rezat nie je jednoduche, obzvlast tieto su na sukromnom pozemku. Dnes som objednal Jirous JRC-24 EXTREM, uvidim aka je tato antena a o kolko sa dany spoj zlepsi. Vysledky porovnania poslem tu na forum. Dalej som nasiel este dve anteny, mate niekto s nimi skusenosti?
Parabola: Maxlink 22dBi, 30cm: http://wifi.aspa.cz/antena-parabola-max ... cm-z81425/
Waveant 22dBi, 30cm: http://wifi.aspa.cz/antena-parabolicka- ... hz-z63501/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 15.09.2010 - 14:03 #84829
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

maxlink len ku klientom alebo na kratke prepoje na dedine a waveant ani do srotu (ideal pouzitie ako lievik, alebo ako lietajuci tanier)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 15.09.2010 - 15:53 #84831
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Vdaka Aman. Takze ten Jirous by mal byt dobra volba. Ci?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 15.09.2010 - 16:02 #84832
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

rado3105 wrote: ›Vdaka Aman. Takze ten Jirous by mal byt dobra volba. Ci?


jirous extrem su celkom slusne... potom uz len prowax alebo tyhan
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 15.09.2010 - 18:19 #84833
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›
rado3105 wrote: ›Vdaka Aman. Takze ten Jirous by mal byt dobra volba. Ci?


jirous extrem su celkom slusne... potom uz len prowax alebo tyhan


jirous extrem su celkom slusne sracky. kupil som ich, namontoval do podmienok ktore by som nazval miernym extremom, asi 1500 metrov nad morom ci tak nejak, a tazko som olutoval. skoda ze moj mobil ma len biedne video, natocil som sice jirous extrem v akcii, ale nevidno to dobre. pri vetre sa antena trepotala ako vlajka a na 8kilometrovom spoji robila vykyv aspon +- pol kilometra az kilometer na druhej strane spoja, ako to chodilo, mo, skoda reci. mozno sa ta "extrem" antena da pouzit na nejaky spoj v ramci mesta, kde je extremne neprijemny domovnik, ale nazvat ju akoze do "extremnych podmienok" cim sa myslia podmenky poveternostne, to je zly vtip. nasledujuci rok boli u nas tieto sracicky nahradene za tyhany na tazku montaz a tie si vedu PODSTATNE lepsie.

inac omylom som tyhanov kupil viac nez mi rtreba, jednu zabalenu mam v sklade, keby niekto chcel, rad sa jej zbavim, nastastie v extremnych podmienkach dalsi spoj v dohladnej dobe neplanujem. Wink ale bez ohladu na to co mam na predaj, rozhodne radsej do tazkych podmienok tyhany ako tie jirousove kokotinky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 15.09.2010 - 18:47 #84837
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Uchytenie Jirousa je fakt na smiech - ten jeden tenky pliesok zohnuty do tvaru "L" ... Na druhu stranu su to celkom dobre anteny co sa "antennych" charakteristik tyka, takze ak im najdes vhodne miesto kde moc nefuka je to OK. Celkom fajn su aj vodotesne boxy ktore presne sedia na skrutky na antene, vopcha sa tam nielen mikrotik ale aj klasicke hw AP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 15.09.2010 - 21:08 #84838
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Aman wrote: ›maxlink len ku klientom alebo na kratke prepoje na dedine a waveant ani do srotu (ideal pouzitie ako lievik, alebo ako lietajuci tanier)


aman mas daco proti tej parabole maxilink co tu bola uvedena? podla mna su docela okej - minimalne ziaric Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 16.09.2010 - 02:58 #84841
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›Uchytenie Jirousa je fakt na smiech - ten jeden tenky pliesok zohnuty do tvaru "L" ... Na druhu stranu su to celkom dobre anteny co sa "antennych" charakteristik tyka, takze ak im najdes vhodne miesto kde moc nefuka je to OK.


takze si to zhrnme, antena ktora nesie hrde oznacenie "extrem" bude celkom dobre fungovat ak jej najdes miesto kde moc nefuka... pekne Smile chcel by som vidiet toho kto by si kupil terenne auto s tym, ze ked s nim bude chodit iba po rovnych prvotriednych asfaltkach v peknom pocasi, tak to bude celkom OK auto. Smile este stastie ze tie zlate ceske rucicky maju slovakov tak blizko, ze im tie ich chujoviny ma kto kupovat..


zacitujme z jirousovej stranky aby sme mu nekrivdili a nedavali mu do ust nieco co on nepovedal... toto tam fakt je:

* výborná parabolická anténa pro náročné uživatele do velmi obtížných podmínek
* směrové spoje na střední a dlouhé vzdálenosti, nebo na krátké ve velmi obtížných podmínkách
* vhodná i do horských oblastí – tvar radomu optimalizován proti tvorbě námrazy

ako tak citam, mozno len mame ine chapanie niektorych pojmov nez pan jirous Smile u neho su mozno horske oblasti nad 250 metrov nad morom, a velmi obtizne podmienky su take kde teplota v priebehu roka klesne aspon raz pod nulu... Wink potom by to naozaj bola vhodna antena do tychto podmienok, ale pri klesnuti pod nulu a nad 250 metrov, to uz bez zaruky funkcnosti Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 16.09.2010 - 03:49 #84842
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
jirous je absolutna sracka, ked som kedysi v roku 2007/2008 s nimi jednal snazili sa ma akoze odbyt minimalnym odbernym mnozstvom, mne sa vtedy jednalo hlavne o male anteny, panelky k ovisom. Ja som po nich pozadoval garanciu kvality a dobu dodania objednaneho tovaru. Tak to ste mali pani vidiet ten mail, keby som ho dnes nasiel Smile odpisal mi nejaky csaba v zmysle: anteny predavame na 10tis kusov bez reklamacie. Potom v inom maily priznal, ze na jeden typ paraboly zabudli navrtat otvory na skrutky, ze iny typ anteny omylom presiel vystupnou kontrolou s nejakou zavadou a pod....ale celkovo ked to zhrniem je to presne tak ako napisal pixall, blby slovak kupi hocaku k.k.tinu od zlatych ceskych ruciciek a to je jedno ci hovorime o jirousovi ci o ISPadminovi a pod......takze pani podporujme cesku ekonomiku, ved na nas roky doplacali, nech sa im to teraz vrati Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 16.09.2010 - 04:14 #84843
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pani kto tu prosim Vas ma trochu paru o VF technike? skuste mi poradit. Ja som sa totizto odvazil ist na stranku jirousa a pozrel som si co ma nove....kliknem na prvu antenu v poradi a infarktujem...mozno iba pre svoju nevedomost Smile. takze klikol som si na antenu ktora je uvedena ako prva v poradi s oznacenim JC-219. Dokonca je vedla nej " NOVINKA" a v prvom riadku citam, citujem: " GentleBOX JC-219 obsahuje integrovanou 5GHz anténu s binomickým rozložením amplitudy pro optimální potlačení postranních laloků"
Prosim Va s co to je binomicke rozlozenie amplitudy? a dokonca to potlaca bocne laloky.....
Ja teda viem co je binomicke rozdelenie aj ked statistika nie je moj silny obor a ked nieco potrebujem riesit poznam dokonca aj prikaz v exceli na tuto statisticku funckiu. Mozno som uplne vedla a iba si zle prekladam vyraz z cestiny. Skuste mi to niekto objasnit....dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Lepsia nahrada za dcom 18dBi panelovu antenu  PostPosted: 16.09.2010 - 07:02 #84844
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Aman wrote: ›
rado3105 wrote: ›Vdaka Aman. Takze ten Jirous by mal byt dobra volba. Ci?


jirous extrem su celkom slusne... potom uz len prowax alebo tyhan

Este som ta nevidel hovorit vtip s kamennou tvarou.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)