Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.05.2024 - 21:10


Obchodny zastupca

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
gyro
Post subject: Obchodny zastupca  PostPosted: 04.09.2010 - 11:00 #84590
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Caute, potrebujem poradit, aky model odmenovania a zamestnania obchodneho zastupcu pre velkych zakaznikov sa Vam najviac pozdava, ako zamestnavate obchodakov vy a co hovorite na moj model.

Pracovny pomer: zivnost
Startovny zaklad: 100 € mesacne, aby nezacal od nuly, ale aby bol motivovany co k najrychlejsiemu konaniu
Pravidelne ohodnotenie: 5% z uz jeho ziskanych zakaznikov o ktorych sa stara mesacne
Nepravidelne ohodnotenie: Cela suma prveho mesacneho poplatku + 5 percent so zriadovacieho poplatku
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 04.09.2010 - 11:45 #84591
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

aj ja by som takeho niekoho potreboval... ak by niekto niekoho vedel v nitrianskom okrese, tak sem s nim Smile

inak si myslim, ze je to celkon normalne odmenovanie, ale ma to chybicku. ber to tak, ze odmaka mozno 1-2 roky a potom uz len zije z provizii. a ked nie je narocny a staci mu to co mu bude chodit pravidelne na ucet, tak sa vyserie na hladanie dalsich zakaznikov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 04.09.2010 - 11:54 #84592
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

este tam mozno pridat, ze provizie bude dostavat len urcitu dobu (doba viazanosti zakaznika?).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 04.09.2010 - 14:08 #84596
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
toto som uz riesil vela krat je to naozaj zlozita otazka. Ak budes odmenovat obchodnika iba od obratu nie je to uplne koser, pretoze potrebujes aby chodil na vystavy, stretnutia a budoval si vztahy az na zaklade takychto vztahov dokaze robit dobre obchody. Na jeho reziu potrebujes minut ovela viac penazi ako je 100Eur pausal, spominam tych 100Euro lebo je zivnostnik a teda by si mal vsetko platit zo svojho. Mobil je tiez nemala ciastka a auto s benzinom tiez. Hovorime teda o obchodno zastupcovi, ktory ti nenahana 10 eurovych zakaznikov....ak hadas na tento segment daj to agenture co predava na ulici parfemy, t-com a pod....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 04.09.2010 - 14:13 #84598
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

tiez riesim podobny problem ale za tych startovnych 100 EUR ti to nikto robit nepojde, napriklad aj koli tomu co pisal 421...
toto by bolo na dlhsiu debatu a moze to byt jedna z tem na skfree
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 04.09.2010 - 15:22 #84603
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Chcem ho na predaj produktov len v ramci Banskej Bystrice.
Pre velkych zakaznikov.
Samozrejme s ostatnou reziou ratam, tu predsa mam aj bez obchodaka.

Ak chcete bude toto jedna z tem na Skfree.

BTW: http://www.profesia.sk/praca/bbx/O91110 ... 1978599374
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 04.09.2010 - 18:08 #84609
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
kua gyro, ty sa stavas konecne kapitalista
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 04.09.2010 - 18:47 #84611
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

dovolim si pripomienky:
bezplatné internetové pripojenie v domácnosti - to je hadam standard, nieiedy to bolo ine
vyššie ohodnotenie so stúpajúcim počtom získaných zákazníkov - o to predsa ide
mladý pracovný kolektív priemer 25r. - toto je skor negativne ako pozitivne,
spoločné víkendové firemné akcie - akoze WTF? mi to pripada ako pozvanka na vikendovu ozieracku, ako navaznost na predchadzajuce
vlastný mobil a notebook - toto je tiez standard, auto co?, ci ako zivnostnik si zabezpeci sam...

sa osobne by som nechcel obchodaka mladsieho ako 30r. moze byt sice mlady dravy obchodnik ale povacsine su mladasi cim dalej tym lenivsi, nezodpovednejsi, nesokovnejsi, atd .......
potreba je niekoho kto v tom aspon trochu vie chodit - tu ide o obchod, nie o pripojenie zakaznika, ktoru ti vie viacmenej spravit 20r chalanisko
ale to je zasa otazka ceny..
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 05.09.2010 - 01:14 #84616
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Kubik ty mas stale len pripomienky, skus niekedy podat na Profesii inzerat a uvidis tie otazky, a pri kolonkach mas pomocky, a predstav si ze napriklad vikendove akcie je ako benefit, vola sa to ze teambulding a je to normalna vec, co sa tyka netu zadarmo, nemusim mu ho dat je to tak isto benefit, a rovnko tak mobil ako notebook a na co pre boha mu je auto v BB ? sme presne v strede mesta vsade kde bude posobit peso zajde za 10 minut a ak sa mu bude darit dostane aj auto, dpc niesom tcom a nechcem cloveka s praxou ktori ma vysoke naroky. Bystrica nie je taka velka ako Hlohovec, ved uvidis ked prides na Jarmok. A neprimam do zamestnania teba, ale ludi co hladaju pracu, a predstav si ze uz mi prisli dva zivotopisy :p
a poznamka " o to predsa ide " - no a ? mam tam napisat nieco o co nejde ? Kriste.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 05.09.2010 - 08:27 #84620
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
rozmyslam ci sa kubik podoba na mna alebo ja na kubika, pytas sa preco? lebo mam tiez pripomienky. V prvom rade kup auto a polep ho reklamou, vsade kde pojde budu na to auto zizat. Urcite nakupuj v CR, priklad:

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ia/8283227

nieco drahsie:

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ia/8132279

na farbe vobec nezalezi, urob celopolep stoji to za to.

Dat mu domov internet zadarmo ak je v oblasti kde mas konekt je vyhodou, je to benefit a nic nestracas. Ak si myslis, ze si v strede mesta a vsetci zatebou pridu, mozes rozsirit a doprogramovat svoju osobnu asistentku a nemusis brat obchodaka. Mozno to stihne vsetko vybavit z okna Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 05.09.2010 - 09:49 #84621
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

len jedna rada.. provizie nemozes vyplacat neobmedzene dlho pretoze ked dosiahne urcitu uroven provizii bude spokojny a dalej sa uz nebude snazit...
takze provizia bude napr vyplacana max 2 roky (pokial zakaznik 2 roky ostane)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 05.09.2010 - 10:17 #84622
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

co sa tyka velkych operatorov, tak myslim, ze okrem 02 nikto neplati nic z mesacnych faktur, a aj pri o2 je to tak, ze ak zakaznik nedosiahne nejaku sumu, tak nie je ziadna provizia, praveze sa nieco berie spat. Jednorazova odmena nie je spravidla ani mesacny pausal. Pri neviazanych sluzbach sa navyplaca naraz, ale postupne (napr 30% hned, 20% po 2 mesiacoch a 50% po polroku. Je tam ako gyro nazval "startovny zaklad"- cca 20% c konecnych prijmov. Gro prijmov ide z doplnovych sluzieb - verejna ip, inkaso, elektronicka faktura, ...... moze to byt aj 3x viac ako za samotny predaj pausalu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 05.09.2010 - 12:36 #84624
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
kotol wrote: ›len jedna rada.. provizie nemozes vyplacat neobmedzene dlho pretoze ked dosiahne urcitu uroven provizii bude spokojny a dalej sa uz nebude snazit...
takze provizia bude napr vyplacana max 2 roky (pokial zakaznik 2 roky ostane)

Ano to som si uz uvedomil, neviete ako to napriklad funguje v Energoteli ?

Mate tu niekto vobec obchodaka ? Lebo mam pocit ze hovorite o veciach s ktorymi nemate skusenost tak ako ja. Mate niekto vybudovany funkcny a rokmi overeny model odmenovania ? Nieco konkretne, nie dojebavanie ze internet nie je benefit a notebook je samozrejmmost.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 05.09.2010 - 12:38 #84625
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no uz sme tu v inom vlakne riesili provizie t-comu za zakaznika, ak to pohladam mozem to opat zverejnit. Su to ludia na zivnost pracujuci pre firmu, ktora je partnerom t-comu. Provizia za zakaznika je mensia ako mesacny pausal a vyplaca sa iba raz po zapojeni. Kolobeh je taky, ze zakaznika musis oslovit, ziskat podpisat s nim predbeznu zmluvu alebo objednavku. Potom nastava setrenie zo strany t-comu ci ho mozu pripojit a ak ho pripoja dostanes love ak ho nepripoja mas smolu ano cent .... a nikto s tebou nediskutuje o tom, ze si sa mu venoval Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Obchodny zastupca  PostPosted: 05.09.2010 - 15:24 #84631
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
toto je ale asi pre drobnych zakaznikov, ja by som radsej corporatnych, lebo som pred nedavnom dvoch stratil. Strada drobnych je nic, ale ak odide clovek co platil 1000 eur mesacne uz to celkom mikrofirmu zatazi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)