Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 14:05


najom stoziar

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
xpajkox
Post subject: najom stoziar  PostPosted: 26.09.2010 - 16:05 #85126
Basic


Joined: Sep 26, 2010
Posts: 3

zdravim vas chcem sa vas spytat kolko tak stoji prenajom na stoziari orange alebo towercom potreboval by som umiestnit na stoziar 2ks nanostation. jedna sa o stoziar na strelnikoch kde ma aj bbxnet anteny tak ak by sa mohol niekto z nich ozvat kolko tam platia bol by som velmo rad, popripade kolko chce t com za najom

vopred za odpovede dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: najom stoziar  PostPosted: 26.09.2010 - 19:20 #85135
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

xpajkox wrote: ›zdravim vas chcem sa vas spytat kolko tak stoji prenajom na stoziari orange alebo towercom potreboval by som umiestnit na stoziar 2ks nanostation. jedna sa o stoziar na strelnikoch kde ma aj bbxnet anteny tak ak by sa mohol niekto z nich ozvat kolko tam platia bol by som velmo rad, popripade kolko chce t com za najom

vopred za odpovede dakujem


za dve anteny u orange tak cca 2000 eur rocne+DPH, u towercomu... hmm.. dvoj troj nasobok?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 26.09.2010 - 19:35 #85139
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

cena je u orange taka aku si vyjednas, ale na zaciatok cakaj tak 1000E/antena/rok ale cim viac stoziarov mas tym si cenu vies znizit. T-mobile asi nehrozi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 27.09.2010 - 20:22 #85179
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

T-mobil/T-com/ST
1.Za 1ks antény s náveternou plochou do 0,5m2 podľa lokality je od 1600.-€ do 2 600.-€ za jeden kalendárny rok, plus jednorazový zriaďovací poplatok 4 900.-€
2.Za 1 ks antény s náveternou plochou viac ako 0,5m2 je to od 2 800.-€ do 4 600.-€ plus jednorazový zriaďovací poplatok 4 900.-€
3.V prípade systému antén (napr. 6ks) s plochou do 2m2 (dva metre štvorcové) je to od 9 000.-€ do 13 000.-€ za rok. plus jednorazový zriaďovací poplatok
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 27.09.2010 - 20:48 #85181
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
inak povedané za ročný nájom si môžeš postaviť vlastný stožiar a ešte aj zostane na solar ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 08:08 #85196
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Thoms, mas uplnu pravdu ale nie vsade je to mozne, neviem ako by si chcel postavit stoziar v chranenej krajinej oblasti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xpajkox
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 08:16 #85197
Basic


Joined: Sep 26, 2010
Posts: 3

Dakujem za odpovede pocital som od zaciatku ze to bude cca 1000 + DPH
neviete ci tie priehradove dielce co sa predavaju po 2m dlzkach by sa mohol vyskladat 10 az 14 m bez spanovania?
alebo este by bola asi moznost kupit starsi stoziar od SSE a ten tam zacapit.
nad solarom som nepremyslal ani lebo 15m kopania asi nikoho nezabije
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 08:23 #85198
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
A vies mi povedat jeden padny dovod preco mam radit a pomahat konkurencii ?
btw ten stoziar ktory dopytuje tato osobka ma vyse 50m vysku, to by som s pozrel ako taky postavite za 2 tisic euro. Ja mam Backbone hned pod kosom a sektory na predposlednom poschodi stoziara..


Last edited by gyro on 28.09.2010 - 08:25; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 08:24 #85199
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
euro wrote: › neviem ako by si chcel postavit stoziar v chranenej krajinej oblasti


tak tam odparkuješ mobilný stožiar ... kúpiš maringotku , alebo som videl aj favorita naloženého betónovými kockami a privarenými vzperami a máš mobilný stožiar a tým obídeš x povolení .

xpajkox wrote: ›
nad solarom som nepremyslal ani lebo 15m kopania asi nikoho nezabije


to síce nie , ale pri týchto stožiaroch tá prípojka nebýva majetkom elektrárni ale v majetku toho kto tam má ten stožiar a keď ti povedia za akú cenu sa na ich kábel môžeš pripojiť veľmi rýchlo začneš uvažovať aj o solaroch
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
xpajkox
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 08:52 #85200
Basic


Joined: Sep 26, 2010
Posts: 3

gyro ja vam tam nechem robit konkurenciu ja potrebujem mat tych 5mbit koli praci ked som volal k vam na firmu povedali mi ze mi to tam nevedia zriadit a DSL co ma tych 2,5mbit je malo a pri mojom prenose cca 200gb je to vela na zaplatenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 09:00 #85201
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

xpajkox wrote: ›gyro ja vam tam nechem robit konkurenciu ja potrebujem mat tych 5mbit koli praci ked som volal k vam na firmu povedali mi ze mi to tam nevedia zriadit a DSL co ma tych 2,5mbit je malo a pri mojom prenose cca 200gb je to vela na zaplatenie

tak radsej budes platit orangu za prenajom....

btw..postavte mi stoziar za 10 000E vyska 60m a objednavam ich niekolko...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 10:29 #85206
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Express wrote: ›
xpajkox wrote: ›gyro ja vam tam nechem robit konkurenciu ja potrebujem mat tych 5mbit koli praci ked som volal k vam na firmu povedali mi ze mi to tam nevedia zriadit a DSL co ma tych 2,5mbit je malo a pri mojom prenose cca 200gb je to vela na zaplatenie

tak radsej budes platit orangu za prenajom....

btw..postavte mi stoziar za 10 000E vyska 60m a objednavam ich niekolko...


za tu cenu akurat taky 30m...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 12:17 #85209
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Keby bol najom primerane nizky tak si viem zivo predstavit zopar jedincov co by seriozne zacali VYKRYVAT cely svet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 28.09.2010 - 12:39 #85210
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Thomas: stoziar nemusi byt na kolesach, podmienka je ze "stavba" nesmie mat zaklady a nesmies zabrat viac ako 20m2 plochy (ak sa nic nezmenilo). Kludne to mozes postavit tak ze dovezies a zlozis na rovnu plochu niekolko betonovych panelov a ukotvis priehradovy stoziar do nich. Panely vazia niekolko ton takze zvladnu aj vyssi stoziar ako Favorit alebo maringotka. Inac najlepsi mobilny stoziar je asi klasicky stary stavebny zeriav s podvozkom (nie autozeriav) Very Happy jeden taky uz trochu hrdzavy (urcite uz vyradeny) parkuje na zaciatku Nemiec pri BB.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 29.09.2010 - 13:18 #85233
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
no hej , nemusí byť na kolesách , len musí byť mobilný , rovnako ako panely sa dajú použiť staré lodné kontajnery , unimobunky , do ktorých sa dá prípadne zamknúť aj nejaká tá technológia , prípade staré betónové železničné podvaly , oveľa lepšie sa s nimi manipuluje a nepotrebuješ na to žeriav ako v prípade panelov , ale ked je to na kolesách tak to má výhodu že to môže prísť na miesto po vlastných bud to odtiahneš za autom alebo to dotiahne traktor čo určite vyjde lacnejšie ako platiť nákladné auto + žeriav ktorý to z neho zloží a to je ešte otázne či sa na miesto dostanú a či budú mať vôbec priestor niekde zastať a manipulovať tam z nejakým velkým hovadom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)