Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 13:32


najom stoziar

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
eXplorer
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 29.09.2010 - 13:44 #85234
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Thomas: skus postavit 40m stoziar na maringotke. Jasne ze na mensie stoziariky je lepsia maringotka, ale takytmo sposobom postavis "standardny" stoziar bez nutnosti mat povolenie a pri stavbe velkeho stoziaru tak ci tak potrebujes zeriav.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 29.09.2010 - 18:52 #85242
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

to co tu spominate plati do 20m, nad 20m uz tak ci tak potrebujes stavebne povolenie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 29.09.2010 - 19:05 #85243
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
xpajkox wrote: ›gyro ja vam tam nechem robit konkurenciu ja potrebujem mat tych 5mbit koli praci ked som volal k vam na firmu povedali mi ze mi to tam nevedia zriadit a DSL co ma tych 2,5mbit je malo a pri mojom prenose cca 200gb je to vela na zaplatenie

Ku mne sa tato poziadavka vobec nedostala, dnes je stav taky ze ti tam viem dat aj 50 Mbit, kde presne to chces ?
Ak si so strelnik, ideme tam robit komplet rekonstruciu optiky, pretoze teraz je to nestastne riesene s napajanim, potom Ti vieme dat aj vlakno.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 29.09.2010 - 20:02 #85249
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
xpajkox: ak si postavis stoziar tak ti dam 50 mbit full duplex bez fup za 110 euro mesacne s dph v BB, so stoziarmi sa mi babrat nechce aj preto som na to nereagoval. Ak by som mal stavat stoziar lacnejsie ta to vyjde ked si to postavis sam ... Inac zalezi aj na tom co robis a ci potrebujes mat tie data lokalne na svojom kompe, mozno by sa ti totiz viac hodila virtualna masina (OS aky si zvolis) niekde v housingu v BA pripojena do ineternetu gigabitom, potom ti na pracu staci aj "par kilobit" - pripojis sa cez RemoteDesktop alebo VNC a robis. Ochranu spojenia je mozne riesit IPsec/SSL VPN v kombinacii s USB tokenom.

yeager: vdaka za upresnenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 29.09.2010 - 20:19 #85251
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Do Bystrice vidno len zo 45 metrovej vysky nad kopcom, to by si mal slusne predrazeny net Smile Ja to mam poriesene, ziadny najom Ti nebudem uctovat, ten uz zaplatili nasi terajsi zakaznici, len konekt az k tebe do domu.
Spoj na stoziar je na jeden skok priamo z optiky v BB.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 30.09.2010 - 23:37 #85272
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

euro wrote: ›ale nie vsade je to mozne, neviem ako by si chcel postavit stoziar v chranenej krajinej oblasti


no jak... predsa tak ako ini operatori. neexistuje ziadny dovod preco by oni mohli a iny nie Wink treba vediet ako na to, co a ako treba vybavit, ale samozrejme, ze sa to da.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 00:01 #85273
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›xpajkox: ak si postavis stoziar tak ti dam 50 mbit full duplex bez fup za 110 euro mesacne s dph v BB


kokso na co sa tu hras... kupit fibernet 50/50mbit za 59,50 eur s dph, nahodit na neho raz tolko, a predat dalej, pripadne tam este naagregovat nejaky dalsi traffic, to uz je fakt frajerina, ktora stoji za to sa pochvalit... gyro ma seriozny konekt, plati poriadny stoziar, a ty ho ides prejebat takouto konkurencnou ponukou... ze si ti bol na tom ceskom skoleni, nedelat a vydelat? fibernet tecie uz aj z vodovodu, snad nemysils ze ked si chalanicko vybavi stoziar, tak nezvladne objednat fibernet a potrebuje na to teba za 1200 eur marze za 24 mesiacov... tak to si sa teraz paradne vyfarbil... seriozny obchodnik na pohladanie... jdu blejt velebnosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 03:28 #85274
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: › kokso na co sa tu hras... kupit fibernet 50/50mbit za 59,50 eur s dph, nahodit na neho raz tolko, a predat dalej, pripadne tam este naagregovat nejaky dalsi traffic, to uz je fakt frajerina, ktora stoji za to sa pochvalit...


Nie je to Fibernet a nie je to ani Fibernet maskovany IPckami od steva. S netom v BB bude este sranda Very Happy Navyse chalanisko sa dusuje ze to chce pre osobnu potrebu tak v com je problem ?? Vsetci tu chcu NEKOMERCNY net (napr tu: http://www.skfree.net/modules.php?op=mo ... amp;t=7097 ) a ked ho niekto ponukne tak v com je problem ??

Quote: › snad nemysils ze ked si chalanicko vybavi stoziar, tak nezvladne objednat fibernet a potrebuje na to teba za 1200 eur marze za 24 mesiacov...


Nejde o to ci si to myslim, ide o to ze mu v tom nijako nebranim. Takze podla teba net odo mna je zly (je to swinstvo) a mam ho radsej poslat na Fibernet, ale ked pojde k inemu poskytovatelovi v BB a zaplati 10x tolko (obrazne povedane) tak to je uz OK ? Takto si to myslel ? No snad si nemyslis ze ten chalanisko vyvali 1000ce eur mesacne len preto, ze nejaky lokalny poskytovatel ma "nablyskany" stoziar a v racku kraaasne blikajuce cisco switche Laughing

A este dotaz - co je to prosim ta "seriozny konekt" a co "poriadny stoziar" ? poznam podmienky vseobecneho povolenia a nikde sa tam nehovori o tychto dvoch pojmoch v suvislosti s prevadzkovanim verejnej komunikacnej siete. Alebo mi nieco uslo ? ty odteraz urcujes nove pravidla ?? Alebo naopak uslo nieco tebe ? vies, kapitalizmus je svina ... Laughing

BTW Nie som obchodnik - som technik, ako obchodnik som si na seba nezarobil a ani nikdy nezarobim. Keby som chcel robit somariny tak nakupim konekt (nemusi to byt Fibernet) a pustim to tu do vzduchu (aj do kablov), zadarmo a pre celu BB. Povedz mi jediny zakonny dovod preco by som to nemohol urobit a dokonca podla nedavnej diskusie s tebou mi v tom nikto nemoze zabranit aj ked to nainstalujem na strechu domu bez suhlasu vlastnikov ! nemozu mi to zhodit, nemozu ma vyhodit a este k tomu by to bolo zadarmo, co uz moze byt viac vo verejnom zaujme ??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 04:09 #85275
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
xpajkox: takze aby som to zhrnul, postav si stoziar z ktoreho vidno BB, vyber si najblizsi viditelny panelak kde je Fibernet, zriad si ho, postav wireless spoj a ides ... mesacne naklady ako uz pixall uviedol su 59,90 euro s dph za rychlost 50Mbit full duplex (up aj down).

Ja to riest nebudem, aby som svojou NEkomercnou ponukou niekomu nepokazil bizis ... aj ked je zaujimave ze s tym maju problem ludia z KE ale z BB sa neozval nikto.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 09:06 #85276
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Clovek z KE je tichy spolocnik Smile


Last edited by gyro on 01.10.2010 - 09:56; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 09:11 #85277
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
explorer je z BB?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 09:56 #85278
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ano, aj on je otcom BBXNET-u Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 11:41 #85281
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›Nie je to Fibernet a nie je to ani Fibernet maskovany IPckami od steva.


v tom pripade som velmi zvedavy aky konekt v BB moze byt 50/50 full duplex a stat 1,85 eura za megabit bez dph. ked take mnozstvo konektu chces kupit od niektoreho z realnych vlastnikov optickej transpotrnej infrastruktury, tak takyto objem bude stat aspon desatnasobok. ak budes nakupovat gigabit(y), vdaka mnozstevnym zlavam bude stat len dvoj-troj-nasobok. tak bud si objavil nejaky zazrak (napriklad niekto prisiel na to ako preniest net zo sixu do BB bez potreby kabla, len tak, silou vole), alebo hovorime o zdielani nejakeho enduser pripojenia, aj ked sa tvarime ze nie.

eXplorer wrote: ›A este dotaz - co je to prosim ta "seriozny konekt" a co "poriadny stoziar" ?


kokso, ti mam vysvetlovat rozdiel medzi serizonym konektom pre providera a medzi retailovou priopjkou pre endusera? no budiz. energotel linku predal s tym, ze vie ze na nej bude visiet 3000 klientov, a ze nemoze spravit ani minutovy vypadok bez dohody a ohlasenia, lebo spravi svojmu X-tisic eurovemu klientovi (providerovi) 3000-nasobny problem. tak isto sa sprava aj orange, ked si kupis garantovany okruh, ktory tiez stoji z pohladu endusera napredstavitelne love. ked si kupis retailovu sluzbu (urcenu pre endusera), napriklad ten fibernet, tak ak to hodinu dve nepojde, vobec nikto nad tym ani brvou nepohne, mas si najst na dve hodiny inu zabavu a nie sediet pri pocitaci. ze mas na tom viac ludi, radsej nikomu nehovor, napriek tomu ze v zmluve nie je FUPko, je tam pravo obmedzit zakaznikovi sluzbu alebo jej rozsah ak poskytovatel usudi ze je vyuzivana sposobom ktory ma negativny vplyv na jeho siet (tj, moze tak rozhodnut jednostranne), a rovnako ma pravo na jednostannu zmenu vseobecnych podmienok, napriklad na zavedenie FUPka. okrem toho, ked bude vazna porucha na retailovej linke, zaradia ju do poradovnika a o par dni dojde zakaznik na rad. ako retailovy zakaznik si proste jeden z mnoha a necakaj ziadny osobitny pristup za to, ze to vypadlo. u DSLiek sme cakali na odstanenie poruchy aj vyse 2 tyzdne, a nie je ziadny dovod zeby sa to nemohlo stat u fibernetu, je to cielene na rovnaky segment userov. 2 tyzdne vypadku u garantovaneho pripojenia si neviem predstavit. takze, je tam rozdiel alebo nie?

a pojem poriadny stoziar, to uz snad skoda vysvetlovat, ale predsa, snad uznas ze je rozdiel ked ma niekto anteny na 50 metrovom orange stoziari ktory stal miliony korun, ktory ma vsetky potrebne povolenia, bezpecnostne prvky, pravidelne revizie, na ktory je samozrejme zratana statika, ze ked pride vichrica, tak aj po nej bude stoziar stat, hoci les uz padol... ze ked sa zosunie poda a potrha elektricke vedenie, tak ze su tam baterky a ze skor nez v nich dojde stava, tak tam bude pristaveny a pripojeny generator, nech je piatok alebo sviatok, den alebo noc.. ked tu boli zaplavy, vsetci orange technici boli den aj noc nasadeni na core siet, teda na tu infrastrukturu ako su stoziare a garantovane pripojky.. a az ked je toto vsetko OK, az potom sa moze riesit nejaky retail... druha strana mince oproti takemuto serioznemu stoziaru, je nejaky pasivny retrans zavezeny nacierno niekde na strome, vselijake homemade konstrukcie stoziarov ktore vypocet statiky nevideli ani na obrazku, atd.

eXplorer wrote: ›poznam podmienky vseobecneho povolenia a nikde sa tam nehovori o tychto dvoch pojmoch v suvislosti s prevadzkovanim verejnej komunikacnej siete. Alebo mi nieco uslo ? ty odteraz urcujes nove pravidla ?? Alebo naopak uslo nieco tebe ? vies, kapitalizmus je svina ... Laughing


hahaha, len sa smej, ved ty vsetko vies najlepsie... urcite aj to, ze do 25 maja 2011 musia byt do zakona e ok. komunikachiach zapracovane nariadenia 2009/136/ES a 2009/140/ES, podla vsetkeho z toho bude komplet novy zakon, vnutrorezortne pripomienkonamie prebehlo v auguste, medzirezortne bude v okrobri, do vlady ma ist v novembri-decembri. okrem ineho sa vyrazne sprisnia poziadavky na kvalitu sieti a sluzieb, bude nutne ich merat a vyhodnocovat a reportovat, na kvartalnej baze. tych parametrov ktore sa budu merat a reportovat je tam habadej, od technickych, cez udaje ako doba cakania na prihlasenie operatora na zakaznickej linke, priemerna doba odstranenia poruchy, atd atd, je toho velka kopa. dotazniky ktore vyplname teraz je slaby odvar. neviem si predstavit ako sa s tym vyrovnaju nejaky zdielaci retial pripojok, podla mna to mozu rovno zabalit a poslat do bruselu dakovny list za to ze mozu konecne sediet doma, pozerat telku a poberat podporu v nezamestnanosti. ale ked v nicom inom, tak v jednom s tebou budem suhlasit, kapitalizmus je svina.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 15:04 #85284
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: › v tom pripade som velmi zvedavy aky konekt v BB moze byt 50/50 full duplex a stat 1,85 eura za megabit bez dph. ked take mnozstvo konektu chces kupit od niektoreho z realnych vlastnikov optickej transpotrnej infrastruktury, tak takyto objem bude stat aspon desatnasobok.


Hovori ti nieco barter ? o SLA sa trapit nemusis je viac nez dobre, vratane zalohy optickeho uplinku licenc radiom.

Ake su bezne SLA podmienky ? garancia 99,99% casu a kapacity, ano, no a teraz si pozri ake podmienky mas v pripade nedodrzania SLA - vacsinou su totiz tieto podmieky NA SMIECH (z pohladu klienta). Ked konekt aj napriek SLA nepojde tyzden tak sa vlastne nic nedeje - zlavy mam "u prdele", ktora firma mi vramci SLA zaplati usly zisk ??? ani ten naj-naj-naj-najserioznejsi operator ako je Energotel, T-com, Orange - vsetci maju v zmluve ze za usly zisk NEZODPOVEDAJU a dobre vedia preco Very Happy

Ty poskytujes vsetkym zakaznikom SLA ? mozes si dovolit nechat niekde padnutu svoju siet na dva tyzdne len preto ze zakaznikom neposkytujes sluzbu s SLA ? Mozno ty ano ked o tom takto pises, ale Orange s Fibernetom si to dovolit nemoze. Rezidencnym zakaznikom SLA nedavas a napriek tomu mas zakaznikov, ako je to mozne ved riskuju ze im mesiac nepojde net ked nemaju SLA.

Quote: › kokso, ti mam vysvetlovat rozdiel medzi serizonym konektom pre providera a medzi retailovou priopjkou pre endusera?


vobec si to nepochopil ... to co je a co nie je seriozne urcujes ty ? tptlink je neseriozny, edgcore je OK atd ? Pritom vobec nejde o serioznost technologie ale o serioznost firmy. Sluzbu odovzdavam na koncovom bode siete, to co sa nachadza dalej v sieti uz zakaznika zaujimat absolutne nemusi. Je v mojom zaujme pouzit kvalitne komponenty aby som dodrzal SLA a predovsetkym aby zakaznik bol spokojny - pre Tcom je seriozne iba Cisco, pre lokalneho providera aj EdgeCore a napriek tomu lokalni ISP konkuruju Tcomu. Ved podla teba by im Tcom okamzite mal zakazat podnikanie pretoze nepouzivaju Cisco ! Zakaznika zaujima ci sluzba ktoru mu odozvdavam ma pozadovane parametre alebo nie, ak ich nema ide ku konkurencii. Pre teba je vsak ako vidim problem v tom, ze zakaznik ku konkurencii nepojde pretoze nema dovod a to napriek tomu ze pouzivam "neseriozny" stoziar a "neseriozny konekt". Zakaznik je slobodny a moze sa rozhodnut ako chce a v pripade nekvalitnych sluzieb moze zakaznik vypovedat aj zmluvu s viazanostou bez sankcii, cize tu skutocne problem nie je. Jediny problem je ohrozenie tvojho biznisu ... no ale o tom je ten kapitalizmus Very Happy

Jednoducho chces povedat ze zakaznik je vlastne povinny nakupit drahe sluzby napriklad od teba, aj ked je konkurencia lacnejsia, len preto aby tebe zaplatil ten nablyskany stoziar, krasne cisco, peknu kancelariu atd. Keby to takto bolo takto, tak ziadny lokalny provider nevznikne a vsetci by odjakziva nakupovali sluzby POVINNE len v Tcome.

Apropo ako je mozne ze v sieti mas aj linuxove routre, ako je mozne ze tam mas edgcore (tusim si niekde spominal), ako je mozne ze pouzivas aj wifi a nie 100% licencaky ?? Ako je mozne ze podla teba SERIOZNI provideri pouzivaju switche TPlink, EdgeCore, Signamax ?? Asi by som mal od teba ako zakaznik pytat potvrdenie ze mas celu siet postavenu vyhradne na Ciscu, licenc. radiach a ked nemas tak dovidenia pretoze si nesriozny provider.

Quote: › hahaha, len sa smej, ved ty vsetko vies najlepsie... urcite aj to, ze do 25 maja 2011 musia byt do zakona e ok. komunikachiach zapracovane nariadenia 2009/136/ES a 2009/140/ES, podla vsetkeho z toho bude komplet novy zakon, vnutrorezortne pripomienkonamie prebehlo v auguste, medzirezortne bude v okrobri, do vlady ma ist v novembri-decembri. okrem ineho sa vyrazne sprisnia poziadavky na kvalitu sieti a sluzieb, bude nutne ich merat a vyhodnocovat a reportovat, na kvartalnej baze.


smejem sa pretoze vacsinu z tych veci uz teraz pozaduju velki klienti ako banky a poistovne, ale merat a reportovat to u lokalnych providerov je zbytocna byrokraticka debilina nech uz to vymyslel ktokolvek. Uz vidim ako bude TUSR preverovat napriklad priemerny cas prihlasenia sa operatora na hotline Laughing to akoze 5x zavolaju a ked im vyjde iny priemer tak pokuta ? Najlepsie na tom budu ti ktori tieto byrokraticke debiliny poctivo vyplnaju, ale hodne je takych ktori to "vygeneruju" od oka a nic im nehrozi, pretoze moznosti realnej kontroly zo strany TUSR su menej ako male, pritom to nie je chyba TUSR. Formalna kontrola (casto iba papierova) meracej metody je na dve veci ... Nezmeni sa ABSOLUTNE NIC !!! iba seriozni provideri budu mat viac roboty.

Inac nerozumiem preco v suvislosti s regulaciou, obmedzeniami, nariadeniami, neustalymi kontrolami, represiami ... spominas prave kapitalizmus. Neviem no asi som natvrdly, ale vo mne to vyvovala asociasiu s rezimom zpred roka 89.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: najom stoziar  PostPosted: 01.10.2010 - 17:02 #85285
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

s tebou sa vzdy tak dobre diskutuje, ohnivo a od temy, vedel som ze nesklames Smile nemam silu vysvetlovat ze nazory, ktore povazujes za moje, nie su moje, a obchodne ponuky a linky a stoziare ktore povazujes za moje, taktiez nie su moje, tak sa radsej logni sa do nejakeho fortinetu, hodinku dve sa tam poprehrabuj nech prides na nejake ine myslienky, a pekny den je za nami Wink

a btw, ano, to co je v mojich ociach seriozne, urcujem ja. si predstav, tolka drzost, mat vlastny nazor.. jeden by neveril Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)