Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 18.05.2024 - 01:32


HDPE alebo MIKROTRUBICKY

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
marro33
Post subject: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 21:09 #85441
Basic


Joined: Máj 28, 2010
Posts: 28

Co prilozit do vykopu hdpe charanicku alebo radsej mikrotrubicky, dokladam to tam pretoze sa tam kope, a vobec neviem ci to vobec vyuzijem, ale bola by skoda to tam neprilozit. Kto mate co na predaj ponuknite.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 21:20 #85442
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

ked nevies na co to bude tak tam praskni jednu 40mm HDPE ruru...

tu najlacnejsiu aku zozenies..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marro33
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 21:35 #85444
Basic


Joined: Máj 28, 2010
Posts: 28

bude to ale len 25cm pod zemou, ,a budu stadial dost casto chodit naklade auta, nebude tam treba nejaku hrubostenu, alebo spevnenu HDPE
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 21:39 #85445
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

25cm? hmmmm

taku co by vydrzala nakladne auta asi nerobia...

ale sak skus mozno vydrzi Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marro33
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 21:42 #85447
Basic


Joined: Máj 28, 2010
Posts: 28

tie auta by mali chodit na eseku asi 200m, co tak do 50mm natiahnut 40mm HDPE ,?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 22:54 #85449
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
marro33 wrote: ›tie auta by mali chodit na eseku asi 200m, co tak do 50mm natiahnut 40mm HDPE ,?

S prepacenim je to dost prdrbany napad.. Very Happy
Treba pouzit ked tak hrubostennu trubku bez mikrotrubiciek.. Nepoznam z nasej sfery nikoho, kto by ozaj potreboval REALNE mikrotrubickovy system. A hlavne ked nevies ani ze ci a kedy to ofsem vyuzijes..
Uvedomte si ze 25cm je dostatocna hlbka na to aby sa sila nakladiaku rozlozila z par centimetrov stvorcovych na napr pol metra2 alebo 1m2.
Kludne hrubostennu HDP a do nej si vies fuknut aj 800 vlaknovy kabel... Myslis ze ti to bude stacit?... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 22:57 #85450
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

ked uz sme pri mikrotrubickach, tak sa spytam aj ja a nebudem zakladat nove vlakno...
ako vediete optiku na strechach? napriklad samsung... bojim sa, aby mi po tom neposkakala konkurencia alebo napriklad nasi mily striechari pri opravach a pod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 23:00 #85451
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
pouzi opancierovany.. Smile on je tzv na priamu pokladku na zem teda na strechu.. Very Happy poskakanie mu nevadi.. co by mu vadilo je zalomenie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 09.10.2010 - 23:16 #85452
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

moc hruby a samsungi uz mam natahane... bral som ich prave koli ich hrubke. s tym opancierovanym s velmi tazko naraba
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 08:39 #85455
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

vsadew tam kde samsung nejde vzduchom ho davam do mikrotrubicky 10mm

inak riskujes predratie alebo znicenie pri manipulacii
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 11:58 #85461
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kotol wrote: ›vsadew tam kde samsung nejde vzduchom ho davam do mikrotrubicky 10mm

inak riskujes predratie alebo znicenie pri manipulacii


takto toto je pre mna pouzitelne?

http://www.ipmedia.cz/default.asp?cls=s ... stiid=1404

je to urcene na pokladku do zeme... otazka znie, ze ako sa to bude spravat na streche, kde na to bude prazit slnko...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 12:42 #85463
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›
kotol wrote: ›vsadew tam kde samsung nejde vzduchom ho davam do mikrotrubicky 10mm

inak riskujes predratie alebo znicenie pri manipulacii


takto toto je pre mna pouzitelne?

http://www.ipmedia.cz/default.asp?cls=s ... stiid=1404

je to urcene na pokladku do zeme... otazka znie, ze ako sa to bude spravat na streche, kde na to bude prazit slnko...


boha a ja som si naivne myslel ze amaterske pokusy ostanu niekde v pasme 2,4 ghz pri pouzivani televizneho koaxialu na vedenie od plechovky od parkov k PCI karte... a houby, ono to prezilo az k optike. uz len ju prestat zvarat a zacat lepit leukoplastom, a bude to cele fasa.

pri vyrobe sa do plastov pridava podla potreby UV stabilizator aby bol vysledny material odolny proti slniecku. ten stabilizator je dost drahy, preto sa dava tam, kde ho treba. velmi velmi pochybujem ze ho davaju do HDPE rurok urcenych do zeme, pretoze - no hadajme preco - pretoze pod zemou slnko svieti len velmi zriedka. takze holt myslim si, ze HDPE urcena na priamu pokladku do zeme nebude UV resistant a na slniecku skonci pomerne rychlo.

a vobec, kde je logika toho celeho napadu. mam uz na streche samsung ktory sa tam nehodi a stoji 60 centov za meter. dam tam este chranicku ktora sa tam tiez nehodi, ktora stoji tiez asi 60 centov za meter, tak hura, mam za 1.2 eura za meter materialu spravene chujove riesenie z dvoch chujovych komponentov. pritom poriadny zavesny kabel stoji tak 90 centov za meter, teda prerobil som 30 centov na metri a este je to aj chujove. Smile co povedat... setrit sa musi nech to stoji co to stoji. vivat zeleny koax, vivat leukoplast.

btw pri vystavbe sidliskovej siete mi tvori kabel nieco medzi 5 a 10 percent celkovych nakladov, a pritom je to vec, ktora ked sa poskodi, tak je mimoriadne drahe ju opravit (menit celu trasu plus zvarat hromadu zvarov). na kabli setrit par centov na meter a lepit to z kokotin, ach boze... samsung drop kabel je na posledne metre, zo stlpa do domu, a potom po dome. nie je to na to aby ti visel z panelaku na panelak ako backbone, je to koncovy pripoj ktory ked sa ti prederie alebo odtrhne, tak za par minut natiahnes druhy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 13:36 #85467
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

pixall wrote: ›
boha a ja som si naivne myslel ze amaterske pokusy ostanu niekde v pasme 2,4 ghz pri pouzivani televizneho koaxialu na vedenie od plechovky od parkov k PCI karte... a houby, ono to prezilo az k optike. uz len ju prestat zvarat a zacat lepit leukoplastom, a bude to cele fasa.


no to by si nebol ty, keby takto neodpovies Smile

pixall wrote: ›
pri vyrobe sa do plastov pridava podla potreby UV stabilizator aby bol vysledny material odolny proti slniecku. ten stabilizator je dost drahy, preto sa dava tam, kde ho treba. velmi velmi pochybujem ze ho davaju do HDPE rurok urcenych do zeme, pretoze - no hadajme preco - pretoze pod zemou slnko svieti len velmi zriedka. takze holt myslim si, ze HDPE urcena na priamu pokladku do zeme nebude UV resistant a na slniecku skonci pomerne rychlo.


to je mi uuuuplne jasne, co si myslis, preco som sa pytal na to, ze ako sa to bude spravat na slnku???

pixall wrote: ›
a vobec, kde je logika toho celeho napadu. mam uz na streche samsung ktory sa tam nehodi a stoji 60 centov za meter. dam tam este chranicku ktora sa tam tiez nehodi, ktora stoji tiez asi 60 centov za meter, tak hura, mam za 1.2 eura za meter materialu spravene chujove riesenie z dvoch chujovych komponentov. pritom poriadny zavesny kabel stoji tak 90 centov za meter, teda prerobil som 30 centov na metri a este je to aj chujove. Smile co povedat... setrit sa musi nech to stoji co to stoji. vivat zeleny koax, vivat leukoplast.


kolego kolego kolego... myslis ze si neviem zratat dva a dva? niekedy az prilis podcenujes ludi, nemyslis?
velmi rad by som tam natiahol nieco take... hrubku to ma vsak 10 mm a viac. a to je uz problem. kedze to ide po strechach a medzi panelakmi, tak som mal problem dostat povolenie na biely kabel samsung hrubky 3mm, ktory z 10m uz vobec nevidiet. nie to este take nieco hovadsky hrube a tazke. ked som zobral kusok opancierovaneho kabla na ukazku niekolkym spravcom, tak ma s tym rovno poslali do prdele. nieco take im tam uz visi a vsetkym usilim sa to snazia dostat dole. je to vidiet pomaly aj z kilometra.
takze preto tam siel tento kabel... je to drahsie riesenie - to je mi jasne. je to aj menej kvalitne a efektivne riesienie, ale nemal som zial na vyber.

takze prec s blbymi recami a radsej porad, ze aku trubku na strechu.


to kotol: ty tam mas klasicke mikrotrubicky alebo nieco specialne? ak klasicke ako je aj na vyssie uvedenom odkaze, tak ako sa to vyzera po par rokoch?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 14:32 #85470
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Aman kúp husí krk taký ten vystužený drôtom UV stabilizovaný a máš pokoj .
aj ked strechári a zateplovači sú kokoti toľko poprepalovaných a posekaných káblov ako tento rok ešte nebolo .. najhorší sú tý čo sa snažia optiku spojiť elektrikárskymi rychlospojkami ... tak toho dojebu ešte viacej
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 15:01 #85473
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

v husich krkoch mam metaliku... na optiku som chcel nieco silnejsie, ale zatial som tiez prikloneny prave k husiemu krku - ak sa teda nic ine nenajde.
strechari su cim dalej horsi... tento rok som mal s nimi aj ja otrasne skusenosti. nic ich nezaujimalo. mal som aj take, ze za 3 dni mi prepalili 7x ten isty kabel - 7 krat sa musel opravovat / menit. nepomahali ani staznosti ani prosby. proste tupy sprosty debili.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)