Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 00:49


IPv6

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
zelmar
Post subject: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 10:26 #85651
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Zdravim pani guruovia...vie mi niekto povedat ci tplinky TL-WR340G podporuju IPv6 ?

Dakujem za info.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 10:28 #85652
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
michalova prednaska bola zaujimava Smile vsak
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 12:22 #85658
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Zelamr, ako sme sa bavili o tom, je to podla mna jedno ci podporuje ci nie, aj tak v pripade IPv 6 ti je WAN port zbytocny a 4 portovy switch na TPlinku je plne transparentny a nemal by mat s IPv6 problem, neviem si inak predstavit ako premigrujeme, tiez ho mame vsade Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 12:46 #85664
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
No ved clovek by v pripade ipv6 cakal transparentnost celeho routra...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 12:47 #85665
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
krtko wrote: ›michalova prednaska bola zaujimava Smile vsak


Ja sa na to chystam uz vyse roka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 14:36 #85666
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro wrote: ›Zelamr, ako sme sa bavili o tom, je to podla mna jedno ci podporuje ci nie, aj tak v pripade IPv 6 ti je WAN port zbytocny a 4 portovy switch na TPlinku je plne transparentny a nemal by mat s IPv6 problem, neviem si inak predstavit ako premigrujeme, tiez ho mame vsade Very Happy


nie je to jedno, gyro vies aky je rozdiel medzi routingom a switchingom ? pri IPv6 bude zbytocne NATko (proste sa prestane pouzivat) ale routovanie medzi segmentmi bude fungovat ako doteraz pri IPv4. Ani si neviem predstavit ze by niekde bola ciste switchovana siet s 3000 hostami, to by bol iny bordel Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 15:11 #85669
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
no idealne by bolo nejak dynamicky home routru pridelovať 2 parametre
1. ip na wan porte 2. subnet ktorý bude používať na lna porte a dalej prideľovať hostom a je jedno akým spôsobom či už priamo vstavaná autokonfigurácia , alebo niektorú z úžastných možností identifikácie voči dhcp serveru . Tým by bolo zabezpečené že sa dá jednoznačne určiť odkial vietor fúka ked príde list od prokurátora že zas niekto niečo na pokeci ...
Ale nejak si neviem predstaviť jednoznačnú identifikáciu klienta ak nemá doma router ktory by niečo takéto vedel. Autokonfigurácia určite nie , dhcp ,no akosi mi zas chýba jednoznačný identifikátor tak ako sme boli zvyknutý doteraz , že sa dotazuje dhcp servera konkretna AMC adresa danej sietovky ... nie náhodne vybratá zo všetkých v systéme , a identifikacia na základe akéhosi "id" ktoré sa generuje pri inštalácii systému respektíve pri jeho prvom boote tiež nepripadá do úvahy . Na statickú adresu môžeme zabudnúť , nakoľko to každý pozná , preinštalovaný systém alebo potrebujeme preadresovať niečo na sieti ... Na sieti s managovatelnymi switchmi si ešte ako tak viem predstaviť jednoznačnú identifikáciu užívateľa , ale čo na sieti kde sa nedá jednoznačne určiť tento user vysí na tom a tom konkrétnom porte . Ako potom identifikovať týchto ? PPPoE ? zas problem user si reinštaluje windos alebo kupi nove PC a zas je ISP ten najhorší na svete lebo jemu nejde internet .
Ako teda jednoznačne identifikovať usera na sieti kde sa neplatí 1 user = 1 port na switchy ? A aby to zároveň podporovalo ADS (antidement system)...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 18:21 #85673
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

http://www.networksorcery.com/enp/rfc/rfc2461.txt
Toto by malo odpovedať na všetky otázky ohľadom identifikácie užívateľa. Samozrejme logovať, logovať a logovať.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 22:30 #85682
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
ewew: kedze pri IPv6 bude mat kazdy komp verejnu IP tak logovat nebude treba, staci mat v databaze zoznam userkov a k nim zoznam IPv6 IPciek. Apropo tak ma napada, kazde PC s verejnou IP, nooo to bude eldorado pre cervy a trojany Very Happy

Zaujimavy counter do dna X:
http://inetcore.com/project/ipv4ec/en-us/index.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sogi
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 23:41 #85683
Basic


Joined: Dec 27, 2005
Posts: 163

eXplorer wrote: ›
gyro wrote: ›Zelamr, ako sme sa bavili o tom, je to podla mna jedno ci podporuje ci nie, aj tak v pripade IPv 6 ti je WAN port zbytocny a 4 portovy switch na TPlinku je plne transparentny a nemal by mat s IPv6 problem, neviem si inak predstavit ako premigrujeme, tiez ho mame vsade Very Happy


nie je to jedno, gyro vies aky je rozdiel medzi routingom a switchingom ? pri IPv6 bude zbytocne NATko (proste sa prestane pouzivat) ale routovanie medzi segmentmi bude fungovat ako doteraz pri IPv4. Ani si neviem predstavit ze by niekde bola ciste switchovana siet s 3000 hostami, to by bol iny bordel Laughing


samozrejme ze sa to da...mame switchovanu siet s cca. 4000, vsetko na verejnych IPckach...je to zalozene na VLANach samozrejme, je to plne CISCO siet s features ktore ponuka (port security, arp inspection atd.) a vsetko ide velmi dobre Smile (a samozrejme sa pouziva DHCP a perfektne riadenie siete - teda myslim menezment softver)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 23:49 #85684
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
zelmar wrote: ›Zdravim pani guruovia...vie mi niekto povedat ci tplinky TL-WR340G podporuju IPv6 ?

Dakujem za info.

Nie, nepodporuju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 19.10.2010 - 23:57 #85685
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Ja som tiez na vazkach, kedy to zavediem. Zatial mam subnet od energacov napoly plny, naozaj vsak stoji za zmienku totalna vyhoda IPv6 a to ze nemusis riesit zakaznikov absolutne, stane sa z teba len statista ked oshapujes len rozhrania a nasekas pocet klientov rovny agregacii. A to sme sa smiali kiwimu a inym co tu tvrdili ze uz neriesia kadejake filtre. U IPTV nemas co riesit nakolko multicast neriesi IPv4 vs IPv6 a internet mas od tej chvile v prdeli. Kazdy si zodpoveda sam za svoj komp... Akurat mas stale problem s radiovymi klientmi co ti rozsekaju AP na cucky kadejakymi srackami v kompe a zlymi sietovkami resp. instalaciou W7 alebo vistou s dvomi alebo 3-mi antivirakmi a kadejakymi Torrent tune UP-mi na bazi UDP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 20.10.2010 - 01:36 #85688
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
sogi: viac VLAN znamena viac IP segmentov a interVLAN routing k tomu Wink ja som mal na mysli jednu "plochu" switchovanu L2 siet (jeden segment, jedna broadcast domena).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 20.10.2010 - 02:10 #85689
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Eplorer hovorime o domacich routrikoch TP link, miesas jablka s hruskami ako ty rad hovoris, ci bude mat userko v danom segmente 5 PC alebo 1 je to uplne jedno a pri IPv6 je to uz uplne sumafuk, preto tie routre je mozne pouzit v mode switchu a cela vec je vyriesena, jedine jeho manazment bude bezat na IPv4, co je otazkou casu kedze bezi na linuxe.
Proste sa vynecha WAN port.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPv6  PostPosted: 20.10.2010 - 02:13 #85690
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
m-tec wrote: ›Ja som tiez na vazkach, kedy to zavediem. Zatial mam subnet od energacov napoly plny, naozaj vsak stoji za zmienku totalna vyhoda IPv6 a to ze nemusis riesit zakaznikov absolutne, stane sa z teba len statista ked oshapujes len rozhrania a nasekas pocet klientov rovny agregacii. A to sme sa smiali kiwimu a inym co tu tvrdili ze uz neriesia kadejake filtre. U IPTV nemas co riesit nakolko multicast neriesi IPv4 vs IPv6 a internet mas od tej chvile v prdeli. Kazdy si zodpoveda sam za svoj komp... Akurat mas stale problem s radiovymi klientmi co ti rozsekaju AP na cucky kadejakymi srackami v kompe a zlymi sietovkami resp. instalaciou W7 alebo vistou s dvomi alebo 3-mi antivirakmi a kadejakymi Torrent tune UP-mi na bazi UDP.

Ja to idem nasadit zaciatkom roka 2011, uz sa na to pripravujeme.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)