Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 02:06


Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 09:58 #87370
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Na jednom bode mam vsesmerovu antenu, kedze zacali problemy s rusenim, potrebujem ju vymeni za nejaku sektorovku. Vsesmerovka je vertikalnej polarizacie.
Kupil som tuto antenu:
http://wifi.aspa.cz/dve-sektorove-anten ... 80-z87616/

a u klientov mam micro8, interline, bp-24pl-13.
Po namontovani anteny vacsina klientov sa ledva pripojilo. Po otoceni ziadne vyrazne zlepsenie. Na vsesmerovke signaly -60 na sektorovke -80.

Neviem teraz ci to je tym ze niektore body su mimo vertikalneho uhla anteny -13stupnov, alebo tam nesedi ta horizontalna, alebo klientske nie su vhodne na horizontalnu. Domy su do 600m, skusal som na tych co su do 200m a mimo toho uhla 13stupnov. Este som rozmyslal ak toto nevyriesim tam dam ubnt loco. Co by ste poradili?

PS: Stastny Novy rok
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 10:19 #87371
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Pokial si otocil u vsetkych zakaznikov anteny do horizontalnej polarizacie mas chybu niekde v antenom systeme, pokial si to tak neurobil (podla zmeny signalu by som povedal ze nie) mas nato danu odpoved.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 10:21 #87372
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Je mozne ze tie klientske anteny bp-24pl-13 nefunguju v horizontalnej polarizacii.
Pouzivate niekto tie anteny na klientoch v horizontalnej polarizacii?(bp-24pl-13 a micro8)?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 11:18 #87373
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
eurosa ta pýtal či si otočil u klientov antény do H - polarizacie , pokial nemáš zadrbkanu fresnelku tak roziel medzi ziskom V a H by namal byť žiaden a hlavne u micro8 tých sme mali v h polarizacii pomerne dosť na sieti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 11:36 #87374
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

nie vsetko je ok tato antena stoji sa hovno
mali sme a ked tam pustis jednu kartu tak to ako tak ide ale ako nahle tam das 2 karty alebo teda zariadenia tak je to cele na prd nejako sa rusia alebo neviem co ale kup si poriadne sektorky a nie kokotiny ako pisal v inom lakne pixall
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 12:03 #87376
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

no zas az tak zle nie su tie sektorky... na jednom bode mam tuto sektorku a mam na nej 2 karty a vobec sa nerusia... spominane rusenie maju vacsinou na svedomi samotne karty... mal som 0podobne problemy s rusenim na bodoch, kde som mal 2 anteny oddelene kamennou stenou a zeleznou okenicou a aj tak sa to rusilo... po vymene kariet za CM9/CM10 vsetko v poriadku
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 12:06 #87377
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

celkovo sa mi zda ze to je sektorovkou, lebo chyta aj malo sieti naokolo. Kabel a vsetko ostatne je ako na vsesmerke, len som prehodil antenu, tam chyba nebude. Aku antenu s hor. pol odporucate? Uz ma napada jedine admet ash10, tie viaceri chvalia alebo nieco od elboxrf, alebo?

mfasko ty mas zle skusenosti s tou dawicom? S akymi mas dobre?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 13:03 #87379
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
rado3105 wrote: ›celkovo sa mi zda ze to je sektorovkou, lebo chyta aj malo sieti naokolo. Kabel a vsetko ostatne je ako na vsesmerke, len som prehodil antenu, tam chyba nebude.


pocuj uz sa ta to niekolkokrat pytali kolegovia, pootacal si polarizacie vsetkych u klientov ktorych chces pripojit na novu sektorku?

Lebo ak si ich nepootacal (co som vydedukoval z tvojho popisu) tak ti to ani nikdy chodit poriadne nebude kedze u klientov mas anteny vo vertiklanej polarizacii a sektor ti ide v horizontalnej.

Co sa tyka Dawicomu, tak to by som zaradil medzi overenu a kvalitnu znacku. konkretne tuto antenu by som si asi nevybral, pretoze integruje dve protilahle 180° sektory do jedenho tela, ale dve samostane sektory od toho isteho vyrobcu by som urcite pouzil. Mal by si tak moznost antenu naklopit smerom ku klientom (vo vacsine pripadov je to dole) a neziarit zbytocne do priestoru pred sebou kde aj tak nikoho nemas. Ak ju mas v jednom tele tuto moznost nemas lebo si rozhasis opacnu stranu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 17:36 #87381
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
rado3105 chyba sedi na stolicke co pisala tie otazky.
1- prva antena vertikal - klient vertikal ok
2- antena horizontal - klient vertikal zeby na dve veci ?
3 - aby to spravne hungovalo AP aj klient musi mat rovnaku polarizaciu. ale predpokladam ze to vies ale podla toho co tu pises to neovladas mal by si viacej studovat predpokladam ze si sa vysral otacat klientov do H pol.

ak zoskenujem ester ver pol tak naskenujem zo 30 sieti ak zoskenujem ester hor pol tak zoskenujem 5 sieti
cim to tak moze byt asi sa pokazila karta pojdem ju vyreklamovat preistotu vyreklamujem aj miesto kde je antena umiestnena
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 19:19 #87388
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

asi ma cobain pravdu v niecom nasad si obe anteny odbehni ku klientovy zaskenuj vo V a potom otoc do H a zaskenuj poratas db rozdielne na antenach a uvidis a zistis kde je zrada(ale moj typ kokcka antena)
ale co sa tyka tej anteny tak je to poriadna kokotina mame 2 a mame iba jednu antenu na nich pouzite a ani to nieje ktovieco
co sa tyka anten na 2.4 tak pozivame aj jirousacke PAN 14 60st
alebo naposledy sme dali
http://wifi.aspa.cz/vector-h-pro-2-4ghz-18dbi-z80738/
ale najlepsie anteny co sme namontovali v sieti boli PW a myslim ze sa zhodneme viaceri na tom
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 31.12.2010 - 20:18 #87391
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
mfasko myslim ze nie asi ale urcite ....
a za pravdu ti uznavam tie PW i ked teraz sa mi pozdavaju parametrami UBNT sektorky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 01.01.2011 - 10:50 #87395
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

otacal som aj anteny u klientov. Signal sa zlepsil o -5dB alebo tak nejak. Co mam nejake loca2 tak tie po zmene polarizacie idu super, ale u tych micro8, bp-24pl-13 to ako si zle ide tak teraz neviem. Budem to musiet este raz preverit(mozno ide aj o to ze ta antena ma vertikalne vyzarovanie uzke a ti klienti sa pripajaju mimo uhla popripade na laloky.
Este by som asi skusil nejaku ubnt sektorku, viete poradit na 2,4 s co najsirsim uhlom a kde ju kupit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 01.01.2011 - 11:30 #87396
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
rado radsej pridaj sektorku a riadne pokry signalom uzemie kde mas zakaznikov. Nie kazda sektorka ma paramtere, ktore su uvedene na datasheete. Klient, ktory je na okraji sektora moze mat naozaj problem ale....ak pri otoceni anteny alebo teda pri zmene polarizacie sa zmeni signal o -5dBi tak uvazuj o tom, ze mas vadnu antenu u zakaznika alebo je vadne zariadenie. Ja by som to skusil s inym zariadenim....5db je velmi maly odstup medzi polarizaciami.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 01.01.2011 - 13:22 #87397
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Stretli ste sa ze ked ste pouzili klientsku antenu a otocili ju o 90st pri zmene polarizacie, bola horsia horizontalne ako vertikalne, pricom vyzarovanie ma v oboch polarizaciach rovnake? Asi to ap + sektorka bude dobre lebo tie loca pri zmene polarizacie sa zmenia ako maju, takmer rovnaky signal ako bol vo vertical. A skusal som u 4 klientoch( na viac som zatial nemal akosi chut, ked bolo tolko neuspechov), mali 3 tie bp24pl a jednu micro8.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Prechod zo vsesmerovky na sektorovku, z vert. pol na horiz.  PostPosted: 01.01.2011 - 19:29 #87400
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
mame patu tychto anten a podla mna niesu zle, 50klientov prichytenych sucasne 2xCM9 ale ked ma paru ludi zly signal tak pada to cele...
vzdialenosti do 600m
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)