Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:55


poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
peterho
3 Post subject: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 17.02.2011 - 23:57 #88623
Basic


Joined: Máj 18, 2003
Posts: 247

caute chalani, pls viete mi poradit ako riesit takyto task :

nejaky subnet IPciek ide cez transparentny bridge - musi ist cez nejake zariadenia, aby to vedelo ratat data (nemoze to ist cez router s iptables!) a potrebujem pre tychto par desiatok verenych IP adries merat kolko kazda prenesie dat mesacne.. pls poradte ako to viem najlepsie spravit , pripadne ci to vie spravit mikrotik ? provoz je tam cca 200Mbps FD.. diki caute
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 18.02.2011 - 07:56 #88629
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

pokial na tom bridge nerobis ziadne ine operacie, tak je to zbytocny dalsi point of failure, pripoj linuxa na do mirrored portu na switchi a pust tam iptraf v promiscuous mode
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 18.02.2011 - 09:16 #88633
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

alebo bandwidthd a mas to aj s grafmi Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
peterho
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 04.03.2011 - 22:48 #88984
Basic


Joined: Máj 18, 2003
Posts: 247

ok super diki takze na pocitanie dat by som dal linux do mirror portu takto to vyriesim, neda sa na to pouzit Mikrotik? s tym sa mi dobre robi , lebo je to v grafike Smile diki za radu.

Ale mam dalsiu poziadavku = potrebujem na tom transparentnom bridge shapovat 2 skupiny IPciek, ako na to ? vopred dakujem za radu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 05.03.2011 - 03:57 #88988
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ja koncim.....neda sa na to pouzit mikrotik??? jasne ze sa da, na mikrotiku sa da robit vsetko. Jeden nemenovany ISP mi telefonoval, ze ma nejaky problem a zarval mi, ze vyhodil zo siete 3750 lebo je to koko.ina a dal si tam mikrotik. Ano je to tak, vsetko su to koko.iny, kto nema mikrotik nezije. ale nejdem sa tu uz rozculovat. petreho treba poradit tak az tu nemlatim prazdnu slamu najdi si torch, neviem aku to ma graficku ikonu v mikrotiku, skus sa opytat stryka googla, mozno on bude vediet Smile Co sa tyka bridge, smrt si po teba pridge treba dobru masinu, zere to CPU a ked mas v sieti ISPadmina, co musis mat tak si nastuduj :http://www.i4wifi.cz/img.asp?attid=225718
len je to bez grafickych ikon, treba si to normalne precitat. UPOZORNENIE/UWAGA: ak nemate nasadeneho ISP admina, tak vam nebudu mikrotiky chodit spravne. Upozornujem, ze v pripade instalacie mikrotik na PCko musi byt minimalne monitor a klavesnica znacky mikrotik. Ak nemas monitor znacky mikrotik, musis mat mys, klavesnicu a tlaciaren. AkVam chyba na riadenie siete uz len par takychto drobnosti kontaktujte ma, predavam aj original zariadenia mikrotik alebo ak mate OEM veci viem vam predat stitky mikrotik na klavesnicu od cca 5Eur/ks na mys 3Eur /ks a na monitor 20Eur/ks. Viem prist ku Vam do firmy a za poplatok cca 130EUr vydam certifikat platny v EU, ze pouzivate schvalene doplnky mikrotik a po vydani certifikatu a specialneho 16 miestneho kodu sa vam zrychli pouzivanie mikrotikov o cca 60 az 100perc. Mikrotik pojde v tzv. mode TURBOMIK. Ak mate aj ISP admina ste v podstate za vodou lebo toto vsetko co vam popisujem vyssie viete kupit s 30perc. zlavou pri kupe 2 TURBOMIK packov. Ak zavolate do hodinky od zverejnenia tejto ponuky dostanete zadarmo aj CD neprekonatelneho milacika zenskych srdc Jiriho Zmozeka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 07.03.2011 - 08:04 #89031
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Na MT vies tiesit taketo veci, bridge si v nastav use firewall
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 07.03.2011 - 08:27 #89033
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
euro=dalsi co nepozna silu mikrotiku....viete ze na zive som cital, ze od leta sa bude predavat aj vodka mikrotik a na zapijanie sa odporuca juice ISPadmin. Bude mat prichut pomarancov. V konzumacii s inymi liehovinami vyvolava okamzite zvracanie, cize je zladeni iba s vodkou mikrotik.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 07.03.2011 - 08:40 #89034
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

421, neviem co pindas, chcel odpoved na otazku a dostal ju, ale ty sa tu vyjadrujes uplne mimo.
A inak ako s tou nasou vecou, uz si potom neodpisal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 07.03.2011 - 14:59 #89048
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

mikrotik by sa mal rozhýbať, UBNT ho kope do zadku Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 08.03.2011 - 07:36 #89076
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

povedal by som ze v MT sa rozhodli ist trochu inym smerom ako wifi a teraz uz len dobiehaju zanedbane
aj ked aj v ubnt by mali precitnut zo spanku a zacat premyslat nad ipv6
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 08.03.2011 - 14:09 #89081
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

euro wrote: ›aj ked aj v ubnt by mali precitnut zo spanku a zacat premyslat nad ipv6


nespia, len cakaju kedy bude mat miso loncek cas
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: poradte pls = ratanie objemu dat v bridge mode  PostPosted: 08.03.2011 - 21:40 #89085
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
a miso stale zachranuje inych.....kua rit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)