Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:14


Vymena Prowax + M5 za licenc

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
marsl
Post subject: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 20:20 #88683
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Caute. Mam uplink Prwax 29db plus bulet M5. Speed testom to da cca 25Mb. A vsak ako pribudaju ludia zacina tam realne tiec cca 15mb a prestava nam to stihat ping brutalne vysoky od 20 do 100ms. Preto zacinam uvazovat nad vymenou za licenc. Preto sa chcem opytat kedze este namam ziaden licenc, co ako pouzit... Este pripomeniem ze vzdialenost je cca 24km...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 21:30 #88684
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

To si akoze robis srandu, ze ? Za co zaplatis viac za licenciu alebo alebo za konekt ?Na 24km robim na dishoch a rocketoch 80 pri 7ms pingoch
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 21:32 #88685
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

lubosk wrote: ›To si akoze robis srandu, ze ? Za co zaplatis viac za licenciu alebo alebo za konekt ?Na 24km robim na dishoch a rocketoch 80 pri 7ms pingoch


Aha.. len jedna strana je dost brutal zarusena.. No nic tak skusim kupit a uvidim... co to da..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 21:53 #88687
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

a ktore pouzivas? Ma vyznam ten GPS modul?
http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=2121
http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1540
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 21:55 #88688
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Klasika bez gps ,teraz som robil test spoja ktory ma cca 23km
Test Results
RX: 42.19 Mbps
TX: 38.13 Mbps
Total: 80.32 Mbps

Jedna strana tiez dost zarusena cca 12 ssid pod - 85
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 21:58 #88689
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

No vyzera to tak ze na jar budeme menit... SKusal niekto to GPS.. zaujimalo by ma ci to ma dajaky efekt...?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 22:10 #88690
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

este by mozno stalo za skusenie pridanie dalsieho paru (anteny s bullet M5). Ja sa chystam spravit nieco obdobne na trasu cca 1km (jirous 24, bullet M5).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 22:10 #88691
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

marsl wrote: ›No vyzera to tak ze na jar budeme menit... SKusal niekto to GPS.. zaujimalo by ma ci to ma dajaky efekt...?

Na co je to dobre ,ack si zapisem sam ake chcem ,na nic ine to nieje dobre .
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 21.02.2011 - 22:15 #88692
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

mylis sa. je to na synchronizaciu viacerych M5 produktov (rozumej Rocket M5 s GPS), tak aby v sucastne v jednom case len vysielali alebo prijimali. Tym sa eliminuje rusenie pri prijimani na jednom rockete, pretoze druhy o par cm na stoziary akurat vysiela. vysledkom je zvysenie prenosovej rychlosti a znizenie latencii. Vyznam to ma ale len vtedy ak na stoziary su vsetky zariadenia synchronizovane. keby idete na konferenciu, tak viete Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 22.02.2011 - 00:47 #88693
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Cital som vsetky tie prispevky okolo toho, môže to byt zaujimave na vacsom vysielaci kde je viac produktov UBNT. Ale beztak mi vrta v hlave myšlienka, nedalo sa to spravit jednoduchsie a lacnejsie? Čo vlastne ta GPS bere zo satelitu? len polohu a svetový čas aby sa to vedelo synchronizovať? Nebol by problem nastaviť NTP klientov na rocketoch a povedať im ručne, že sú blízko seba a vzdialenosti na opačných stranách to isté? a bez drahého GPS modulu? alebo sa mýlim?

ostatne k téme, na tom spoji musíš 30mbps urobiť bez problémov. Ak nie, máš tam niečo nahovno. Čo je preboha 15MBPS? to nesmie ten bullet ani cítiť
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 22.02.2011 - 00:52 #88697
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
andreas4all wrote: ›mylis sa. je to na synchronizaciu viacerych M5 produktov (rozumej Rocket M5 s GPS), tak aby v sucastne v jednom case len vysielali alebo prijimali. Tym sa eliminuje rusenie pri prijimani na jednom rockete, pretoze druhy o par cm na stoziary akurat vysiela. vysledkom je zvysenie prenosovej rychlosti a znizenie latencii. Vyznam to ma ale len vtedy ak na stoziary su vsetky zariadenia synchronizovane. keby idete na konferenciu, tak viete Wink



... no len haluz je ze ked si porovnas ceny s gps a bez gps tak logicky si v sucasnosti ako velkoodberatel zrejme zvolis cestu bez gps pretoze to nestoji pri takom velkom cenovom rozdieli za to investovat do takej kvazi kravinky naviac ked doteraz si to teoreticky nepotreboval...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 22.02.2011 - 08:30 #88699
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

z GPS to berie len cas (sice vo web rozhrani ukazuje aj polohu). NTP je v tom smere "pomale a nespolahlive".
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 22.02.2011 - 11:05 #88700
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

jo, ale za tie peniaze by si to mohlo vedieť aj samo odratávať čas nie? veď je predpoklad že keď sa v jeden moment zladia všetky rocket jednotky na stožiari, tak o 2 minúty budú mať všetky jednoty zas ten istý čas.... čiže ten NTP klient by stačil tak raz za pár dní...synchronizovať. A vzájomná komunikácia jednotiek medzi sebou, aby naraz odosielali a prijímali prebieha ako?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 22.02.2011 - 11:35 #88701
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
midnighman wrote: ›jo, ale za tie peniaze by si to mohlo vedieť aj samo odratávať čas nie? veď je predpoklad že keď sa v jeden moment zladia všetky rocket jednotky na stožiari, tak o 2 minúty budú mať všetky jednoty zas ten istý čas.... čiže ten NTP klient by stačil tak raz za pár dní...synchronizovať. A vzájomná komunikácia jednotiek medzi sebou, aby naraz odosielali a prijímali prebieha ako?


Predpokladam ze NTP nepostacuje, neviem preco by to taktko pani od ubnt komplikovali , keby stacilo len zmenit software ... Ja osobne pockam na rocket gps , mozno je ta raketa aj lepsie odtienena , kedze koli gps odulu museli pozmenit plosak, mozno doladili aj tienenie ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Vymena Prowax + M5 za licenc  PostPosted: 22.02.2011 - 13:11 #88703
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mashinepistole2 wrote: ›Predpokladam ze NTP nepostacuje, neviem preco by to taktko pani od ubnt komplikovali , keby stacilo len zmenit software ... Ja osobne pockam na rocket gps , mozno je ta raketa aj lepsie odtienena , kedze koli gps odulu museli pozmenit plosak, mozno doladili aj tienenie ...


NTP? by som chcel vidiet, ako prenosom paketu zosynchronizovat cas tak presne, aby si podla toho casu potom synchronizoval prenos paketov... to jak keby chcel chvost vrtiet psom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)