Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 04:37


box na 8port poe

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
midnight_man
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 16.10.2011 - 22:01 #93714
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

no tak načo je ti tam 1GB?
toto je na to:
http://www.i4wifi.cz/gigabit-poe-injector_d1891.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 17.10.2011 - 00:03 #93724
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

dovlim si ukazat vam ako sme dotiahli SuperPOE ktore som prezentoval na ostatnom skfree stretku...

prezentacia produktov
http://pr.alternet.sk/superpoe/index.html
na webke sa este pracuje ale viacmenej uz mozete vidiet co je

ceny
http://www.wirix.sk/?page=list&search=super+poe
clenom ALPI a velkoobchodnym parterom sa da poskytnut zlava (nie velka, mame na tom minimalnu marzu, ale da sa z nej este trochu zlavit).

pripomienim ze ide o
- manazovane POE s vypinanim/zapinanim kazdeho port osobitne (web/snmp)
- pripadne aj smeranim teploty a magnetickym kontaktom na informovanie o otvoreni skrinky (outdoor verzia)
- kompletna outdoor verzia obsahuje aj manazovany switch s podporou VLAN a IGMP (manazovany spolu s POE pod jednou IP adresou)
- dalej je tu meraniie odoberaneho prudu na kazdom porte s moznosou reportovania cez SNMP (cacti, zabbix)
- 2x vratna polymericka poistka na kazdom porte (mozete vyskratovat POE kabel a ostatne budu fungovat dalej akoby nic)
- 3stupnova prepatova ochrana pre kazdy port - samostatna porovnatelna ochrana (napr od APC) stoji cca 30 EURo pre jeden port, takze uz len na prepatovkach je zariadenie lacnejsie ako samotne prepatovky, a manazovane POE je tam ako bonus Smile

toto zariadenie som navrhol s cielom, aby sme uz nikdy nemenili ziadne zariadenia kvoli odidenym portom, a aby sme uz nikdy nemuseli ist na vyjazd nieco zatuhnute restartovat. dosiahnut najvacsiu moznu spolahlivost a ochranu pre wifiny, to bol primarny ciel. druhotny ciel bola co najnizsia cena. po tecnickej stranke som s vysledkom spokojny, a po cenovej... holt, budem sa este musiet naucit robit zazraky. Smile

btw, zariadenia su uz u nas skladom a daju sa objednat a dodat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 17.10.2011 - 00:18 #93727
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

pixal aj keby som akokoľvek chcel 200€ nehrozi...je to pekna praca inač!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 17.10.2011 - 10:29 #93740
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
tak toto je fakt krasna vecicka http://www.wirix.sk/?page=product&id=694 je ten alubox prisposobeny na vonkajsie prostredia a montaz na stoziar?.... skoda ze fakt nevies robit zazraky co sa ceny tyka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 17.10.2011 - 11:57 #93746
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Chalan wrote: ›tak toto je fakt krasna vecicka http://www.wirix.sk/?page=product&id=694 je ten alubox prisposobeny na vonkajsie prostredia a montaz na stoziar?.... skoda ze fakt nevies robit zazraky co sa ceny tyka...

Ale ved to nemusi kupovat aj s aluboxom, da sa aj board a zamontuje si to sam. Cena je potom dobra, hlavne to ma aj vsetky ochrany a pripojenie tienenia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 17.10.2011 - 16:38 #93752
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

m-tec wrote: ›
Chalan wrote: ›tak toto je fakt krasna vecicka http://www.wirix.sk/?page=product&id=694 je ten alubox prisposobeny na vonkajsie prostredia a montaz na stoziar?.... skoda ze fakt nevies robit zazraky co sa ceny tyka...

Ale ved to nemusi kupovat aj s aluboxom, da sa aj board a zamontuje si to sam. Cena je potom dobra, hlavne to ma aj vsetky ochrany a pripojenie tienenia.


chalan, ten alubox moze ist rovno na stoziar, ma k tomu aj vsetky uchyty.

mtec, ak si kupis len board a zamontujes do ho do aluboxu, vyjde to asi presne tak isto. samotny SuperPOE board stoji 163,5 EUR. kompletnovany Alubox+SuperPOE stoji 199 eur.

za rozdiel v cene 30 eur je kompletnom aluboxom superPOE je naviac
- samotny alubox
- magneticky kontakt, prilepeny dvojzlozkovym lepidlom
- kovove distancne stlpiky na board (asi 10 kusov), skrutky
- napajacie jacky (pre manazment modul a switch)
- laserom vyrezavany montazny plech s prisposobenymi otvormi
- kompletizacia a otestovanie

este viac vsak odporucam plnu verziu vratane switcha, ktora stoji uz len o 25 EUR viac, a je tam za to naviac
- manazovany switch s podporou VLAN a IGMP (multicast)
- distancne stlpiky na switch
- 7 prepojovacich ethernet kablov
- datovy komunikacny kabel na manazovanie switcha
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Oriesok
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 17.10.2011 - 22:03 #93757
Basic


Joined: Júl 06, 2011
Posts: 44

Pixall, Super POE vyzerá super, iba jedna otázočka.
Koľko energie potrebuje na svoju prevádzku Super POE, čisté bez pripojených ďalších zariadení pri napájaní 12V, a koľko Super POE so switchom.
Pýtam sa iba preto že to uvažujem aplikovať na stožiar, ktorý funguje iba na solár a vietor a šetrím tam každý mA odberu.
PS.
A nedá sa mi opýtať či to náhodou nevie merať napätie na vstupe.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
net
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 17.10.2011 - 22:34 #93758
Basic


Joined: Jan 26, 2009
Posts: 46

podla mna sa tam spotreba neda zmerat. a switch tam mas aj teraz
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 18.10.2011 - 14:32 #93764
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

switch papa okolo 4W, manamzent tusim 1.5W.... brutalne hodnoty Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Oriesok
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 18.10.2011 - 15:29 #93765
Basic


Joined: Júl 06, 2011
Posts: 44

Pokial to su realne hodnoty, potom super, usetrim dajaky W a ziskam slusny dohlad. Este okolo merania naptia na vstupe SuperPOE. Ak to vie aspon orientacne super, ak nie tak daco musim vymysliet.
Na okraj otazocka ja to hodim do stavajucej Sarel-ky da sa Super POE so switchom bez aluboxu?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 18.10.2011 - 19:48 #93768
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
midnight_man wrote: ›no tak načo je ti tam 1GB?
toto je na to:
http://www.i4wifi.cz/gigabit-poe-injector_d1891.html


naco dali do toho boardu gigabit sietovku?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 18.10.2011 - 21:30 #93771
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Oriesok wrote: ›Pokial to su realne hodnoty, potom super, usetrim dajaky W a ziskam slusny dohlad. Este okolo merania naptia na vstupe SuperPOE. Ak to vie aspon orientacne super, ak nie tak daco musim vymysliet.
Na okraj otazocka ja to hodim do stavajucej Sarel-ky da sa Super POE so switchom bez aluboxu?


napatie to nemeria, chcel som ale uz sa to tam nevoslo (na 8 vstupnych pinov sme nevedeli inteligentne zavesit 9 merani). napatie vedia merat niektore RBcka.

superpoe je dostupne v takych kompletoch ako su uvedene na webe. vzhladom na to ze to tam ma dost skrutiek a distancnych stlpikov a vsetkeho mozneho, odporucam skor cely albubox a pripadne to z neho vybrat aj s montaznym plechom a tak namontovat inde. ale zas v tom aluboxe ostane montazny kontakt... mo ja ti neviem Wink podla mna s tym bude plno roboty, byt tebou tak davam rovno cely box..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Oriesok
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 18.10.2011 - 22:13 #93774
Basic


Joined: Júl 06, 2011
Posts: 44

Dakujem za info. Ono to nemam take jednoduche, Sarelka je zateplena 4cm izolacie i na dverach, a Mikrotik mi routuje, meria napatie, a v krutej zime vykuruje skrinku. Ono to v 1000m nad morom na vrchole kopca v zime nie je sranda a chvilku som to ladil ale treba ist dopredu a stale to modernizujem a chcem viac moznosti dohladu a zvysit bezpecnost. Kontakty v Sarelke mam dorobene a su pripojene na kameru ktora ma informuje o pohybe obrazom a o otvoreni dvierok, takze preto mi neuvazujem o Aluboxe v tomto pripade.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 18.10.2011 - 22:24 #93775
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Aky mal mikrotik problem v tej zime? Na donovaloch bola v 1300m na sajte zavreta RB333 v aluboxe, slapalo to ako hodinky. V zime tam bola ozaj zima a na všetkom 2-3cm ľadu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: box na 8port poe  PostPosted: 19.10.2011 - 09:57 #93780
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
oriesok tam ma skor problem s napajanim nie so zimou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)