Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 14:49


Neregistrovane IP Debian

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
marsl
Post subject: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 09.06.2011 - 11:08 #91730
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Caute.
Ako sa da vyriesiet problem s IP ktore nie su registoravane? Dajme tomu ze ich mam v databaze... Rozmyslal som o generatore prikazov ktore potom spustim.. Aleds sa v iptables spravit adress list? Lebo momentalne ma napadlo len spustit pre kazdeho uzivatle takyto priaz... iptables -t nat -I PREROUTING --src !10.100.1.1/24 --dst 127.0.0.1 -p tcp --dport 80 -j REDIRECT --to-ports 8080

Ak sa nemylim ak pre kazdeho uzivatela spustim tento prikaz vsetkych okrem neho presmeruje na dany port...
Dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 09.06.2011 - 13:12 #91734
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Skus stranku Linux.die.net tam pohladaj modul iprange. Tento modul sa vklada cez -m (modul).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 09.06.2011 - 13:30 #91735
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

asi sa moc nechapeme je potrebujem namiesto IP vlozit adreslist .. nie Ip od 10.100.1.1 - 10.100.1.10... Proste s mysql-ka sa mi bude v intervaloch vytvarat adres list ktori bude ulozeny v nieakom *.list a Po restarte fw sa aplikuju pravidla...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 09.06.2011 - 22:23 #91742
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

tak toto asi jedine naskriptovat, neviem zeby iptables mali nieco podobne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 09.06.2011 - 23:28 #91744
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

marsl wrote: ›Caute.
Ako sa da vyriesiet problem s IP ktore nie su registoravane? Dajme tomu ze ich mam v databaze... Rozmyslal som o generatore prikazov ktore potom spustim.. Aleds sa v iptables spravit adress list? Lebo momentalne ma napadlo len spustit pre kazdeho uzivatle takyto priaz... iptables -t nat -I PREROUTING --src !10.100.1.1/24 --dst 127.0.0.1 -p tcp --dport 80 -j REDIRECT --to-ports 8080

Ak sa nemylim ak pre kazdeho uzivatela spustim tento prikaz vsetkych okrem neho presmeruje na dany port...
Dik


Môžeš nám povedať načo ten redirect ?
Je to vnútorná sieť alebo niečo za NAT ?

Tvoje pravidlo hovorí, že vlož pravidlo do reťaze PREROUTING v tabuľke NAT na pozíciu číslo x, paket prichádzajúci zo siete inej ako 10.100.1.1/24 s cielom localhost s protokolom TCP s cielovým portom 80 presmeruj na port 8080.

Pri pravidlách je nutné dávať pozor na to koľkými pravidlami musí iptables prejsť kým vykoná danú akciu.
Ak máš napríklad 200 IP obsadených je lepšie použiť iprange a máš vybavených 200 IP jedným pravidlom a ostatné dáš nech presmeruje na daný port.
Ak nechceš použiť spominaný modul tak definuj pravidlo pre menší počet IP.

Pokiaľ sa správne pamätám tak prepinač -I znači vlož na určitú pozíciu pravidlo. Prepinač -A vkladá pravidlo nakoniec reťaze.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
shock
Post subject: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 10.06.2011 - 09:44 #91750
Basic


Joined: Apr 14, 2004
Posts: 92

Quote: › Pokiaľ sa správne pamätám tak prepinač -I znači vlož na určitú pozíciu pravidlo. Prepinač -A vkladá pravidlo nakoniec reťaze.


tak si pre istotu osviez pamat a zistis, ze samotne -I vklada na zaciatok chainu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 10.06.2011 - 14:13 #91754
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

No moc ste ma nepotesili... Ako riesite vy neregistrovane IP? Ak si predstavim ze musim doplnit gateway o dlasich cca 400 pravidiel.. tak to sa mi nezda ako dobre riesenie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 10.06.2011 - 14:26 #91755
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Nasiel som nieco taketo pre Mikrotik. Ak mam na linuxe nastavene margovanie packetov a ako posledne pravidlo nastavim nieco taketo bude to fungovat? Vsetky packety ktore nebudu omargovane skor omarguje posledne pravidlo a potom cez dst-nat to len presmerujem?

Pre mikrotik som nasiel toto:

Code: ›
add action=mark-connection chain=prerouting disabled=yes new-connection-mark=\
    nonreg-all-conn passthrough=yes
add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=nonreg-all-conn \
    disabled=yes new-packet-mark=nonreg-all passthrough=yes

add action=accept chain=prerouting disabled=yes packet-mark=nonreg-all
add action=dst-nat chain=dstnat
    disabled=yes dst-port=80 in-interface="LAN" packet-mark=nonreg-all \
    protocol=tcp to-addresses=server to-ports=82


Kedze v iptable sa moc nevyznam vie mi to niekto prepisat do podoby pre iptable?
Budem podvacny... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Neregistrovane IP Debian  PostPosted: 11.06.2011 - 10:59 #91770
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

marsl wrote: ›Nasiel som nieco taketo pre Mikrotik. Ak mam na linuxe nastavene margovanie packetov a ako posledne pravidlo nastavim nieco taketo bude to fungovat? Vsetky packety ktore nebudu omargovane skor omarguje posledne pravidlo a potom cez dst-nat to len presmerujem?

Pre mikrotik som nasiel toto:

Code: ›
add action=mark-connection chain=prerouting disabled=yes new-connection-mark=\
    nonreg-all-conn passthrough=yes
add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=nonreg-all-conn \
    disabled=yes new-packet-mark=nonreg-all passthrough=yes

add action=accept chain=prerouting disabled=yes packet-mark=nonreg-all
add action=dst-nat chain=dstnat
    disabled=yes dst-port=80 in-interface="LAN" packet-mark=nonreg-all \
    protocol=tcp to-addresses=server to-ports=82


Kedze v iptable sa moc nevyznam vie mi to niekto prepisat do podoby pre iptable?
Budem podvacny... Wink


v podstate ked nic nezadas do iptables, tak dostanes to co je v mikrotiku - vsetky pravidla su disabled=yes, cize nefunkcne.. naviac si urezal table - predpokladam markovanie v mangle a nat v nat. Za predpokladu, ze disabled=no, LAN=eth1, nonreg-all=50 a nonreg-all-conn=40 malo by platit toto:
Code: ›
iptables -t mangle -I PREROUTING -m connmark --mark=40 -j CONNMARK --set-mark 50

iptables -t mangle -I PREROUTING -m connmark --mark=40 -j MARK --set-mark 50

iptables -t mangle -I PREROUTING -m connmark --mark=50 -j ACCEPT

iptables -t nat -I PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 80 -m mark --mark=50 -j DNAT --to server:82

pravdupovediac vyznam celkom nechapem ale to sa bezne stava aj v ludskej reci, ked sa cosi vytrhne z kontextu a robi sa doslovny preklad.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)