Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 09:55


UDP a fragmentacia paketov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
eXplorer
Post subject: UDP a fragmentacia paketov  PostPosted: 13.06.2011 - 22:19 #91853
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Potreboval by som donutit linuxovy router/firewall, aby fragmentoval UDP pakety na mensie ako 1400 B.

Nastavil som MTU na oboch stranach spoja - na routri kam je pripojeny uplink z linuxu, aj na samotnom linuxe (prepoj je metalicky patchcord, ziadne aktivne prvky), ale linux na mna prdi a veselo posiela 1500B UDP pakety aj nadalej (aj ked nemaju DF bit). S TCP-ckom problem nemam ale udp protokol je tak tupy ...

Otazka teda znie, co este okrem MTU na interfaci (ifcfg-eth0, MTU=1400) musim nastavit ? asi som lama Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: UDP a fragmentacia paketov  PostPosted: 19.06.2011 - 14:15 #91944
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

In path MTU discovery, a TCP stack sets a special Don’t Fragment (DF) bit in the IP datagrams. Routers which cannot forward the datagram without fragmenting it are supposed to drop it and send an ICMP “Fragmentation-Required” datagram to the originating host.

The originating host then tries a lower MTU value. Unfortunately, many routers are anti-social and do not generate the fragmentation-required datagrams. Many firewalls are equally anti-social and drop all ICMP datagrams.


Cize zacni dropovat vacsie ako 1400byte pakety s ICMP odkazom fragmentation required. Ono totiz mensie UDP musi robit povodny odosielatel, kedze skladanie nie je mozne (hlavicka nie je TCP like).
http://en.wikipedia.org/wiki/User_Datagram_Protocol
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: UDP a fragmentacia paketov  PostPosted: 19.06.2011 - 14:58 #91947
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

este potom pamataj, ze ak na trase k povodcovi UDP paketov (jedna abo druha strana) je nieco, co dropuje ICMP, tak si dropnes cely UDP traffic ktory ma viac ako 1400 byte.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)