Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 22:16


Skrat medzi polami anteny

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
zixo
Post subject: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 05.07.2011 - 15:46 #92114
Basic


Joined: Júl 05, 2011
Posts: 6

Dobry den,

narazil som na jedenu zaujimavost, pri novom prepoji som si vsimol ze ak zmeram multimetrom odpor medzi tienenim a vnutornym chujusom tak tam je skrat(multimeter pipa).

na dalsich troch antenach 1ks panelke, 1ks okruhla panelka a 1ks 29db parabola prowax skrat nie je.

Je to vlastnost alebo chyba?
Antena na ktorej som zistil tento problem je prowax 20db. Meral som priamo na antene , na jej konektore.

Dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 05.07.2011 - 18:25 #92116
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

niektore typy anten su v elektrickom skrate, niektore nie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 05.07.2011 - 19:54 #92119
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zixo to mas ako s ludmi, niektori su v skrate a niektori nie su a na prvy pohlad funguju OK.....pixall urcite je to OK? mne sa to nezda, podla mna by to nemalo byt prepojene aj ked teda neviem presne co je to " vnutorny chujus"
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 05.07.2011 - 20:16 #92121
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Ze ma ziaric nulovy ohmicky odpor, znamena ze vytvara skrat pre jednosmerne napatie a striedave napatia nizkych frekvencii. Pre pracovne frekvencie radovo GHz je ziaric LC clen (indukcnost, kapacita) a ak je spravne naladeny energiu vyziari do priestoru a nepremeni ju na teplo ako by to bolo pri jednosmernom prude.
Pre striedavy prud hovorime namiesto o odpore o impedancii. Ak je jednosmerny odpor nulovy, impedancia stale moze byt 50ohmov.

Vyhoda takychto ziaricov je ta, ze vytvara skrat pre pripadne naindukovane napatie pri blizkom zasahu blesku a chrani tak pripojene zariadenie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 06.07.2011 - 08:41 #92129
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
palino a myslis, ze prowax robi iny typ ziaricov do 29 db a iny typ do 20db anten......teraz hovorim o tom prispevku od zixa
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 06.07.2011 - 12:08 #92131
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
421 wrote: ›

Je pravda ze anteny mozu mat skrat na multimetri. Tiez som splasene menil par rokov dozadu pig ze co to je a potom som zistil ze to je OK ze tie ziarice sa tak mozu vyrabat. A Su tak robene aj lowendove antenky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zixo
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 08.07.2011 - 21:28 #92172
Basic


Joined: Júl 05, 2011
Posts: 6

Dakujem Vam za odpovede a pomoc, ak som teda spravne pochopil, anteny su v poriadku, aj ked som dufal ze to je problem zle fungujuceho prepoju Very Happy.

zixo
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 08.07.2011 - 21:53 #92173
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Este mi tak napadlo, myslim kazdy videl televiznu antenu, taku klasicku smerovu, ktora ma zopar direktorov (tyciek), reflektor (tycky na konci) a jeden dipol. A ten dipol je len zohnuty kus drotu 4-6mm, na oba konce je pripojeny kabel. Nezamysleli ste sa kde sa tam zobere signal, ked je tam skrat? Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 08.07.2011 - 23:09 #92174
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
Palino wrote: ›Este mi tak napadlo, myslim kazdy videl televiznu antenu, taku klasicku smerovu, ktora ma zopar direktorov (tyciek), reflektor (tycky na konci) a jeden dipol. A ten dipol je len zohnuty kus drotu 4-6mm, na oba konce je pripojeny kabel. Nezamysleli ste sa kde sa tam zobere signal, ked je tam skrat? Smile


Smile pocuj chlape mam pocit ze je najvyssi cas na cas vysadit marisku Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 09.07.2011 - 17:02 #92175
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mo, nie som si isty ci ked ju vysadi teraz, este stihne do jesene vyrast... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Skrat medzi polami anteny  PostPosted: 09.07.2011 - 17:38 #92176
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: ›mo, nie som si isty ci ked ju vysadi teraz, este stihne do jesene vyrast... Wink

Ked ju vysadí indoor a dodrží technologiu tak no problem Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)