Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 23:29


Nemerany odber pre switch

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
rachotiak2
Post subject: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 09.09.2011 - 11:13 #93239
Basic


Joined: Júl 29, 2011
Posts: 23

Ahojte ludia,

v jednej mensej bytovke sme sa rozhodli pre nemerany odber /ala UPC/, nakolko je tam malo bytov. Do el. siete bude pripojeny iba switch s optickym gbic modulom.

Viete mi poradit switch /managovatelny, 100mbit porty/, ktory bude mat od vyrobcu deklarovanu spotrebu el. energie pre potreby revizie a pripojenia k el. sieti?

....resp. taky, ktory vy pouzivate pre potreby nemeraneho odberu

Dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 09.09.2011 - 14:11 #93240
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Nepises kolko portovy switch potrebujes. Ked 5-10 tak tam spotrebu budes mat so 20W, cize rocne ti to vychadza na cca 20e. Ked 24p alebo viac, tak by som do nemeraneho odberu urcite nesiel. Tam ti spotreba moze vychadzat na 35-100W a to ti moze vyjst na dvojnasobok oproti meranemu odberu. Mne nedavno robili nemerany odber na RB, revizny technik tam napisal 5W, ale mohol by kludne aj 10 alebo 15 aj tak by bola ta ista cena.Takze ked tam budes mat zdroj 9V/2A nech ti napise 15W a hotovo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 09.09.2011 - 19:26 #93243
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

k nemeranemu odberu som nikdy nepotreboval zariadenie s deklarovanou hodnotou odberu. hodnotu odberu deklarujeme my resp nas projektant v projekte pripojky.

inac k odberom
- nemanazovany 8port switch vratane adaptera cca 4 watty
- tigerswitch 24port bez klientov 11 watt
- tigerswitch 24port plne zaveseny s klientami 22 watt

a este doplnenie ze (aspon na vychodnom slovensku) je nemerany odber uctovany za kazdych aj zacatych 10 watt. takze
0 az 9.9watt je jedna sazba
10 az 19.9 watt je dvonjasobna
20 az 29.9 je trojnasobna

tj ked sa napise ci RBcko zerie 9W alebo 11W tak rozdiel bude dvojnasobny. ked sa napise ci zerie 11W alebo 19W tak rozdiel nebude ziadny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rachotiak2
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 09.09.2011 - 22:32 #93250
Basic


Joined: Júl 29, 2011
Posts: 23

nasiel som toto ale iba pre CISCO:

http://www.pentask.sk/img.asp?attid=7796979


a inak, co hovorite na tento switch?

http://www.pentask.sk/cisco-sf300-24-24x10-100-2xgig-2xsfp-switch_d47960.html

skusal ho niekto? vyzera za tu cenu OK

Podla toho datasheet-u ma max. spotrebu 16,9W, cize by sa na tom dalo aj usetrit co sa tyka el. energie...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 09.09.2011 - 22:53 #93251
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

mame 48p verzie, ma to green ethernet takze ta spotreba moze byt realna. nebol s nimi zatial ziaden problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 10.09.2011 - 10:40 #93256
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

pekne...asi by som mal vymenit switche, totiz 48p edgecore ma 35W a cisco 3550 100W spotrebu....a ze preco mam vzdy nedoplatok Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 11.09.2011 - 00:47 #93260
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

vsak switche,routre a tak sa daju slahnut aj na spolocnu eleketrinu v dakom vchode (pripad panelak) ak sa da dohodnut na tom ze im na fond poslete prachy za elektrinu,vyrata sa odber a plati sa mesacne alebo rocne.Ale ci s tm bude niekto suhlasit,hlavne u starcov by bol problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 11.09.2011 - 13:00 #93262
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

No neviem, posledne som na 3 sajtoch v panelakoch musel premiestnit odber k fyzickým osobám. Pretože verejná šťava v paneláku má nejaký špeciálny tarif u elektrární a tým pádom nemôžu žiadne právnické osoby legálne odoberať štavu, keby im na to prišli podvihnú im sadzbu. To mi bolo povedané na bytovom družstve. Odvtedy všetky odbery idú do niektorého s bytov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 12.09.2011 - 12:02 #93282
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

vsak ide o to ze to funguje kym to nikto nevykvaka.ja mam takto dohodnute 2 odbery.prvy 3 roky a druhy cca rok a ziadny problem zatial.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 12.09.2011 - 17:08 #93286
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›No neviem, posledne som na 3 sajtoch v panelakoch musel premiestnit odber k fyzickým osobám. Pretože verejná šťava v paneláku má nejaký špeciálny tarif u elektrární a tým pádom nemôžu žiadne právnické osoby legálne odoberať štavu, keby im na to prišli podvihnú im sadzbu. To mi bolo povedané na bytovom družstve. Odvtedy všetky odbery idú do niektorého s bytov.


napojenim z bytovej pripojky si to oklamal len trochu, bytova pripojka ma regulovanu zvyhodnenu sadzbu na ktoru ako podnikatel nemas narok, je to tiez nie celkom korektne.

ak si spravis pripojku z RISky (rozpojovacia istiaca skrina) kde konci vedenie distribucnej sustavy a prepaja sa na vnutorne vedenie bytoveho domu, tak dom ako taky nema problem s takymto napojenim a sadzbou za jeho napojenie, pretoze nepojdes cez jeho energeticke zariadenie. pripojenie z RISky ale bude o nieco drahsie kedze budes musiet velmi pravdepodobne instalovat na objekt dalsiu pripojkovu skrinu, naklady plusminus 300 eur. ale takto mas elektrinu priamo z kabla elektrarni a vsetci ti mozu vies co.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 12.09.2011 - 17:37 #93287
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

To jo, ale s tym uz spravca bytov, SBD alebo spoločenstvo vlasnikov nema problem. Uz je to na dohode s tym človekom. I ked samozrejme je najlepsie mat vlastnu pripojku. Tzn v pivnici vlastnu krabicu a 13 poschodi natiahnut stavu az hore. pocitam 500E.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 12.09.2011 - 18:58 #93291
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›To jo, ale s tym uz spravca bytov, SBD alebo spoločenstvo vlasnikov nema problem. Uz je to na dohode s tym človekom. I ked samozrejme je najlepsie mat vlastnu pripojku. Tzn v pivnici vlastnu krabicu a 13 poschodi natiahnut stavu az hore. pocitam 500E.


s tym mozes mat problem ty, bola tu debata ze niekoho buzerovali colnici (?) kvoli uniku na spotrebnej dani, prave za pripojenie ISPckarskeho zariadenia z bytovej pripojky (kua a ten ISPckar teda narobil unik, mozno aj za aj do 20 centov za rok). natiahnut pripojku hore nie je taky problem, na 13 poschodi to mas cca 35 metrov, to mas cca 20 euro na kabli, a nic ine ti k tomu velmi netreba (ak su tam JOPky a su priechodne).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 12.09.2011 - 19:40 #93292
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

veď to, najlepšie vlastna pripojka Shocked
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 12.09.2011 - 23:45 #93302
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ked uz sa inac neda odporucam dohodnut sa s dakym najomnikom,dat mu net zadara a tahat to od neho,ak je toho malo tak aj po sietovom kabli,a je tam daka masina,tak natiahnut 3G1,5 a je vybavena vec.

ale tak ze odbocka je hned za jeho elektromerom.Kabel ktory ide k nemu do bytu seknut,myslim ze su tam len 4mm kable dat tam rozvodku.Nulak sa da napojit aj na hlavnej trase skade idu jednotlive byty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 13.09.2011 - 00:29 #93303
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nechcem sa opakovat, ale zjavne to nebolo zrozumitelne - domacnosti maju regulovanu cenu elektriny, a preto elektrina urcena pre domacnost nesmie byt pouzivana na napajenie firemnych zariadeni.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)