Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 03:14


Nemerany odber pre switch

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
server3
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 13.09.2011 - 11:28 #93308
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

pixall wrote: ›nechcem sa opakovat, ale zjavne to nebolo zrozumitelne - domacnosti maju regulovanu cenu elektriny, a preto elektrina urcena pre domacnost nesmie byt pouzivana na napajenie firemnych zariadeni.


nechcem sa opakovat ale ty mas asi vypite alebo co.Neviem ako ty ale nie kazdy ked si pripoji z bytu dake apecko v strojovni alebo server to hned uteka nahlasovat niekde.Niekto pride,dohodnem sa s nim a je vybavena vec.Nikto nevie ci som ja niekomu dovolil napojit sa a za co.
Dneska nieje v mode byt poctivy,ja si beriem priklad s politikov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 13.09.2011 - 14:53 #93311
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Nemáš pravdu, elektrárne sem tam robia revízie, pripadne pri servise odhalia pripojené predlžovačky, krabice. Všetko hlásia ako nelegálny dober. Boli s tým v minulosti problémy. Aj správca ma na to upozorňoval. Bohužial neviem ako sa v takom prípade zachovajú elektrárne, či len nahlásia majitelovi, alebo s toho robia problém.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 13.09.2011 - 16:25 #93313
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

midnight_man wrote: ›Nemáš pravdu, elektrárne sem tam robia revízie, pripadne pri servise odhalia pripojené predlžovačky, krabice. Všetko hlásia ako nelegálny dober. Boli s tým v minulosti problémy. Aj správca ma na to upozorňoval. Bohužial neviem ako sa v takom prípade zachovajú elektrárne, či len nahlásia majitelovi, alebo s toho robia problém.


o tom som este nepocul,ani som to nikdy nevidel.revizie u nas robia firmy ktore si objednaju,priamo sse-sakov som tu nikdy nevidel sa vrtat v stupackach.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 13.09.2011 - 22:11 #93316
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

server3 wrote: ›nechcem sa opakovat ale ty mas asi vypite alebo co.Neviem ako ty ale nie kazdy ked si pripoji z bytu dake apecko v strojovni alebo server to hned uteka nahlasovat niekde.Niekto pride,dohodnem sa s nim a je vybavena vec.Nikto nevie ci som ja niekomu dovolil napojit sa a za co.
Dneska nieje v mode byt poctivy,ja si beriem priklad s politikov.


nie vzdy sa maz moznost dohadovat. obzvlast ak nahodou ti niekto bude chciet spravit zle (konkurencia? zakanzik od ktoreho vymahas nedoplatok?). a ani nemusi ti robit priamo zle, len si bude robit svoju robotu, ver tomu ze ludia ktori odhaluju cierne pripojky su motivovani a zaplateni tak, aby ich ani nenapadlo cierne pripojky prehliadnut, nevidiet ci zamlcat a nenahlasit.

mne externy dodavatel nespravne pripojil v jednom bloku zariadenia - dal to na blbu svorkovnicu, nebolo to cez hodiny sluziace pre spolocne priestory, ale mimo hodin. robil 30 rovnakych bytoviek za sebou a v jednej bola po 50 rokoch prerabania inak zapojena svorkovnica a on si to nevsimol. jedneho dna (asi po roku a pol od zriadenia) isli moji technici na poruchu a nasli zariadenia bez elektriny a vsetky elektrorozvadzace cerstvo zaplombovane. volali sme elektrarne, ze co je, a uz nas mali v systeme. poslali nam fotodokumentaciu z miesta napojenia, vedenia nasho kabla, nasej skrine do ktorej kabel vchadza, fotografiou rucneho meraca odberu ktory na to napichli aby pomerali kolko sa z toho berie (bola za tym upska a jak to vypli a zapli tak to ukazalo zhruba dvojnasobok bezneho odberu). moznost dohody absolutne absolutne nulova. pripad je zdokumentovany, zaradeny v systeme, nikto si nezoberie na triko akukolvek dohodu ktorou by sa obisla firma. doplnim ze istic v elektrorovadzaci mal nasu nalepku s nazvom firmy a cislom na nas nonstop dispecing, nas rozvadzac detto, ze sme mali zmluvu so spravcom na napojenie a ze sme mu platili za energie. islo len o to ze kabel mal byt pripojeny niekde a bol priopjeny o par centimetrov vedla. bez varovania a bez zatelefonovania a akehokolvek kontaktovania nafotene, pomerane, odpojene, zaplombovane, zdokumentovane a nahlasene. precitaj si este raz, co si napisal vyssie.

dostali sme ponuku na mimosudne vyrovnanie vo vyske okolo 8000 korun + DPH (z toho cena energie bola cca 600 korun, zbytok bola zmluvna pokuta, nahrada za vyjazd technika, pracu, meranie, atd). skusali sme sa dohodut aby tu energui proste douctovali k tomu hodinam cez ktore mala ist a za ktore sme platili, ani nahodou. bolo nam povedane ze aj dohoza ktoru nam ponukli je velky ustupok kvoli tomu ze sme mali zariadenia oznacene a naozaj to vyzeralo na technicky omyl, ak nechceme tak standardny postup je trestne oznamenie a sankcie v zmysle zakona o energetike, ktore su este nasobne vyssie nez toto co nam navrhli. a plus nahlasenie technickej inspekcii, kde ma nas revizak vystrihal ze na toto pozor, to moze priletiet 50tisic korun pokuta len tak zhuci. takze som zaplatil sankciu a nasledne som dal spravit kontrolu napojenia vo vsetkych zvysnych 30 bytoviek ktore sa vtedy naraz robili - lebo pre istotu.

takze asi tolko k tomu ze ty sa v takom pripade dohodnes a ja mam asi vypite. kazdy je strojcom svojho stastia, rob ako chces. no nezabudaj ze ty (afaik) nie si politik, nedrzis kdekoho za vajcia a nemas k tomu poslanecku imunitu, neviem ci ti to prejde ako im.

neviem ako velky prehresok moze byt pouzivanie regulovanej (domacej) energie na firemne pouzitie, ale vznika tym urcite skoda elektrarni a je mozne ze aj na spotrebnej dani (za posledne 3 roky boli nejake zmeny a teraz si nie som isty ci je spotrebna dan uz rovnaka pre oba druhy odoberatelov alebo nie). zober si teoreticku situaciu ze niekto da trestne oznamenie na teba aj na majitela bytu za nekorektny odber a este ten byt odpoja a bude znemoznene pripojit sa naspat po dobu cca dva mesiace ako bo bolo v mojom pripade. po tyzdni sme sa my prepojili inde, no povedz mi kde len tak prepojis cely byt a ci napriklad sused necha na seba napojit druheho suseda na ktoreho dali elektrarne tresne oznamenie. keby som bol na mieste taheho cloveka ktoreho toto postihne lebo dovolil na hodiny napojit nieco dalsie, rozkopem ti zadok a zo zariadeni ostane iba kopka srotu. a kludne ma zazaluj, po tom co si mi sposobil. nemusi sa to stat, neviem ti povedat aky velky prehresok je to riesenie co si popisal, ale mam za to ze nie je korektne. a ako to prebiehalov obdobnom pripade, som ti z vlastnej skusenosti napisal. dalej je to na tebe.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 14.09.2011 - 18:16 #93331
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

A co tak dat PoE maly switch, ktory bude legalne patrit majitelovi bytu a napojit to odtial, alebo bude ten router/switch patrit majitelovi bytu. Respektive bude to mat majitel v prenajme na 1 EURO na rok, ale nebude jeho vlastnikom. A majitelovi sa refunduje trebars internet zadarmo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 19.09.2011 - 22:43 #93383
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

pixall wrote: ›nechcem sa opakovat, ale zjavne to nebolo zrozumitelne - domacnosti maju regulovanu cenu elektriny, a preto elektrina urcena pre domacnost nesmie byt pouzivana na napajenie firemnych zariadeni.


az na to, ze ked som kukal 2 pasmovu cenu elektriny kvoli kureniu na dome, tak ako firmu by ma to vyslo menej ako domacnost.. Sad k certu s takou regulaciou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 20.09.2011 - 01:59 #93393
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Dobre sa zavse bavim na tom, ako je tu kazdy odbornik. Hlavne, ked poznam montaze niektorych tychto mudrlantov Smile
Elektrarne vymienali po 10 rokoch elektromery. DRB!
Nasli /presne ako mal Pixal/ omylom zapichnutu svorkovnicu v rozvadzaci v ktorom bolo neprehladne kablove hniezdo. Nedalo sa dohodnut. 550 € pokuta a mimosudne vyrovnanie.

Jeden konkurent sa mi smial, ze jemu sa take daco nemoze stat. Lebo on ma vsetko v uplnom poriadku.
Az do chvile, kym nevymienali elektromery o par blokov dalej. Pokuta ovela vacsia + kriminalka...
Nikdy nehovor nikdy....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 21.09.2011 - 14:22 #93420
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

pripad: do strojovne su privedene zasuvky este za komunistov to tam niekto natiahol,asi e to napojene na spolocnu elektrinu.Lokalny provideri aj kablovka si tam pichnu svoj adapter na switch,antenu,zosilovac signalu,atd.Je to v poriadku?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 21.09.2011 - 15:57 #93423
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

server3 wrote: ›pripad: do strojovne su privedene zasuvky este za komunistov to tam niekto natiahol,asi e to napojene na spolocnu elektrinu.Lokalny provideri aj kablovka si tam pichnu svoj adapter na switch,antenu,zosilovac signalu,atd.Je to v poriadku?


zasuvka vo vytahovej strojovni je urcena na napajanie spolocnej anteny, a spolocna antena je spolocnym zariadenim bytoveho domu (v zmysle bytoveho zakona). ak bude v bytocke postavena strukturovanaq kabelaz a switch, a tuto strukturovanu kabelaz bude vlastnit bytovka, tak je to spolocne zariadenie bytoveho domu rovnako ako spolocna antena. naklady na taketo spolocne zariadenie sa uhradza cez fond oprav a spravcovia naklady na tieto zariadenia rozuctuvavaju pomerne podla vyuzivania (napr. v niektorych blokoch ludia na 1. poschodi odmietaju platit za vytah, lebo ho nepouzivaju, tak sa tam natvrdo zavru dvere, odpoji tlacitko, a neplatia. obdobne ak niekto nepouziva spolocnu antenu, spravca si pri nom neda krizik pri polozke STA, a jeho vyucotovanie nebude tuto polozku obsahovat, a ten kto spolocnu antenu nepouziva, nebude teda cez fond oprav prispievat na jej udrbu a opravu).

ak vsak do zasuvky STA sa pripoji zariadenie ktore sluzi iba niektorym bytom a nie je vo vlastnictve bytoveho domu, tak
- elektrarne budu chciet aby cely blok platil za spolocne priestory podnikatelsku sadzbu (lebo to zariadenie co je tam pripojene, vlastni podnikatel, nie vlastnici bytov ako fyzicke osoby)
- taketo napojenie je nespravodlive voci vsetkym ktori tieto zariadenia nevyuzivaju ale maju na ich spotrebu prispievat cez fond oprav,
- zriadit taketo napojenie je zo strany ISP neeticke kedze prenasa svoje naklady na ludi ktorych sa netykaju
- korektnejsie by bolo, ak by spravca rozuctovaval energiu podla toho, ktore byty su napojene na internet cez toto zariadenie (niektori maju ochotu to robit, ale napriklad v tomto sme my povedali ze radsej nie, ked mam spravcovi kvoli par centov priebezne nahlasovat kazdu novu pripojku alebo vypoved, mozem kaslat a zaplatim celu energiu radsej sam)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 21.09.2011 - 16:23 #93427
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

zaplatis zlavnenú taxu, pri tom tie zariadenia slúžia súkromným podnikateľským účelom..v horšom prípade sú cez to napojené aj iné zariadenia na tom sajte, či ako? Čo ja viem, tak je tam zlava len koli vytahom a osvetleniu..spadajú do toho aj káblovkári a pod? Pretože praktika Digi TV je klasicky napchať všetko do verejnej siete napr.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Piti
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 01.02.2012 - 00:19 #96499
Basic


Joined: Aug 07, 2004
Posts: 105
Location: Gelnica
asi budeme vsade davat solarka Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 02.02.2012 - 10:12 #96522
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Piti wrote: ›asi budeme vsade davat solarka Smile


zapacilo sa ti chodit vymienat baterky?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 02.02.2012 - 10:39 #96526
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Hlavne teraz v zime pri -30°C to musí byť sranda.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
voip
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 02.02.2012 - 13:27 #96535
Basic


Joined: Feb 02, 2012
Posts: 2

Ako zriadit nemerany odber ?? mozete niekto napisat postup...... vdaka
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Nemerany odber pre switch  PostPosted: 02.02.2012 - 17:53 #96539
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

voip >

1. Ist na obchodne miesto energetickych zavodov
2. Spytat sa na to tety, ktora je za to platena.

pomohol som?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)