Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 21:51


NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
midnight_man
Post subject: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 03.11.2011 - 23:20 #94127
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Už druhý krát mám ten istý problém s veľkým NSM5. Zapnuté priechodzie POE, napájané je ním malé NSM5loco. Po 3 týždňoch fungovania to zdochlo. Lanky svietia, rádiové asociácie nie. Na veľkom NS po pripojení nachvilku prebliknu ledky signalu. Príde mi to ako slabé napájanie...pretože taky isty problem sa hneď vyskytne aj na malom LOCU ktore je s nim prepojene cez secondary.

- Po priamom pripojení na LOCO, sa loco bez problémov spustí a funguje
- Po odpojení secondary (teda odpojenie loca) NSM5 stále nebeží, prebliknu ledky signalu...nano je mrtve
- po pripojení POE cez krátke patch káble sa veľke NSM5 spustí a beží bez problémov.
- Následne som ho znova pripojil na sajt a beží bez problémov aj s malým locom cez secondary.

3 x som prerobil koncovky, vymenil som 3 POE zdroje včetne velkeho 24V 1A UBNT. Podobný prípad sa mi už stal (no tam to vyriešilo nasadenie UBNT TOUGH cable). Tu je kvalitný kábel. Je ho od POE zdroja možno 30-40m. Stretli ste sa s tým niekto? Vlastne ani sám neviem, ako som to spojazdnil...zajtra pôjdem natiahnuť 240V až pod strechu aby POE kábel nemal viac ako 10m.... any ideas? dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 03.11.2011 - 23:46 #94129
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
s podobnym dacim sme mali problem asi pred tyzdnom ale s tym ze my sme dokonca ani nenapajali antenu cez prichodzie poe ale proste rozpajalo nam spojenie a nevedeli sme si s tym rady tiez to preblikavalo a furt sa to nevedelo napojit .. menili sme vsetky kable prekoncovkovavali sme to asi 6krat menili sme zdroje az sme nakoniec nadpojili asi 50m 220V predlzovaciek a vytiahli sme si to hore na strechu a vysledok rovnaky.. dnes sme prisli na taku zvlastnu vec - jedno NSM5 zrazu proste "vypadava" v style ze aj ked otvorim jeho konfig web stranku tak v sekcii wireless to hadze podivne farby na tej stranke tak sme mysleli ze pojde na odpis a este ako poslednu vec sme ho skusli flashnut ci sa spamata na 5.3.3 firmware z tusim 5.2.x ktory pritom pouzivame na inych stationoch a bez problemov ide ale budis a aj tak to nepomohlo... a teraz to pride - zmenili sme rezim z AP WDS na STA WDS a zrazu to uz nevypaja.. no pochopi toto dakto?? neuveritelne zabity cas a zbytocne vynalozena energia...

mozno ti to na nieco pomoze midnightik a mozno by som skusil aj variantu "aktivneho" ubnt POE ak mas moznost pouzit ten ubnt extraktor ak vies co myslim... lebo deklaruju ze na vacsiu vzdialenost ako stvorene ci co...

btw to nsm5 ti odide (prestane byt prevadzky schopne) alebo sa potom spamata ked na nom obnovis firmware? a preco nemozes pouzivat napajanie toho loca zvlast? mas tam iba jeden kabel asi a druhy je problem co? a ten tough kabel podla mna nie je nicim vynimocny.. staci normalny kvalitny kabel inej znacky napriklad aj solarix - urcite to poskytne rovnaku sluzbu .. inac odkial kupujes ten kabel? lebo chcel by som nakupit ten cat6..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 03.11.2011 - 23:47 #94130
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

podla mna si si sam si si aj odpovedal...
30-40 metrov je dooost vela. co presne tam mas za kabel teraz natiahnuty?
aj ked si tam dal silnejsie POE (24/1A) na dve zariadenia to asi stacit nebude... nemas nieco silnejsie? 24/1,5A?

na tych 10m ti to podla mna bude ficat bez problemov.

pre ostatnych - verite respekvive mate to zmerane ze UBNT zerie tych deklarovanych 5W ?? sa mi totiz verit nechce a nemeral som Smile

osobne sme robili pred tyzdnom prvu instalaciu tak ako mas ty - NS M5, NS M5 loco. neviem vsak kolko kabla tam chalani minuli ale zatial to pokial viem bezi Smile)

EDIT:
cital som teraz post majaka - som zvedavy ako to dopadne. cim to teda nakoniec bude. inak osobne som sa stretol s tym, ze sa mi dve zariadenia ptp nevedeli stabilne spojit a vypadavali. ked som prehodil role (AP-STA) tak sa to rozbehlo. nikdy som neprisiel na to preco to robilo a uz to bolo davnejsie...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 04.11.2011 - 00:15 #94133
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Chlapi najvacsi problem na tomto všetkom je fakt, že NSM5 sa nespamata ani po odpojeni maleho loca. Samotne ho pripojim, bliknu zelene ledky, ostane svietit power, zapne sa LAN...ochvilku prebliknu na pol sekundy ledky signalu a to je všetko. Na tej streche ho nerozbehnem, musim s nim ist dole.

- vyberem koncovku s velkeho NSM5, pripojim poe do maleho nana a to ide bez problémov!!!!
- velke nano sa spamata az ked ho zoberem po strechu, blizko k 240V, pripojim ho cez to isté POE ale na krátku vzdialenost....spusti sa
- nasledne ho znova zanesiem na strechu, pripojim...a už funguje, dokonca znova bezi aj s malym locom za sebou v secondary (ktovie dokedy)

Vysledok? zabite 3 hodiny, sajt ide...pričina neznama.

Neostava mi nič ine len natiahnut 240V atd...

s dlzkou toho kabla je to na rozmyslenie. Tento isty kabel mam natiahnuty inde 2x60m, dole su 2x UBNT POE 1A, hore je bullet M5 a rocket M5. Dokonca LANka sa spaja az dole v POEčkach....funguje to od nainstalovania bez jedineho problemu. Ja sa skor priklanam k verzii ze velkemu NSM5 vadi to priechozie POE.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 04.11.2011 - 11:38 #94142
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ubnt zariadenia zeru v priemere tych 5W, meral som to
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 04.11.2011 - 13:08 #94145
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

takze to definitivne vyzera na bug v 5.3.3 .... Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 04.11.2011 - 16:15 #94147
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
midnight_man wrote: ›takze to definitivne vyzera na bug v 5.3.3 .... Rolling Eyes


daj si tu betu 5.4
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 04.11.2011 - 16:51 #94148
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

majak myslel asi 5.5 beta4 Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 04.11.2011 - 17:06 #94149
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
JOFO wrote: ›majak myslel asi 5.5 beta4 Smile


ano preklep Embarassed Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 04.11.2011 - 17:46 #94150
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

dal som 40m CYKY, krabicu a UBNT tough cable na strechu samostatne pre kazde nano. Amen.....

///ostatne, zrejme stačilo downgrade na 5.2.1 alebo 5.3.2
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 05.11.2011 - 16:43 #94166
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
hrozne .... zbytocne naklady s tym spojene zabity cas a vynalozena energia.. sice si to vyriesil ale to nevysvetluje preco to robi a ani to co som pisal vyssie ze robilo mne.. cele cudne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 05.11.2011 - 17:23 #94169
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

takto je to lepšie Smile do buducna tam pojde viac zariadeni, dal som tam POE panel...som s tym spokojny.

Ale jasne že vieme čo tomu bolo. Je to bug v 5.3.3. na UBNT fore je o tom par tem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 05.11.2011 - 23:42 #94181
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

problem je, ze ani 5.5 beta 4 problem so zapnutym POE passtru neriesi Sad NSM5 scipla den po update.. So starsimi NSM5 (MAC zacina 00:15) a v.5.2.1 nie je problem. UBNT o tom vie a mozno na to nehadze bobek, ale podla poslednych skusenosti im bude trvat rok, kym to odstrania..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 05.11.2011 - 23:45 #94182
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Mna by sakra zaujimalo aky je tam vlastne problem (konkretne) ked to bezi par dni a potom zdochne....Najhorsie je ze o tom nikde nepisu....sakra ved to POE pass pouziva kopec ludi a naraz im to zdochne. 50% ani nevie kde je problém. Toto dokáže nasrať, ale kvalitne!!!! By som vymenil komplet inštaláciu, káble, všetko, aby som prišiel na chybu, čím skôr (keďže výpadok a zvoniaci telefón) a ono to je posratý problém v UBNT FW. Obávam sa, že toto sú veci ktoré si UBNT nemôže dovoliť. Nech ma ešte pár krát takto naserú a vyhodim ich všetky na to dno popolnice.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: NSM5+NSM5Loco problem s napájaním?  PostPosted: 06.11.2011 - 00:01 #94184
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

pisu o tom na UBNT fore. Mike vyzyval ludi, aby tam hlasili MAC + verziu fw + typ POE. Fakt je ten, ze to blbne uplne nahodne a podla mojich skusenosti len na 00:27:xx MAC adresach. Nano ked si polezi 3 dni na stole bez vsetkeho, tak sa prebere a funguje dalej. Z toho mi vyplyva jedine HW zmena a problem s nejakym kondikom, ktory ostane nabity prilis dlho.. Som velmi zvedavy ako to idu poriesit softverovo. Existuje na to hack - POE passtru vypnut v configu, kabel s elektrikou strcit do secondary a druhe nano/loco strcit do primary portu. Nevyhoda je ta, ze obcas pri tomto zapojeni zhori LAN port trafko a chova sa to ako loopnuty switch. Jedine fakt spolahlive riesenie je pouzit 2 kable na 2 separatne zariadenia a kazde napajat zvlast.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)