Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:29


Spustenie amaterskeho AP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
deadbiker
Post subject: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 15:52 #94308
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Zdravim z priatelmi sme sa dohodli ze sa zosietujeme pomocou Wifi.
Tak sme pozbierali nejake drobne a stary hardware(smerova, panelova, par pigtailov..). Na cinziaku sme umiestnili sektorovu antenu knej pripojili routerstation a kabel sme spustili v stupacke o par poschodi nizsie kvoli POE.

No ukazalo sa (LAN tester) ze bledo-orandzova zila je mrtva. Sice sa nam zariadenie na streche zapne (kedze ostatne zili su v poriadku) tak ale bude problem s takymto "preseknutym" kablom. Ak sa ho pokusime pripojit do switchu alebo cohokolvek ineho. Este sme samozrejma neskusili vycvakat koncovky(RJ45) na oboch stranach a na novo ich nakrimplovat-to skusime o par dni ked bude znova cas vyliest na strechu. Ja by som sa chcel spytat ci by na takych 30-40metrov nestacilo zapojit POE na iny par resp "nepar" kedze dajme tomu + by bolo na bledomodrej a modrej a - by bolo len na tej orandzovej-kedze bledoorandzova je mozno seknuta. Tym padom by sme Bledo-hnedu a hnedu pouzili miesto bledo-orandzoveho paru.

Snad som to popisal dost jednoducho. Je mi jasne ze by bolo asi najvhodnejsie natiahnut novy kabel ale pokial sa da by sme sa tomu skusili vyhnut. To POE je 24V UBNT pre routerstation v ktorom je zapojena jedna minipci karta(zatial len jedna).

Mna by zajimalo ci je problem mat takto POE + alebo - iba na jednej zile.
Otazka cislo2 by znela ci sa bezne pri takychto instalaciach pouziva nieco ako SafeSurge-ethernetova prepatova ochrana(v pripade AP pripojeneho na streche) ale odpoevd bude zniet asi ano.

Dakujem za odpoved.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 16:31 #94310
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Koleso na aute má 4 sroby. Môžem jazdiť aj keď budem mať len 2?

Isto môžem dojsť domov, ale po diaľnici 120 by som to neriskoval. Tu máš odpoveď.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 16:44 #94312
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
síce to zapojíš aj s jednou seknutou žilou , ledky zablikajú , dosky opingáš a ideš spokojný dole a tam zistíš a sakra fošna mrzne , reštartuje sa to wifina sa rozpadáva atd ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
12 Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 17:27 #94314
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

midnight_man: cakal som odpoved o troska technickejsieho charakteru(mozno fyzikalneho) ale moze byt Cool .

Thomas vdaka. Tak o par dni uvidim ako som pochodil skusim to nanovo nakrimplovat co to povie priapadne z multimetrom prezvonit. Z natahovanim kablov mam ako taku skusenost tak cela ta montaz prebiehala z citom pri natahovani kabla(preseknutie by som neocakval) ale zatial to tak posobi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 17:28 #94315
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

Kedze to mate "na doma" tak kludne to zapojte ako pises, dolezite je aby boli pary pre data ako maju byt zapojene, jedno ake farby na hentu vzdialenost (napr. 1-bielazelena, 2-zelena, 3-bielahneda,6-hneda, a pre napajanie + 4-bielamodra/5-modra a - 7 ci 8-oranzova) samozrejme na oboch stranach zapojit rovnako "nestandardne". No vsetko zavisi od pouziteho kabla ci je to gembrid a podobna "cverna" alebo nieco serioznejsie s vetsim prierezom vodicov, a takisto lanko ma vetsi odpor ako drot (solid). Pre odskusanie treba tam potom pustit datove toky co to da, tx power naplno a uvidite ci sa to restartuje alebo to pobezi. Samozrejme, keby som sa tym mal zivit, natiahnem druhy kabel.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 17:35 #94316
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to keksik > no ked to tak zapoji, ako mu odporucas, tak moze tx power (ako to oznacujes) pustat na plno a raz to pojde a raz mozno nie.

to je naozaj tak tazke to zapojit podla odporucanie? nic Vam nehovori oneskorenie oproti ostatnym parom? to ste si nikdy nevsinli, ze krutenie parov na lepsich kabloch je rozdielne? preco asi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 19:02 #94317
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

neťahajte po stupačkách lacné činske UTP kable a nebudete mať preseknuté žilky. Ak sa chceš v budúcnu vyhnúť problémom, odporúčam to spraviť poriadne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wolf14
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 19:18 #94318
Basic


Joined: Jún 30, 2011
Posts: 46
Location: Kezmarok
kabel som zatial pri tahani seknuty nikde nemal (a to sa niekedy dost cudujem Razz) no sem tam sa stalo ze niektore pary nesli, nastastie stacilo prekrimpovat konektor (konektor pritom na prvy pohlad vyzeral bezchybne)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 20:20 #94319
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Verím, že väčšina z nás už zodrala veľa klieští.... a sem tam sa podarí spraviť polo funkčný konektor Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 20:44 #94320
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

sem-tam sa podari natrafit aj na blby konektor, alebo celu varku...
ja som tak maturoval u par zakaznikov, cvakal jeden konektor za druhym a az u posledneho som zistil ze ja nerobim nic zle, ale ze konektory su na dve veci...
odvtedy uz nepouzivam najlacnejsie konektory znacky Gembird ale radsej nieco poriadnejsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 20:55 #94321
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ešte keby na tej ASPE aj písali výrobcu Smile alebo dali na vyber. Zas na UBNT konektory nemam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wolf14
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 20:58 #94322
Basic


Joined: Jún 30, 2011
Posts: 46
Location: Kezmarok
no raz mi z Aspy poslali konektory úplne na hovno, pravidelne som sa vracal na strechu krimpovať na novo, na moje prekvapenie to iste bolo aj s novými krimpovačkami. Od vtedy ale chodia z Aspy konektorý dobré a nebol problém. Tie pred tým mali čudné "nože" alebo ako to nazvať, vôbec sa nezarezali do drôtov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 21:15 #94323
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

wolf14 wrote: ›no raz mi z Aspy poslali konektory úplne na hovno, pravidelne som sa vracal na strechu krimpovať na novo, na moje prekvapenie to iste bolo aj s novými krimpovačkami. Od vtedy ale chodia z Aspy konektorý dobré a nebol problém. Tie pred tým mali čudné "nože" alebo ako to nazvať, vôbec sa nezarezali do drôtov.


predpokladam ze vies ze su ine konektory na drot a ine na lanko...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 21:37 #94325
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

pixall: Smile hadam to vie

wolf: problem u mna nebol v tom, zeby neboli spojene vodivo oba konce zil... to som x-krat testoval klasickym lankovym "blikacom" alebo multimetrom... proste stava isla bez problemov, ale data uz liezli zilami len velmi tazko...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wolf14
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 14.11.2011 - 23:15 #94326
Basic


Joined: Jún 30, 2011
Posts: 46
Location: Kezmarok
pixall samozrejme Very Happy len tie konektory boli také že ani na drôt ani na lanko... akurát tak na hovno... Very Happy

(objednané boli na drôt, nože vyzerali skôr ako na lanko no s lankovým káblom to nešlo o nič lepšie)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)