Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 04:24


Predaj siete

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Author Message
pedro4444
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 07.04.2012 - 22:42 #97978
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ale pixal tu moze riesit hocikto hocico ako mu dokazu ze to prave on pisal to je tiez napadnutelne moze to aj jeho zena psiat aby mu uskodila toto su veci ktore nedokazes vzdy je to pak len na tvojom pravnikovi aby to vedel vyvratit..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 07.04.2012 - 22:45 #97980
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

o dovod viac aby cele forum bolo dostupne len po prihlaseni...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nizzmo
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 07.04.2012 - 23:06 #97981
Basic


Joined: Nov 24, 2011
Posts: 29

Máš pravdu pixall. Toto niesu topky.sk. Každopádne pýtal sa, za čo sa dá predať firma. Dostal odpoveď na začiatku od kotol-a. Ja sa s ňou zhodujem. Bohužiaľ nemyslím si, že nájde reálneho kupca. O ostatných radách si myslám, že sú nezmysly.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 08:51 #97987
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

nizzmo tak ako ty aj ja mam skusenost znamy mal tiez rozvod a podnikal s jednym znamym obaja mali zivnost ale viac ficali na tohoco sa prave rozvadzal ten vlastnil toho viac viac aut a viac veci a tak isto ked sa riesil rozvod prepisal auto a nejake tie vacsie polozky na kolegu a tym padom na sude mal mensi majetok a zene musel vyplatil len ciastku z bytu kde s nou byval....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pmaster
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 09:33 #97988
Basic


Joined: Nov 25, 2006
Posts: 92
Location: ZEM
pedro4444 nech neurazim ex-manzelku kolegu co sa rozvadzala ale bola hlupa ze si nenarokovala aj cast firmy a nedala zalobu koli podvodu, resp. mozno ich vyrovnanie je zalozene na mesacnych poplatkoch prenu a tym padom si nenarokovala cast firmy ved naco, a takto to ma iste pokial bude podnikat jej ex-manzel ona bude dostavat "dividendy"

PS: je urcita premlcacia doba k podvodom a aj k dalsim navrhom o ziadost vyrovnania majetku s odovodnenim ze nevedela o majetku nadobudnutom pocas ich spolocneho zvazku cize, delba majetku moze nastat kedykolvek az sa ex-manzelka dozvie o zatajenom majetku resp. prevedenom na ine osoby pocas ich zvazku ..


Last edited by pmaster on 08.04.2012 - 11:04; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 10:20 #97989
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

tak vidis o tomto som tiez nevedel a zrejme ani toho nzamho jeho zena nevie ..Very Happy bo uz je tomu nejaky ten rok takze uz by s tym nic nenarobila.. Vzdy je to o tom akeho mas pravnika a teda ako uz vidim naj je si dat ked ma clovek firmu so zenou predmanzelsku zmluvu ze na firmu a vsetkych ostatnych veci tykajucich sa firmy nema ziadny narok a svaty pokoj do buducna...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pmaster
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 11:13 #97991
Basic


Joined: Nov 25, 2006
Posts: 92
Location: ZEM
ja osbne v takej poziici a nemat to poriesene tak skusim riesit takouto formou a je to koser: zmenka s neakym veritelom na ciastku prevysujucu hodnotu siete niekolkonasobne (ruci sa minimalne sietou), pricom zmenka je po splatnosti a z toho dovodu su tam uz aj uroky! a kedze manzelka si narokuje polovicku majetkutym padom je aj ona sama nutena zakonom k plateniu urokov a dleznej ciastky; takze ak ma chce obrat o majetok, sa jej to za prve neprejde a za druhe este bude plnit zavazky firmy..

PS: toto je uz extrem pokial sa nedohodnete mimosudne

PS2: v pripade ze to budes riesit cez zmenku od znameho nezabudni si hned dat podpisat aj potvrdenie o vyplateny zmenky-samozrejme ze bez datumu!! kedze verit sa neda nikomu Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 11:30 #97993
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Ako hovorim roky, nikdy never ziadnej zene, ich psychika je nevyspytatelna a tuzba po zabezpeceni obrovska:D. Preto vzdy treba podpisat predmanzelsku zmluvu(a ked bude mat namietky, hned budes vediet preco si ta berie). Ako nahle das zene moznost ze moze nieco a k niecomu prist zadarmo, tak si pis ze to vyuzije....

Ak zena neplni svoje povinnosti, daval by som na nu staznosti aby si mal dokazy. Popripade by som s nou komunikoval emailom...
Navstivil by som nejakeho psychiatra, ze som neni v poriadku, mam toho vela, nemozem sa zmierit s tym ako ma zena podviedla, ze si ma zobrala len koli peniazom...a neviem co este...vsetky dokazy teraz budu pre teba velmi dolezite a kazdy jeden krok....Taktiez vela zavisi od toho aka je zena vyscana aby nezacala robit nieco podobne...

A riesil by som to ako pedro, urobil by som firmu s dobrym kamaratom(kde by sme mali dohodu ze potom to vsetko preda mne za par korun, a ja mu za to dam nejaku jednorazovu sumu). Pomahal by som mu s vybavovanim vsetkych prenajmov, prepisovacky na novu firmu. Ale je to tazko riesit.

Ale toho psychiatra navstiv, to je velmi dolezite...+ nejakych inych poradcov....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 16:26 #98000
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mari sa mi ze v nasich koncinach predmanzelska zmluva nie je realizovatelna (odporuje legislative alebo cosi take), aspon pred par rokmi bol este stav taky. bez pravnika by som predmanzelsku zmluvu nerobil.
skor sa robi dohoda o tom ze majetok nebude v BSM alebo sa BSM pocas manzelstva zrusi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: chybajuci tah na inovacie  PostPosted: 08.04.2012 - 16:56 #98002
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

napise sem nestastnik, ktory sa rozisiel so zenou, ze ako ma ohodnotit siet aby vedel ze kolko ho asi bude stat vyplatenie zeny

a rozhori sa tu debata na temu, ako niekoho odrbat, v podstate spachat podvod

to ze tu pisu magori-zidobijci o vedecky dokazanej "nevyspytatelnosti" zenskej psychiky ma neprekvapuje, ale ze sa tu kompromituju ludia, ktori sem chodili pomoct sebe ale aj inym, ma sokuje

to si naozaj myslite, ze nebudete nikdy s nikym potrebovat spolupracovat, kto sa moze dostat aj sem??? (napriklad ako dosledok dobrej rady vasich konkurentov??)

pokial sa naozaj jedna o slaboduche dristy, je to na smiech, pokial cerpate z vlastnej skusenosti, ....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 17:17 #98003
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ešte že tu sem tam prispejú ľudia ktorí dačo o tej našej Slovenskej legislatíve vedia.
Ako Mišo správne povedal, predmanželské zmluvy Slovenská legislatíva nepozná a zrejme pozeráte moc amerických filmov.
BSM teda bez-podielové spoluvlastníctvo manželov vzniká automaticky so zákona po uzavretí manželstva a je možné ho súdnou cestou zrušiť. Do BSM sa ráta všetok majetok, ktorí manželia nadobudli spoločne počas manželstva. Tu by musel autor témy popísať kedy založil firmu atď. atď. aj v prípade, že by mal firmu pred uzavretím manželstva jeho manželka je spoločník, ktorý má predpokladám 50% vklad. Bolo by to veľmi obtiažne na súde dokazovať čo kto má aké zásluhy.

Preto ešte raz odporúčam dohodnúť sa...jednoznačne. Pokiaľ nie, firmu predať a rozdeliť sa podľa % vkladov v spoločnosti.

Kiwi, jasne stale tvrdim že toto forum by malo byť prístupné až po registrácií v ktorej učastnik splni niektore kriteria (napr. že sa pohybuje v sfere Telek. alebo IT)....no k tej jeho sieti, uznaj že s toho čo tu napisal tazko niekto usudi aku hodnotu ma jeho firma. Zrejme to nebude nič extra ked ma 70% na 2,4ke a PtP na nanobridge.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 19:48 #98008
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

kiwi ved ja ta mam uprimne rad

Inak spomenul som si pri tvojich slovach na pana Mihala, ktory robil nieco podobne na fore kde ludom hovoril ako obchadzat zakony, a kde to dotiahol na ministra:D
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
user
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 08.04.2012 - 23:02 #98017
Basic


Joined: Apr 05, 2012
Posts: 22

Tak vazeny chcel by som tuto debatu utat pretoze uz to zachadza do krajnosti. Mal som naozaj iba ciel zistit o akej ciastke za siet sa bavime a skoncili sme pri tom ze vlastne ja som babrak. Dakuejm Vam za odpovede. Ale skusim dohodu ak nie iba predaj a rozdelit podiely. Doteraz som sa do debat nazapajal iba som ich cital. Prepacte ze som takuto temu nahodil. Dufajte ze Vam nic take nestane.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 11.04.2012 - 14:15 #98063
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

user wrote: ›Tak vazeny chcel by som tuto debatu utat pretoze uz to zachadza do krajnosti. Mal som naozaj iba ciel zistit o akej ciastke za siet sa bavime a skoncili sme pri tom ze vlastne ja som babrak. Dakuejm Vam za odpovede. Ale skusim dohodu ak nie iba predaj a rozdelit podiely. Doteraz som sa do debat nazapajal iba som ich cital. Prepacte ze som takuto temu nahodil. Dufajte ze Vam nic take nestane.


ak mas ako si hovoril siet na Wifi - tak ti napisem moju skusenost - predaval som cisto Wifi siet a dostal som 160 EUR za 2,4 zakaznika a 240 EUR za 5Ghz zakaznika, zakaznici mali samozrejme moznost odmietnut prechod do novej spolocnosti, platba sla len ze preregistrovanych ludi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Predaj siete  PostPosted: 11.04.2012 - 22:02 #98069
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

240e za klienta na 5g atakuje najvyssiu cenu za klienta aku som kedy pri takychto transakciach pocul/videl....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)