Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 07:47


kablovka

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
edusko
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 16.06.2012 - 08:04 #99314
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

toto bola povodna varianta aka tam mala bzt ale zakaznik sa zlakol poplatkov ktore sa mu nepacia radsej chcel jednorazovo nieco kupit a potom uz pokoj
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 17.06.2012 - 16:53 #99318
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

... takych optimistov co by chceli raz kupit nieco lacne a potom uz mat pokoj, jaaaj tak tych by bolo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 17.06.2012 - 16:59 #99319
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
edusko vysvetli majitelovi, ze ak aj k penzionu pristupoval rovnakym sposobom ako ku kablovke, bude ho velmi casto opravovat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 18.06.2012 - 08:21 #99325
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ja som mu vysvetlil ako to mam ja urobene a ze cena za ktoru som kupoval ja kablovky bola niekde inde ale chcel som to skusit. ale dam mu tam tie sataky nech mam pokoj alebo popripade dvb-t
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 18.06.2012 - 15:00 #99339
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

edusko wrote: ›ja som mu vysvetlil ako to mam ja urobene a ze cena za ktoru som kupoval ja kablovky bola niekde inde ale chcel som to skusit. ale dam mu tam tie sataky nech mam pokoj alebo popripade dvb-t


rozbocovac, dvb-t stb do kazdej izby, a ma to aj lacne, aj tusim legalne (len repcika treba poriesit)..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 24.06.2012 - 22:15 #99416
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
ked chces profi riesenie ...

1x DVB-T
http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk& ... ;view=1969
24x
http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk& ... ;view=2327

najvacsi problem je ladenie satelitov, ziaden hotel penzion ti nebude akceptovat to ze 10x rocne treba nieco preladit a nastavit .... to je katastrofa, preto navrhujem tie najdolezitejsie kanaly tahat z DVB-T tam je aspon aka taka chaba zaruka, zeby sa kanal nemal zmenit

ak si to zratas tak si priprav 9000E bez dane nakup, cize 30 kanalov na analogu je snad uz technologicky strop, tolko roiblo UPC po slovensku
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 24.06.2012 - 22:50 #99419
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

30 analogovych kanalov zvlada v rastri 47-350 MHz (a este sa tam dalsie dva urcite vojdu), a do 860 MHz sa ich vojde este takmer dvakrat tolko. problem je s tym ze kazdy kanal zabera miesto v hlavnej stanici, zerie elektrinu, a aj to ze cim sirsie pasmo sa realne prenasa, tym viac papaju aj zosilnovace po ceste. v prvom rade ekonomika je brzdou preco sa neda nasekat 80 kanalov do analogu, technika by to zvladla keby o to islo. ale dnes je to uz offtopic, kedze sa to da prenadat v digitalnej podobe ktora je na frekvencpe spektrum daleko menej narocna a rovnako aj na objem techniky v hlavnej stanici i na pozieranie energie zosilnovacmi po ceste...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 28.06.2012 - 10:12 #99457
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
je to mimo tuto temu ale ak siris analog CATV v optike, tak ta vobec sirka pasma nezaujima a ani ziadna spotreba zosilnovacov v pripade, ze mas siet navrhnutu ako PON. Cize na zaciatku hlavna stanica aj s 80 programami a na konci CATVmodul. Podla mna je to jedno z najlepsich rieseni co existuje. Ziadne investicie do midleware, ziaden multicast, ziaden problem s prepinanim programov a pod. Energeticky je to najmenej narocne pretoze cela PONka je pasivna, po ceste nie je ziaden zosilnovac.....atd atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 28.06.2012 - 14:44 #99459
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›je to mimo tuto temu ale ak siris analog CATV v optike, tak ta vobec sirka pasma nezaujima a ani ziadna spotreba zosilnovacov v pripade, ze mas siet navrhnutu ako PON. Cize na zaciatku hlavna stanica aj s 80 programami a na konci CATVmodul. Podla mna je to jedno z najlepsich rieseni co existuje. Ziadne investicie do midleware, ziaden multicast, ziaden problem s prepinanim programov a pod. Energeticky je to najmenej narocne pretoze cela PONka je pasivna, po ceste nie je ziaden zosilnovac.....atd atd


riesenie ma daco do seba ale obavam sa ze to uz tiez nie je "definitiva" pre buducnost, napriklad kvoli tomu ze cez analog tazko prenasat HD a to bude s pribudajicimi rokmi pribudajuce minus. pred par dnami som zistil ze clovek ktory nam servisuje kablovku, ma doma okrem nasej kablovky aj DVB-T, lebo na plazme vidi nedokonalosti toho analogu, a tak to radsej zoberie z digitalu. a to nema smatlavu pripojku, to je len proste analog so svojou technickou podstatou. na druhej strane ked mas optiku tak nie je az taky problem dostat do toho GPON, ked sa clovek trochu pohra s vyberom technologie tak snad aj v tych istych vlaknach a splitroch, na inej vlnovej dlzke.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 28.06.2012 - 16:24 #99460
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Pixall preco by to nemohla byt definitiva? Staci v zakladnovej stanici namiesto analogoveho signalu pustit DVB-C alebo kludne aj DVB-T.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 28.06.2012 - 19:41 #99462
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Palino wrote: ›Pixall preco by to nemohla byt definitiva? Staci v zakladnovej stanici namiesto analogoveho signalu pustit DVB-C alebo kludne aj DVB-T.
]

v podstate ano, da sa. nenapadlo mi to lebo mam odlisny pohlad na cele riesenie, a ten pohlad a to riesenie vychadza z toho co mam k dispozicii (aky headend, aku siet, atd).

ked uz sme pri tom, analog TV cez fiber - na kolko ucastnickych pripojko sa to da pasivne rozbocit bez potreby zosilnovaca a aka je moznost koexistencie s GPONom na tych istych vlaknach a splittroch?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 28.06.2012 - 19:52 #99464
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Presne to by zaujimalo aj mna, planujem novu siet, ku klientovi pojde takcitak dvojvlaknovy samsung, tak preco nevyuzit obe vlakna. A v hlavnej trase to potrebuje iba jedno vlakno, to je hriech nevyuzit.

421 prezradis nejake skusenosti? Nastudoval som si uz rozne veci okolo toho, ale realita moze byt inde. Tiez by som radsej videl nieco uz beziace skor nez sa do toho pustim.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 29.06.2012 - 06:16 #99465
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
v podstate tv nema nic spolocne s geponom to si treba uvedomit ide to cele v inej lambde. Uzasne je na tom to, ze mozes do toho spustit analogovu TV a este stale mas dostatocnu silu signalu na to, aby si u zakaznika kde funguje analog mohol pridat aj setobox DVB-C / alebo DVB-T /. Siet ti nerozdrbavaju ziadne multicasty, nekoliduju ti ziadne switche edgore je to jednoduche pasivne riesenie infrastruktury siete od zakladnovky az k zakaznikovy. V pasme do 860MHz je dostatok miesta na analog aj digital, aj na pustanie HD programov. Teraz riesim nazvem to " IP to QAM " cize zoberiem si kvalitny IP stream a tam kde ho ptrebujem si z neho vyrobim standard pre DVB-C televiziu. Tento model TV je pre ISP ziskovy a zaujimavy na nasadzovanie. Cize nie je to stav kde mi zahlasi ISP ze: mam IPTV lebo ludia to pytaju ale nie je z toho zisk iba sa mi serie siet. Ani ziadne prekupovanie programovych balickov kde pri zratani zisku a investicie do siete sa ti vrati prerabka na IPTV za 120 rokov. Jednoducho hladal som riesenie a toto mi vyslo ako najoptimalnejsie. nejdem sa tu siahodlho vypisovat ale zadefinoval som si, ze chcem oslovit ludi na dedine, ktory maju 5 TV prijimacov v dome a nexcu investovat do 5STB po 100Eur. Tiez som si zadefinoval, ze nebudem STB dotovat ani korunou. Uplne najidelanejsie mi vyslo DVB-T ako si Palino spominal. Zakaznik si kupi STB kde xce kludne aj v kauflande a stoji 12 Eur. Problem nastal pri premiovych balickoch kde sa vyzaduje kodovanie a tak sme sa posunuli k STB za 30Eur a k moznosti kodovania....atd Na koniec si neodpustim rypnut do ISPadmina / moja klasika / som rad, ze sme nasadili system Komplex od Alfeusu, je plne pripraveny na balickovanie programov a chodi velmi dobre s kodovanim a som rad, ze som sa pre tento system rozhodol. Pani bratia z ISPadmina mate co dohanat aj ked si osobne myslim, ze aj ked vam pojde Komplex oproti uz ho nedobehnete Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 29.06.2012 - 17:41 #99473
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

a len tak cisto teoreticky
- na kolko ucastnikov sa da pasivne rozbocit telka? gpon vieme ze tak na 64, viac radsej ani nie.
- da sa na strane klienta nejak idenligentne a cenovo nenarocne rozdelit jedno vlakno na labmdy a na jedej riesit gpon a na druhej telku?

lebo faktom je ze internet na optike jedine cez gpon. a teraz je vazna otazka, ze ci paralelne s tym vybudovat dalsie vlakna a dalsie splittre na telku, alebo sa to da potiahnut aj v jednych vlaknach a jednych splittroch.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 29.06.2012 - 18:43 #99474
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
na koľko userov to rozbočíš záleží na to čím to budeš do vlákna svietiť a akú citlivosť má protistrana , na konci môžeš mať split trebars 1:1000000 , pokial budeš mať dostatočný signál na konci . treba zobrať kalkulačku a tak ako pri pone počítať , útlmy .
A u klienta to bud pichneš priamo do onu s rf modulatorom odtial po byte koax , alebo si spravíš o komplikáciu naviac do kazety u klienta pridáš spliter a klient má aj onu aj rf modulator , prípadne len rf modulator. Stýmto gpon priamo počíta jedna lambda pre down druha pre up a tretia na telku.Na väčšine olt máš optický vstup na privedenie rf signalu a vnútri to má spliter v ktorom sa zmieša net + telka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)