Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 01:17


Air Fiber ??

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 8 of 10 < 1...5678910 >
Author Message
Thomas
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 27.10.2012 - 00:25 #101224
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
kubiik k bodu 4 rád sa zúčastním , pokiaľ je to rádio použitelné na pár trás by sa hodilo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 27.10.2012 - 11:44 #101233
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Chlapi kolko stoji ten spoj vlastne? Ja som bol v tom ze to bude okolo 2000€, ono vyzerá že to je skôr okolo 3000€ (s DPH)....to uz je fajna pecka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 27.10.2012 - 11:51 #101234
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

na AMC bolo ohlasene ze bude $2999, co je okolo 2400 EUR bez DPH... Za tolko sa aj predava...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 27.10.2012 - 15:05 #101236
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=18& ... ;start=885

viacere testy potvrdzujuce kvality zariadenia....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 29.10.2012 - 23:39 #101294
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

sorry pani,
test sa konat nebude;

dnes som cely den behal uz od rana....a v utorok este aj budem lebo mi presekli reklamnou tabulou optiku v zemi - uplink....

ak (ked to budem mat) dam vediet....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: mcasty  PostPosted: 02.11.2012 - 21:52 #101349
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

kubiik wrote: ›1) ano mam aj rozne spoje roznych vyrobcov a iste vyssej kvality ako ubnt Smile
2) viem co je to motorola, mam jeden backhaul spoj ktory data sype hlava nehlava a zvlada aj 256quamko, a to v 5ke...
3) teraz stojim pred dilemou zobrat ten bazmak ci nezobrat. mozem ho mat v utorok u seba. komu to vsak predat ak nebudem spokojny Smile) (rado?chalan?) potrebujem totiz carrier grade spoj
4) ak by mal ktosi zaujem zaucastnit sa rozbehnutia spoja a jeho potestovanie (kludne aj pingom alebo hocicim inym), prihlasky na kubiiik@gmail.com, lokalita TT kraj

asi ho vsak zoberiem a potestujem a bude to test cez certifikovany merak a popri tom zopar viac HD multicastov,


Chces testovat mulitcasty cez toto radio? To by ma zaujimalo, pocul som, ze mcasty cez radio aj ked licencovane niesu dobry napad, ale nemam prakticku skusenost,tak neviem... Sorry za mierny offtopic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: mcasty  PostPosted: 03.11.2012 - 11:43 #101356
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

neos wrote: ›Chces testovat mulitcasty cez toto radio? To by ma zaujimalo, pocul som, ze mcasty cez radio aj ked licencovane niesu dobry napad, ale nemam prakticku skusenost,tak neviem... Sorry za mierny offtopic.


uplna blbost... niektore kanaly kym prejdu zo streamera ku mne domov, tak multicastom spravia 4 hopy cez synchra a jeden hop cez 5gigo (waveip), celkovo takto spravia takmer cca 70 kilometrov, a je to na 100% ok... absolutne ziadny problem. synchro je na to 100% vhodne (ak to nie je nejake smetie alebo nie je zle nastavene).

edit: a jedna tu pritomna dusa ma na test moje multicasty cez 5 synchronnych hopov a cca 400 kilometrov optiky a tiez vsetko ok...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 03.11.2012 - 16:19 #101371
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
sa opýtajte dslkára že prečo mu tak silno bliká na streche na jednom nane m5 kontrolka na ethernete ... Wink
ale zas to netreba brať že to prejde cez každé rádio, niektorý tu by mohli rozprávať celé dni že to nieje len tak , dostať k zákazníkom multicasty . to čo stačí na internet vôbec nemusí stačiť na telku .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 04.11.2012 - 00:07 #101374
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

skusali sme multicast aj na M5 sektore (priamo z optiky) s asi 25 klientami v nezarusenom prostredi, a islo to velmi zle, to sa nedalo pouzivat.

okrem toho sme museli tyzden tlacit cez PtP spoj nanoM5 <-> nanoM5 asi na 600 metrov tlacit multicasty spolu s asi 60 mbit internetom a to sa sice dalo prezit, ale boli na to staznosti. aj sme to naQoSovali tak ze ubiquiti to video davalo do prioritnej queue ale miernemu sekaniu sa aj tak nedalo zabranit.

domov mi ide multicast na 4 km cez waveip krizom cez mesto, a je to o nieco lepsie, ako ked som to mal cez nanoM5 na 400 metrov.

ale PtP synchro je OK, proti tomu sa neda namietat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 04.11.2012 - 17:38 #101378
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Zle som sa opytal, nepochybujem, ze multicast-1 alebo viac kanalov, prejde cez kvalitne radio bez problemov. Mna skor zaujima ci cez to prejde cely multicast balik, teda povedze 100 programov, aj ked kapacitne by to malo stacit, ale co tie bursty, ked niektore kanaly su prenasane len obcas, niektore vkuse, proste realna prevadzka. Ak by toto slo aj na AF24 na par 100 metrov tak fajn.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 04.11.2012 - 18:17 #101379
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
to záleží od toho ako moc na tie dáta AF šahá. TCP/IP protokol ako taký ráta s tým že packety prísť do ciela v úplne inom poradí ako boli odvysielané .
pri obyčajnom dátovom trafficu je to šumafuk , ale pokiaľ prídu poprehadzované pri videu to už môže byť problém . ale záleží aj od boxu aký použiješ , aký veľký ma buffer . tiež som tlačil cez dva 5G hopy domo multicast , na niektorých kocky častejšie na iných menej , najlepšie dopadlo pc s vlc a nastavený veľký buffer . tam to nekockovalo skoro vôbec
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 05.11.2012 - 00:07 #101391
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

neos wrote: ›Zle som sa opytal, nepochybujem, ze multicast-1 alebo viac kanalov, prejde cez kvalitne radio bez problemov. Mna skor zaujima ci cez to prejde cely multicast balik, teda povedze 100 programov, aj ked kapacitne by to malo stacit, ale co tie bursty, ked niektore kanaly su prenasane len obcas, niektore vkuse, proste realna prevadzka. Ak by toto slo aj na AF24 na par 100 metrov tak fajn.


mal som podobne obavy a nemal som to kde a ako skusat, tak som na to kupil 384mbit synchra (do istoty). no a teraz mi na tom ten multicast zerie 30-40 megabit a radia sa flakaju, jelikoz ponevac (skoro) vsetci pozeraju (skoro) to iste, este viac nez som si dokazal rpedstavit. ani prepinanie nie je problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 05.11.2012 - 06:47 #101392
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

Michal
a kolko ludi je v tej lokalite zakvacenych na telku cez to synchro a v akej kvalite im to tam davas SD,HD? a kolko programov
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 05.11.2012 - 13:24 #101399
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mna zaujima ci ma niekto ten AF nasadeny na mcast a ci mu to ide ok...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Air Fiber ??  PostPosted: 05.11.2012 - 16:46 #101406
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›mna zaujima ci ma niekto ten AF nasadeny na mcast a ci mu to ide ok...


neviem co je AF, ja poznam AL24F, a cez nu to ide OK (pokym je spoj dobre nadimenzovany). ak bude spoj hadzat chyby tak ani multicast necakajte ze bude stopercentny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 8 of 10 < 1...5678910 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)