Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:37


Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
kresna
Post subject: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 19:50 #100272
Basic


Joined: Júl 26, 2012
Posts: 11

Zdar, dostali sa mi do rúk 3ks (zdá sa nové) zariadenia Ovislink 5460AP, je v nich ale natlačený Aplite a bol som požiadaný o to, aby som ich vrátil do pôvodného stavu.

Recovery postup mi je známy, nakoľko som takúto obnovu robil viackrát a vždy úspešne... a to s V1 aj V2. Tieto zariadenia ma ale kus zaskočili, obnova sa nepodarila ani na jednom z nich. Postup som dodržal presne, tak ako vždy. Mŕtve nie sú, nakoľko Aplite je možné do nich narvať vždy a funguje. Dokonca sa mi podarilo do neho narvať V1 original FW, no V2 ani za svet.

Skúšal som následne aj prechod z V1 na V2 pomocou intermmediate, ktorý mám tiež viac krát úspešne za sebou. Ani ten sa nepodaril s hláškou Invalid file. Súbor FW je určite správny.

Vie niekto poradiť?

PS: zrejme tam bol nahratý a bootloader zo stránky APPRO.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 20:25 #100273
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Skúšal si aj tento postup http://www.vseprowifi.cz/inshop/scripts/show.asp?file=/Pages/texty/bootloader.htm
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 21:55 #100275
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Mal som podobny problem ze ani zasvet, tak som rovno dal fw V2 a ono to normalne nahralo.. bez recovery a intermediante. Funguje dodnes mam ho ako AP.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kresna
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 22:06 #100276
Basic


Joined: Júl 26, 2012
Posts: 11

to ewew, bootloader na tej stránke je nedostupný, ale nejaký som našiel... no asi som sa na to mal vy...ť, zdá sa, že jedno zariadenie je mrtve
to Jardo, ako myslíš dať rovno V2? ...cez tftp ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 22:18 #100277
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

kresna wrote: ›to ewew, bootloader na tej stránke je nedostupný, ale nejaký som našiel... no asi som sa na to mal vy...ť, zdá sa, že jedno zariadenie je mrtve
to Jardo, ako myslíš dať rovno V2? ...cez tftp ?

Je dostupný. len odkaz je nesprávny. S tým veľa neurobi autor stránky, pretože je to odkaz na iný server. Skús tento link http://www.vseprowifi.cz/inshop/Pages/f ... wl5460.zip
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kresna
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 22:29 #100279
Basic


Joined: Júl 26, 2012
Posts: 11

dík, obsahuje bootloader, presne ten, ktorý som našiel aj ja (porovnaný hash), a práve tento mi poslal zariadenie na večnosť Sad do vtedy som sa vedel dostať aspoň do recovery módu a natlačiť tam Aplite cez TFTP, teraz už nefunguje ani recovery, teraz už som bezradný, je ešte nejaká šanca ho zachrániť?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 23:10 #100282
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

kresna wrote: ›dík, obsahuje bootloader, presne ten, ktorý som našiel aj ja (porovnaný hash), a práve tento mi poslal zariadenie na večnosť Sad do vtedy som sa vedel dostať aspoň do recovery módu a natlačiť tam Aplite cez TFTP, teraz už nefunguje ani recovery, teraz už som bezradný, je ešte nejaká šanca ho zachrániť?

Ako konkrétne sa prejavuje nefunkčnosť ?
Je možné, že je poškodená časť pamäte, ktorá sa stará o bootload.
Toto su dohady.
Skús ho nechať tak aspoň deň, bez napajania a potom to skús znovu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 23:15 #100283
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

na 100% garantujem ze tomuto zariadneiu staci bez napajania par sekund. ci uz to bude off 20 sekund, minutu, hodinu, alebo tri roky, uz sa nic nezmeni.

k povodnej otazke, treba sa pripojit na seriovyu konzolu prislusnym kablom a pozriet, ci sa pri zapojeni napajania prihlasi bootloader. ak nie, tak je odfajceny a to uz jedine vyletovat flash alebo pouzit jtag, jedno aj druhe bude urcite drahsie ako cele zariadenie. ak bootloader zije a reaguje na klavesnicu, tak cez tftp uploadnut firmware a prikazom flw ho zapisat od pozicie 20000 (resp rtl8186 uz mal autoflash takze by si to mal nahrat sam hned po uploade)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kresna
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 06.09.2012 - 23:24 #100284
Basic


Joined: Júl 26, 2012
Posts: 11

po zapnutí svieti power, červená LEDka status a LAN, keď je zapojený sieťový kábel, nie je možné ho uviesť do recovery módu držaním resetovacieho tlačidla a pripojením napájania... doteraz to fungovalo
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
sogi
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 07.09.2012 - 01:51 #100286
Basic


Joined: Dec 27, 2005
Posts: 163

kresna wrote: ›dík, obsahuje bootloader, presne ten, ktorý som našiel aj ja (porovnaný hash), a práve tento mi poslal zariadenie na večnosť Sad do vtedy som sa vedel dostať aspoň do recovery módu a natlačiť tam Aplite cez TFTP, teraz už nefunguje ani recovery, teraz už som bezradný, je ešte nejaká šanca ho zachrániť?


vazne si pouzil nejaky postup od ewewewewewewe? Very Happy
tak to ti blahozelam Very Happy
preco nekupis nejake sucasne zariadenia za 15EUR ale stracas drahocenny cas a nervy s 5460tkami ktore mali svoj dobry vek pred par rokmi (asi 5-6?)?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sogi
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 07.09.2012 - 01:53 #100287
Basic


Joined: Dec 27, 2005
Posts: 163

ewew wrote: ›
kresna wrote: ›dík, obsahuje bootloader, presne ten, ktorý som našiel aj ja (porovnaný hash), a práve tento mi poslal zariadenie na večnosť Sad do vtedy som sa vedel dostať aspoň do recovery módu a natlačiť tam Aplite cez TFTP, teraz už nefunguje ani recovery, teraz už som bezradný, je ešte nejaká šanca ho zachrániť?

Ako konkrétne sa prejavuje nefunkčnosť ?
Je možné, že je poškodená časť pamäte, ktorá sa stará o bootload.
Toto su dohady.
Skús ho nechať tak aspoň deň, bez napajania a potom to skús znovu.


mozno sa len zadychalo...treba ho nechat oddychnut Very Happy nech sa mu ten firmver ulezi v hlave a mozno si to rozmysli...
ty si musis daco pichat kamarat...lebo taketo sprostosti normalny clovek nevyprodukuje Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 07.09.2012 - 11:00 #100292
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

je to mrtve, ak to nejde na 1 krat uz to nepojde vobec. A ten FW som rovno nahral cez web bez toho recovery.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kresna
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 07.09.2012 - 17:56 #100302
Basic


Joined: Júl 26, 2012
Posts: 11

@Jardo, Ty si cez webrozhranie Aplite nahrával originál FW? ako to som neskúšal, nakoľko na webe APPRO ako aj v samotnom rozhraní pred tým dôrazne vyrujú...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 07.09.2012 - 21:04 #100306
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Viem, ale uz mi to bolo jedno.. nijaky iny sposob uz nesiel..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kresna
Post subject: RE: Ovislink 5460AP - Aplite - obnova original FW  PostPosted: 08.09.2012 - 09:49 #100310
Basic


Joined: Júl 26, 2012
Posts: 11

má s týmto ešte niekto skúsenosti? nerád by som poslal ďalšie AP na večnosť, @Jardo: aká verziu originál FW si tam cez to webrozhranie Aplite natlačil, že to fungovalo?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)