Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:36


HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
ENTEROO
19 Post subject: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 29.09.2012 - 18:11 #100538
Basic


Joined: Sep 29, 2012
Posts: 6

Zdravím, ako už téma hovorí potreboval by som sa poradiť ohľadom zložitejšej siete v panelákoch.
Ide o takýto problém: má sa merať teplota vo viacerých vchodoch panelákov, na to máme svoje zariadenia ktoré prepojíme s web-serverom Lantronix xPort - podporuje DNS, DHCP, TCP, UDP, no proste je schopnosť spojiť 2 takéto zariadenia a komunikovať medzi sebou.

Najprv chcem poznamenať že nie som sieťar, pracujem s mikroprocesormi no a úloha je úloha tak ju treba vyriešiť Smile

A teda ak chcem prepojiť v tých panelákoch tieto zariadenia musím si vytvoriť sieť LAN medzi nimi a poprepájať ich aby som ich z jedného takéhoto Lantronixu ovládal.
Je možné takto tieto zariadenia prepojiť pomocou Wi-Fi ale to ďaleko nedosiahne, a teda ma napadlo že ich môžeme poprepájať pomocou Ethernetu po 230V napr: http://wifi.aspa.cz/lan-pres-230v-k5693/?razeni=cena1 , dosiahne to do dĺžky až 300m no a:
1 - koľko je možno spojiť najviac takýchto zariadení ???
2 - musia byť asi všetky rovnakého typu a druhu že ???
3 - bude tá sieť fungovať ak sa pripoja tie Lantronix-i priamo takto do 230V a z jedného 230V sa vytiahne FTP do routera pre poskytovateľa verejného internetu (Orange) ???
4 - ak sa s PC pripojím na adresu pridelenú napr. tým Orange a mal by som po správnosti vidieť celú tú sieť tých mojich Lantronixov, je to správne ???

Alebo je nutnosť použiť takýto LAN-230V : http://wifi.aspa.cz/powerline-ethernet- ... s-z105128/
ako zobrazuje obrázok zapojenia:

no ale mám pocit že obojsmerné prepojenie tento prístroj zabezpečuje cez štandard IEEE 802.3x, čo je podľa WIKI. riadenie toku.

A vopred ďakujem dotyčným osobám za pomoc =)


Last edited by ENTEROO on 29.09.2012 - 22:24; edited 3 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ENTEROO
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 29.09.2012 - 20:27 #100542
Basic


Joined: Sep 29, 2012
Posts: 6

Vlastne by som potreboval zistiť či tieto 230V-ETH. pracujú ako SWITCH, alebo aspoň ako HUB. Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 29.09.2012 - 21:35 #100544
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

Pravdepodobne je to transparentne , len by som odporucal precitat si nejake fora ohladom prechodu tejto technologie cez elektromer - LAN cez 230V ... Pokial viem je tam problem ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ENTEROO
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 29.09.2012 - 22:21 #100546
Basic


Joined: Sep 29, 2012
Posts: 6

áno viem že cez transformátor to určite neprejde, no a niektorým robí problém aj ten istič či elektromer.... určite pozriem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 30.09.2012 - 11:03 #100548
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Hlavne si uvedom, ze jednotlive zariadenia budu s velkou pravdepodobnostou rozlozene na vsetkych troch fazach. Teda ak master bude na L1 a slave na L2, bude tam dost velky utlm, nakolko signal sa nema ako dostat z jednej fazy na druhu, pretoze v panelaku nemas takmer ziadne spotrebice zapojene medzi dve fazy (iba ak vytah).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ENTEROO
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 30.09.2012 - 11:36 #100550
Basic


Joined: Sep 29, 2012
Posts: 6

ďakujem za radu, s fázami som nerátal, to bude teda problém, síce celé je to jeden veľký problém, no a keďže sa ten signál cez Transf. nedostane, myslím si že tiež sa nedostane cez motor, čo sú vlastne rovnaké elektrické stroje na rozdiel od motora čo je iba točivý el. stroj, ale tiež má jadro a ostatné veci

....pomaly od toho začínam upúšťať, a myslím že káblové spojenie bude asi najvýhodnejší nápad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 30.09.2012 - 11:54 #100551
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Kabel je veru kabel, to tu vie hadam kazdy z nas.

Kolko meracich zariadeni mas v jednom vchode?

Este k bodu 4, od ISP dostanes jednu IP adresu, dolezite je aby bola verejna (svetova). Potrebujes router, ktorý dokáže presmerovat TCP porty na jednotlive X-Porty za ním. Alebo dokaze vytvorit tunel medzi LAN v panelaku a LAN v zbernom bode, co je pre manazment zariadeni vyhodnejsie.

Jeden X-port mi lezi viac ako rok v skrini, chcel sa s tym trochu pobavit, nejako neostava cas. Ty ho vyuzivas iba ako prevodnik RS232-IP?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 30.09.2012 - 13:20 #100554
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

No ono väčšina z nás po testoch a babraní sa s týmito zázrakmi po el. vedení to aj tak vzdala. Ja si neviem predstaviť prevádzkovať komerčnú sieť cez to. Možno tak max. u mna doma...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 30.09.2012 - 13:33 #100556
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ak mozem odporucit ked uz teda nemas inu moznost ako len robit to cez el. siet tak kupit tie 200 Mb lebo s tymi lacnymi su len same problemy radsej doplatit a mozno cosi potiahnu ale ako pise midni s tymito hrackami cez el. siet to nei je sranda to treba vzdy len vyskusat a uvidis ci to pojde, alebo nie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ENTEROO
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 30.09.2012 - 16:31 #100559
Basic


Joined: Sep 29, 2012
Posts: 6

Palino wrote: ›Kabel je veru kabel, to tu vie hadam kazdy z nas.

Kolko meracich zariadeni mas v jednom vchode?

Este k bodu 4, od ISP dostanes jednu IP adresu, dolezite je aby bola verejna (svetova). Potrebujes router, ktorý dokáže presmerovat TCP porty na jednotlive X-Porty za ním. Alebo dokaze vytvorit tunel medzi LAN v panelaku a LAN v zbernom bode, co je pre manazment zariadeni vyhodnejsie.

Jeden X-port mi lezi viac ako rok v skrini, chcel sa s tym trochu pobavit, nejako neostava cas. Ty ho vyuzivas iba ako prevodnik RS232-IP?


Hej tá adresa musí byť verejná, a áno potrebujem vytvoriť práve tento tunel medzi dvoma LAN na čo mi poslúžia niekoľké tie Lantronix-i (alebo najmenej 2) + ten router a verejná adresa ISP.
Ten xPort je celkom zaujímavá vec, a má ľahké ovládanie, a áno využívam ho ako prevodník RSxxx <-> LAN <---> LAN <-> RSxxx.

....no a tu je ten problém že tie zariadenia budú v každom vchode jedno, a pospájať ich bude umenie, asi tie káble budú najefektívnejšie a najspoľahlivejšie, teda zar. sa pospájajú cez RSxxx a na konci bude ten jeden xPort do šíreho sveta Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 30.09.2012 - 21:00 #100572
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Presne to som ti chcel navrhnut, v ramci panelaku riesit radsej seriovu zbernicu, zrejme RS485 na tie vzdialenosti a jeden X-Port ako prevodník. Vtedy ti staci hocijaky bezny router s port forwarding alebo DMZ.

Ja som ten X-Port planoval skor na vzdialene ovladanie, jednoducho len cez tie tri GPIO. Ta javovska aplikacia co v nom je od vyroby mi nepostacovala a uz som sa nedostal k tomu aby som poriesil vlastnu. Myslim bolo treba nejaky SDK.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ENTEROO
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 30.09.2012 - 23:27 #100576
Basic


Joined: Sep 29, 2012
Posts: 6

Palino wrote: ›Presne to som ti chcel navrhnut, v ramci panelaku riesit radsej seriovu zbernicu, zrejme RS485 na tie vzdialenosti a jeden X-Port ako prevodník. Vtedy ti staci hocijaky bezny router s port forwarding alebo DMZ.

Ja som ten X-Port planoval skor na vzdialene ovladanie, jednoducho len cez tie tri GPIO. Ta javovska aplikacia co v nom je od vyroby mi nepostacovala a uz som sa nedostal k tomu aby som poriesil vlastnu. Myslim bolo treba nejaky SDK.


No ono ten xPort sa dá dosť ľahko ovládať a aj sa nastavuje, a netreba na to žiaden kód v Jave, ak si nastavíš to prepojenie (tunel) medzi dvoma, tak potom už len jednoducho si vymieňajú dáta po LAN akoby si mal spojené len 2 zar. s RSxxx Very Happy
Mám na to aj komplet dokumentáciu, keby že Wink

...díky za rady
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 01.10.2012 - 06:22 #100578
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Ja chcem ale vyuzivat jeho webserver a ovladat ho z webu, nechcem robit seriovu linku cez net a tu vedie cesta jedine cez vytvorenie noveho html a java kodu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: HW Návrhy na zložitejšiu konfiguráciu v panelákoch  PostPosted: 02.10.2012 - 15:03 #100591
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

Ahoj
Ak mozem poradit k problematike POWERLINE tak odporucam vyhnut sa tomu. Sam pracujem na projekte prepojenia svietidiel cez powerline a poviem ti ze tieto komercne zariadenia raz idu dobre raz nie a ak sa pytas preco tak je to rusenim ktre sietou prechadza. Robili sme nejake merania a to co me namerali v sieti bolo proste hruza. Zalezi to od mnoho aspektov samozrejme... Ak mozem doporucit tak ako tu uz bolo pisane spojit zariadenia cez RS485 alebo radiovo cez vlastny protokol v pasme 868MHz pripadne pouzit moduly od NXP (zigbee) v topologii MESH a kedze ako pises programujes MCU nebude to problem pre teba. Testujeme takuto siet a ide fantasticky. Co sa tyka tych modulov od LANTRONIX urcite doporucujem ak ich chces pouzit urobit v bytovke jeden SWITCH naklablovat a naprogramujes si jeden "router/zberac" udajov ktorym to pojde cele "von". Mozno bude niekto namietat k mojmu nazoru o POWERLINE ale stravil som vyse 1 roku nad realnymi testami po budove (rozloha asi ako hypertesco a 2 poschodia) - vysledky mizerne. Je to dobra hracka na doma ale nie do priemyslu. Na priemyselne veci sa pouziva uplne ine kodovanie signalu v uplne inych intenzitach (moduly od STM alebo Yitran)... tolko moj nazor
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)