Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 10.05.2024 - 11:21


Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
421
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 02.08.2013 - 18:00 #103974
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
123


Last edited by 421 on 02.08.2013 - 23:55; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 02.08.2013 - 18:24 #103979
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
123


Last edited by 421 on 02.08.2013 - 23:55; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 03.08.2013 - 12:40 #103995
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
na zaklade tu zverejneho prispevku ineho ISPckara, ktory bol pravdaze vzapati vymazany lebo nehral niekomu do kariet som sa rozhodol vymazat svoje prispevky. Nema zmysel sa zaoberat minulostou, ak je niekto raz podvodnik a kona nemoralne a prespecharsky pre seba, zostane podvodnikom a zlodejom naveky. Na takychto ludi si treba davat pozor. Ovce sa musia zobudit aby pochopili. Kym sa vymazavali moje prispevky som to bral s rezervou a s velkou davkou recesie, ked uz zacinate mazat prispevky inych ISP je to praktikovanie komunistickych metod odstranovania neprijemnej pravdy. Netreba tu ani pisat mena ci nicky, vsetci vieme o aky tandem ide. V jednej cimermanovej divadelnej hre som zapocul: Pravda vitezi i kdyz nacas porazena byva....je to neskutocna parodia na realitu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 03.08.2013 - 15:46 #103997
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

cital som v noci reakciu od midnight_mana, kym tu este bola.... reagoval na to, ci sa casti VP zhodovali s inymi VP (ci boli odniekial skopirovane), a ci kontrola z TUSR nasla vo VP nejake chyby. na co presne reagoval, tazko povedat, text prispevkov 421 uz vtedy bol nim vymazany. to ci midnight_man potom vymazal svoj prispevo sam, by mohol povedat on. ale ked uz sme pri kopirovani VP, tak si ujasnime ako to je s kopirovanim...

VP ALPI vznikali vo WIKI za aktivnej/pasivnej ucasti desiatok clenov, a je presne zalogovane, ktora cast/veta/slovo boli kedy a kym pridane. to ze by casti VP boli skopirovane z VP inych podnikov, je v podstate nemozne, pretoze VP sa z velkej casti tvorili v odrazkach, a stylizacia viet prebehla az nakonci procesu. doslova su prevzate znenia zakona, a tie su oznacene cislom paragrafu z ktoreho pochadzaju, aby to bolo jasne. ze by VP ALPI boli skopirovane od ineho podniku, sa da na 100% vylucit aj dokazat.

avsak 15.8.2012, a urcite aj neskor, google prezradzal, ze kopirovanie VP sa vo velkom praktizuje. google vsak uz neprezradil, ci DIGI Slovakia malo svoje vseobecne podmienky skopirovane od 421 (firma Nelson), alebo 421 mal svoje podmienky skopirovane od DIGI Slovakia, alebo ako to vlastne bolo. jednalo sa o tieto dokumenty, kde bola zhoda bliziaca sa k 100%:
http://nelson.sk/data/vseobecne_zmluvne_podmienky.doc
http://www.digislovakia.sk/media/file/VSOP_Internet.pdf
dnes uz su VP zmenene, ale nejaky webarchive mozno este archivuje povodne dokumenty dodnes (a provideri a ich zakaznici by ich mali mat v mnozstve kopii tiez) - ak sa nudite, pohladajte si.

velmi dobre napisal moj predrecnik, ze ak je niekto raz podvodnik a kona nemoralne a prespecharsky pre seba, zostane podvodnikom a zlodejom naveky. Na takychto ludi si treba davat pozor - sam by som to lepsie nepovedal. len ma udivuje, ze takyto majster pera sa stale a stale dokaze znizovat k uplne prehliadnutelnym klamstvam a utokom, a to este tak nesikovne, ze potom radsej sam maze to, co napisal, s poukazanim na to, ako velmi mu je ublizovane. sodoma gomora, cecilko..


Last edited by pixall on 03.08.2013 - 16:08; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 03.08.2013 - 16:08 #103998
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Michal Vymazal ano, usudil som, že bude lepšie keď sa Vám do toho nebudem montovať. VP ma každy na webe nie je to žiadne tajomstvo...
Nech si každý sám vstúpi do svedomia, ja som nepátral po autorovi podmienok. 2x prešli kontrolou, raz s malou opravou jednej vety, druhy krat bez pripomienok. Mame ine starosti a nie sa zaoberať tým kto, ako tie VP napisal.[/list]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 03.08.2013 - 16:24 #103999
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›Michal Vymazal ano, usudil som, že bude lepšie keď sa Vám do toho nebudem montovať.


viktor, dakujem, som rad se to mame vysvetlene priamo od teba... rasto 421, stale si stojis za svojim vyrokom - ked uz zacinate mazat prispevky inych ISP je to praktikovanie komunistickych metod odstranovania neprijemnej pravdy. Netreba tu ani pisat mena ci nicky, vsetci vieme o aky tandem ide. ? stale v tom nie je ziadna posadnutost mnou ani zdruzenim?

takyto zivot, ked neustale hladas demonov ktori ti chcu zle, musi byt celkom naprd. moja ludska rada - bud navstiv odbornu lekarsku pomoc, a daj si na to nieco predpisat, alebo to skus len vlasntymi silami. uplne zabudni na to ze existuje nejaky pixall, nejake alpi, nejaky moderator na nejakom skfree. nevyjadruj sa k nim, nereaguj na nich, a tito demoni z tvojho zivota jednoducho zmiznu. pretoze v nom v skutocnosti nikdy neboli, a privolal a vytvoril si si ich v svojej hlave sam, aj s mnohymi hrdelnymi zlcinmi, od cenzury, cez plagiatorstvo, prospecharstvo, kradnutie, defraudacie, a co ja viem co este vsetko, ktore tito ludia nikdy nespachali, a ktore tiez vznikli len v tvojej fantazii.

421, tvoja odbornost v niektorych smeroch nespochybnitelna, drzim ti palce aby sa ti to podarilo zvladnut. peace with you, 421.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 03.08.2013 - 20:50 #104002
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Nie nie, tento krat sa Rasto utal. Prispevok som vymazal ja sam... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
MDruzbacky
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 03.08.2013 - 22:19 #104003
Basic


Joined: Aug 03, 2013
Posts: 1

Krasne psycho vysetrenie.
Poznamka k Pixalovmu textu - pre zdesene obecenstvo jedno doplnkove vysvetlenie na zaver:
midnight_man - Viktor Janos (Wi-Telekom) a 421 - Rastislav Ivanka (Nelson) su dvaja naj kamosi. Wi-Telekom od Nelsonu berie internetovu linku.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 04.08.2013 - 12:13 #104006
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Pixall VP mam v podstate totozne s viktorom pretoze ich robil pravnik, preco si tie neporovnaval? Lebo sa ti to nehodi do kramu?. Co sa tyka starych VP nerobil som ich, do firmy som prisiel ked uz existovala. Co sa tyka liniek ja pixall nebondujem orange linky a v kazdom pope kde je pantel viem predat kapacitu za bezkonkurencne najnizsiu cenu. Aj Artos vie preco vacsinu kapacity kupuje od pantelu. Co sa tyka priatelstva s viktorom, kto nema gule sa podpisat a radsej si zaregistruje novy nick MDruzbacky? Viktora som videl v zivote asi 2x ale napriek tomu ho povazujem za super cloveka, riesil niekolko koliznych situacii pri poruchach transportu v RK a Poviem Vam keby bolo viac takych ludi ako je on.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 04.08.2013 - 12:17 #104007
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Co sa tyka vymazavania prispevkov, to ze tento vymazal viktor je naozaj nahoda vsetky ostatne je robota nemenovaneho tandemu, ako priklad v prispevkoch o solaroch je opat vymazany moj posledny prispevok. Ci si myslis pixall ze sa prispevok sam vymazal?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 04.08.2013 - 13:20 #104010
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Čo sa mam teraz hanbiť, že berieme v RK konekt od Nelsonu po transporte od Pantelu? Very Happy Alebo Nelson, že nám to predáva? Je to smutne, že len zopar ISP v RK dokáže mať vlastný transport do RK a nemusi nakupovat podružne v RK.

To je dnes v mode mať anonym nick a drístať. Nabuduce nech si autor aspon opise spravny nazov spoločnosti. Tu Rasto s Michalom si aspoň stoja za tým čo píšu a vacsina vie o koho ide.
Už je to tu vazne chore...zavrime to preboha.


Last edited by midnight_man on 04.08.2013 - 16:00; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 04.08.2013 - 14:28 #104011
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›Co sa tyka vymazavania prispevkov, to ze tento vymazal viktor je naozaj nahoda vsetky ostatne je robota nemenovaneho tandemu, ako priklad v prispevkoch o solaroch je opat vymazany moj posledny prispevok. Ci si myslis pixall ze sa prispevok sam vymazal?


uz som ti k tomu pisal, a kludne to poviem aj pod prisahou, ze ani raz v zivote som ziadny tvoj ani cudzi prispevok v tomto fore nezmazal (neviem o tom ze by som mal na to prava), ani som o to nikoho nikdy nepoziadal, ani som nikdy s nikym kto ma taketo prava, o mazani prispevkov nehovoril, proste a jasne, ja nemam so ziadnym mazanim tvojich ani cudzich prispevkov v tomto fore vobec nic spolocne. nemam ani pristup k logom, a ani cas ani chut na to, aby som v nich hladal, preco tu nejaky prispevok je a potom uz nie je. bud tak laskavy, prestan ma spajat so vsetkym co sa ti zazda alebo prisni, prestan sa ku mne vyjadrovat, zabudni ze existujem, pretoze ked ma budes nadalej provokovat a ociernovat, vykoledujes si zalobu, a to aj napriek tomu, ze ta pokladam za pripad skor pre lekara nez pravnika.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: Registracia IS ISP  PostPosted: 10.09.2013 - 12:48 #104392
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

neos wrote: ›S tou registraciou IS som dnes zistil, ze to nevie ani samotny UOOU. Ze si este len sami ujasnuju, ktore typy IS bude/nebude treba registrovat.

Vraj treba svoj system pre istotu zaregistrovat a zaplatit tych 20e. Nasledne ten poplatok "mozno" vratia, ked dojdu k tomu, ze pre evidenciu klientov ISP regsitraciu netreba. Mam to z jednej firmy, co tie projekty robi.


Toto mi dneska prislo z Uradu na ochranu osobnych udajov:
Code: ›
Na základe Vašej žiadosti v zmysle zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 122/2013 Z. z.“) úrad uvádza nasledovné:

 

V zmysle § 34 zákona č. 122/2013 Z. z. sa povinnosť registrácie nevzťahuje na informačné systémy, ktoré obsahujú osobné údaje, ktoré sú spracúvané na základe zákona. Zákon č. 351/2011 Z. z. ustanovuje zoznam spracúvaných osobných údajov, okruh dotknutých osôb ako aj účely spracúvania. Z uvedeného je zrejmé, že osobné údaje sú spracúvané na základe zákona č. 351/2011 Z. z., čo je dôvodom na aplikáciu výnimky z registrácie informačného systému podľa § 34 ods. 1 písm. d) zákona č. 122/2013 Z. z. Záverom je teda možné skonštatovať, že vo Vašom prípade tieto informačné systémy nie je prevádzkovateľ (poskytovateľ pripojenia na internet) povinný registrovať na úrade.

Vyššie uvedená informácia nie je právne záväzná, zohľadňuje iba poskytnuté fakty  vyplývajúce z uvedených okolností skutkového a právneho stavu. Závery tejto poskytnutej informácie majú iba odporúčací charakter a nemôžu byť preto zovšeobecňované pre iné, zdanlivo podobné prípady.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 10.09.2013 - 14:13 #104393
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Pekna diplomaticka odpoved. Takze nemusis ale nemozes si to zobrat k srdcu cize by si mal ale nemusis. A co vsetko sa povazuje za osobne udaje? Meno, adresa, telefon, rod.cislo, cislo OP, ???..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 10.09.2013 - 14:13 #104394
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Pekna diplomaticka odpoved. Takze nemusis ale nemozes si to zobrat k srdcu cize by si mal ale nemusis. A co vsetko sa povazuje za osobne udaje? Meno, adresa, telefon, rod.cislo, cislo OP, ???..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)