Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 01.05.2024 - 13:48


Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 21 < 123456...21 >
Author Message
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 05.08.2013 - 15:05 #104042
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

v pohode.. bol to moj zakaznik, boli isty cas nejake problemy s linkou, kym som poupgradoval vsetky trasy, tak sa rozhodol prejst ku konkurencii.. tam nejaky cas fungoval tiez, potom vraj zaclo ist tiez zle, tak presiel do Telekomu a odvtedy spokojnost. Kvoli tomu stratil doveru v bezdrot. Ja nikoho nasilu nepresviedcam, len som uvadzal veci na spravnu mieru Smile
Ja sledujem skor opacny jav, dslkari prechadzaju/vracaju sa ku mne kvoli nespokojnosti, ci uz s cenou alebo kvalitou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 05.08.2013 - 16:51 #104043
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Vela mojich klientov je byvalych DSL-karov. Niektori v minulosti aj odisli k ST ale po viazanosti sa vratili.

Dalsia vec, ze bezdrotova technologia aj routre sa vyvija a to co je teraz sme o tom 6 rokov dozadu ani nesnivali. Ak ISP dobrovolne silou mocou nedrzi stare 2,4 ale snazi sa ich zmigrovat na MIMO, tak nema problem. IMHO, 5Ghz Ubiquity je v dedinskom nezarusenom prostredi lepsia posledna mila ako hocijake xDSL.

Najhorsie co pozorujem je, ze niektori ludia maju panicky strach z bezdrotu, lebo kedysi ho mali od konkurencie, ktora to robila uplne shitovo a net samozrejme vypadaval.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 05.08.2013 - 18:04 #104044
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Neos, je to presne tak ako vravíš. U nas je cca 50% klientov od DSL, ostatok od konkurencie alebo novostavby. Vcera tu bola fajna burka, vo vedlajsich 2 dedinach oprel blesk...pol dediny bez telefonu.
Bol som na obecnom urade vymenit napajanie. Po novom dostali nejaké CISCO masiny na prístup k štátnej pokladnici (musia mat aj tak cez Telekom)... zasuvka DSL na stene totalne cierna, na druhej strane konektor v ciscu "zavarený".
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 05.08.2013 - 18:55 #104046
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

jano55 wrote: ›edit: ak su nanostation5 uz par rokov stare a vtedy az tak neboli preco to neslo vtedy stabilne a teraz by uz malo?


pred par rokmi bolo nano 5, dnes je nano M5. nove maju uplne inak vyrieseny pristup k mediu (tj zdielanie "vzduchu" medzi viacerymi pripojkami naraz, ab nekolidovali). pomohlo to neskutocne, linky cez M5 su dnes parametrami takmer na urovni optiky.

zabetonovat sa nazorovo na urovni "raz ma bezdrat sklamal, uz mu neverim" je trochu kratkozrake. technika sa meni, a tak ako niekoho sklamalo stare radio, ineho sklamal dvojdrat so starymi modemami. no technika sa vyvija v oboch oblastiach a niekedy staci dat na stary dvojdrat nove modemy, alebo na stary vzduch nove radia, a ide to zrazu vyborne. principialne sa na prenos vo vduchu aj v drotoch pouzivaju tie iste prenosove metody, takze pokrok ide na oboch frontoch zhruba rovnako dopredu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 05.08.2013 - 18:57 #104047
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›zasuvka DSL na stene totalne cierna, na druhej strane konektor v ciscu "zavarený".


to iste sa stane cas od casu aj na elektrickej pripojke, aj na radiu, v tomto si clovek nenavybera. prepatovky kludne mozes napchat kam chces, semtam to aj tak nestaci. s bleskami je pokoj jedine pri optike, ale aj tam maju zariadenia aktivne napajanie a ked to dostanu z el. siete, tak maju smolu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 05.08.2013 - 20:48 #104048
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
situacie, ktore sa pri burkach deju hlavne v lete su uplne nevyspytatelne. Zakaznik sa obaval, ze mu od nasho nana odide switch alebo server, tak sme museli dat za radio prevodnik na optiku a tak mu pripojit domacu siet. Ked prisla burka dostal taku supu po vedeni 220V do domu ze mu zhaslo vsetko
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 12.09.2013 - 16:54 #104412
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

http://dopice.sk/74V

Som zvedavy ako spolahlivo a na aku vzdialenost to pojde v praxi. Zacina to byt zaujimave, hlavne na dedinach.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 13.09.2013 - 10:09 #104416
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

zaujimave ani nie.. ludia na dedinach prechadzaju od telekomu inde prave kvoli cene.. vacsinou co som sa pytal, tak hovorili ze to islo dobre, ale ze ceny su hrozne.. V podstate to iste, ak nie este viac, viem ponuknut ja za podstatne mensi peniaz.. a to zavazi viac ako rychlost na papieri
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 13.09.2013 - 12:29 #104420
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Lenze ty ako jeden z mala asi davas na UBNT co to da, ze? Tak potom ano, ale to musis mat dobry feeding na APcka. A nie kazdy ich ma napajane priamo optikou, ja nastastie ano, vacsinu.

Cakal som, ze z 5Mbit spravia 10 a oni rovno 20/2 a 50/5, za rovnake ceny. A to este nedal ceny Orange. V 2 dedinach kde som, je priamo DSLAM, takze bude zaujimave, ci to pojde a ci sa ludia na to chytia. A ked ano tak ideme na 40mhz kanal a plne gule Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 13.09.2013 - 13:47 #104422
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Kto vo vacsom mnozstve pouziva UBNT sektory vie, že zmena kanalu na 40Mhz v zarusenom prostredi ma minimalny vplyv na realnu priepustnost. Max si tým zaserete vlastne pasmo na pope pretoze ten vyzarovak pri max vykone a 40Mhz je velmi zaujimavy.

Inac ked tak kukam do cennika, vidim tam len 20 mbps za 16e...10mbps je len s fup 2 GB. Ludia po dedine nedaju 16e mesacne za net.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 13.09.2013 - 14:01 #104423
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Ocakavam, ze orange to zabije s 12e. 40mhz kanal samozrejme len na dedine, kde aj tak nikto iny nieje a pasma je dost.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 13.09.2013 - 16:35 #104424
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

takze zase pride doba, ked sa budu zdielat DSLky? historia sa opakuje? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 13.09.2013 - 22:51 #104435
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

presne tak neos.. nemam pop v ziadnom meste, len dediny..
a mam to na 20MHz, kde mi to vie ist do 70Mbit/s HD, co je v podstate ok, lebo upload mam zatial vytazovany len minimalne oproti downloadu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 14.09.2013 - 07:23 #104436
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

midnight_man wrote: ›
Ludia po dedine nedaju 16e mesacne za net.


ale toto je chyba prave lokalnych isp, ze maju v cenikoch net casto aj za 6eur a zakaznik si povie: mne staci aj ten za 6eur...nebudem ho ani velmi pouzivat...semtam nejaky film stiahnem, youtube a tak...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 14.09.2013 - 10:12 #104437
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

midnight_man wrote: ›Ludia po dedine nedaju 16e mesacne za net.


velmi sa mylis... praveze ludia v meste su najvacsi zidaci.
mame kopec optiky zakopanej a na optike beru ludia na 95 percent najmensi pausal za 10 eur.
na dedine zasa 2/3 ludi berie pausal za 16 eur.

mozno je to v inej lokalite inak, ale u nas je to takto.

v kazdom pripade to riadne zamiesa karty. nejedna sa o rychlosti, ale tcom a ostatny alternativny dsl operatori riadne investuju do marketingu a budu neskutocne vymyvat mozgy beznym ludom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 21 < 123456...21 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)