Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 18:15


Aktivity ISP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
pedro15
Post subject: Aktivity ISP  PostPosted: 22.11.2013 - 15:05 #105120
Basic


Joined: Nov 22, 2013
Posts: 4

zdar, mam taku otazku ake aktivity by mal mat ISP? niekolko rokov sa pohybujem v tejto oblasti no teraz som zalozil sro a kupil garantovany konekt...su tomu tak tri mesiace a mam len 10 klientov - kamarati s ktorimi som uz bol dopredu dohodnuty...vedeli by ste ma nejak nakopnut? nasmerovat nejakym smerom? nejake rady? dik za vsetko
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 22.11.2013 - 17:00 #105122
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

vyrobit vysielac, oslovit okolite domy a ponuknut kvalitnejsi produkt ako konkurencia..ak budes mat dobry produkt postupne sa zacnes rozrastat ak nie bude slen klesat...

ale myslim ze doba kedy sa dalo vybodovat siet od nuly je uz davno prec.. dnes uz nedokazas dostatocne narast pretoze vacsina uz internet ma a konkurencia je o x rokov dopredu ma viac konektu lepsie spoje a know how...


ale ak si niekde panu bohu za chrbtom kde nie nic okrem tcomu mozno sa to este da...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 22.11.2013 - 19:33 #105124
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pedro drzim ti palce a rozhodne daj priebezne vediet ako na tom si... ja osobne by som sa do toho uz znova nepustal...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 22.11.2013 - 20:13 #105125
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

moja rec.. keby som sa rozhodoval dnes, ci zacat s poskytovanim, s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou by som sa do toho nepustal.. obzvlast, keby som dopredu vedel, co vsetko to obnasa - hlavne po birokratickej stranke.. po technickej stranke to musi cloveka bavit, inak ho to omrzi vzhladom na s tym spojene papierovanie Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 22.11.2013 - 23:42 #105127
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

drzim ti palce, sam som zacinal urcite ovela neskor ako vacsina ludi tu na fore. musis ponuknut nieco lepsie ako konkurencia, urcite zabojovat cenou, ale este viacej kvalitou, a potom si urobit dobry marketing.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 23.11.2013 - 09:29 #105128
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Stoji to vela starosti, obety...ale ak ta to bavi, miesto tu je vzdy...veci sa naucis postupne ak mas zaujem sa vzdelavat...su kontroly, tak raz za rok, ale tam nerobia problemy, dvakrat do roka treba vypisat statistiky ale to urobi aj cvicena opica a tiez nie je toho az tak vela....
treba mat firmu, najlepsie s.r.o tam uz od buduceho roka budes platit 500e rocne, uctovnicku...
musis kupovat zariadenia, jedno pre klienta stoji. min. 50e, ak chces konkuroat musis ho dotovat cele.....prvych par rokov budes na tom stratovy, ale ked nazbieras ludi, nebudes uz pripajat dalsich....mozes si zit bez pravidelneho dochadzania do prace....

PS: vela ISP je one man company....takze ak sa nieco stane tomuto clovekovi....je tu vzdy miesto pre noveho....mladsieho.... vela ISP tu ma uz svoje roky a to je dalsi limit:). A casto po pade majitela...sa firma rozdrobi...kedze deti alebo blizke osoby maju malu pravepodobnosti ze ich to bude bavit....takto nejak padlo vela firiem v SR(odevne, potravinarske, zavody, siete obchodov....)
Takze kazdy mlady je nove osviezenie, nova vizia....
Je to ako v zivote motivovany clovek plny energie nema problem nic dosiahnut ani v tvrdej realite aka je okolo nas.... A na ISP trhu ako je pre Slovensko typické je veľke množstvo závisti a neprajnosti....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro15
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 23.11.2013 - 13:46 #105130
Basic


Joined: Nov 22, 2013
Posts: 4

aj ked nepotesi cenim si uprimnost...nemyslel som ze to bude lahke ale zaroven som si myslel ze to nebude az take tazke...postupne si uvedomujem ze som bol mozno asi az moc premotivovany ked som sa do toho pustil ale som odhodlany bojovat uz ked som sa do toho pustil nevzdam to...hlavne som videl to ze ludia tu v okoli niesu spokojny s lokalnymi a stale ich coraz viac odchadza k telekomu kde nadavaju este viac ale tvaria sa ze su velmo spokojny lebo telekom hento a tamto atd...neviem ako na ludi kazdy sa toho boji alebo co...zatial mam pokryte necele dve obce a v dalsej jednam so starostom ktory ma tiez zle skusenosti s antenou na streche...predovsetkym skusam behat do vacsich firiem a pytat si piramo majitela a snim jednat aby s toho aspon nieco bolo nakolko som kupil az moc vela kapacity na zaciatok...ako oslovit ludi? podomovym stylom by som aj ja osobne hnal kade lahsie, letaky tak isto zahadzujem...hm bude to asi fakt tvrdy boj...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 23.11.2013 - 19:08 #105132
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

pedro15: Ja len potvrdim, ze letaky su fakt naprd, sam ich zahadzujem a tak isto dopadlo par tisic mojich, co som asi 2x vyskusal rozdistribuovat. Odozva ziadna. Nasa reklama je prevazne ustne podanie spokojnych zakaznikov, ale dolezity je aj internet. Treba mat aspon nejaku stranku, ale najlepsie aspon trochu profesionalne vyzerajucu. A uplne najlepsie je davat tablety a notebooky za 1e Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 23.11.2013 - 20:25 #105133
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

nam sa velmi osvedcilo robit prezentacie vo vchodoch panelakov... obchodak si prinesie telku notebook technik mu natiahne kable a ludia si vyskusaju televiziu a internet nazivo... ma to velku odozvu, clovek sa zastavi a obchodak ma cas ho spracovat a ukazat mu net a telku... presne adresovane a iba na miestach kde je pokrytie..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro15
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 28.08.2014 - 20:43 #107167
Basic


Joined: Nov 22, 2013
Posts: 4

no po dlhsom case ked to zhrniem pocet klientov trocha narastol sem tam aj na zaklade referencii uz od existujucich klientov, dokonca som musel navysit kapacitu...vacsinu som ale oslovil ja priamo, vykaslal som sa na letaky, reklami a podobne slo to len do penazi...nasiel som si cesticku ku starostom v dvoch obciach kde mozem tahat kable a montovat anteny uz len ja, co ma tesi najviac akurat sa aj stavali obecne najomne byty tak som robil v dvoch budovach komplet rozvody a uz sa stahuju prvy klienti...a nikto iny tam nemoze...

co ma mrzi tak to su spinave praktiky konkurencie, naschval ma rusia, nasiel som si uz odpojene aj poskodene kable, otvorene krabice da sa proti tomu nieco vobec robit??? kedy nebolo tychto praktik nemal by som ani jeden vypadok klop klop...tochto sa bojim najviac lebo vsade tvrdim ze idem na kvalitu nie kvantitu hlavne ked uz mam nejake tie firmicky a oslovil a uz aj jednal s vacsimi...nemozem si dovolit ani len najmesi problem hlavne ked sa este netocia peniaze a ide vsetko z vrecka...

skor by ma ale zaujimalo ak by bol niekto ochotny pokecat pokecat o skusenostiach otom ako riesit zmluvy, podmietky, neplaticov uz aj taky su a celkovo ako je najlepsie pokracovat dalej aky mat system atd...

PS: keby som vedel co vsetko musim spravit, vybavovat, riesit problemi, co krok to chyba s ktorej sa treba poucit, kolko penazi atd. tak do toho asi ani ja nejdem...len ja mam to "stastie" ze ma to celkom dost bavi a uz od cias mozem povedat zakladnej skoli strasne chcem mat veeeeelku siet Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 29.08.2014 - 12:46 #107168
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Varovali sme ta, ze to nie je med lizat Smile
Ale ak ta to bavi tak hadam nieco vydrzis.. Ja uz takto robim net osmy rok a zatial mam hlavne pozitivne referencie a zakaznici prechadzaju od konkurencie sami. Zavistlivcom sa nevyhnes, jedina ochrana je mat vsetko zabezpecene a manazovane, aby si vedel ked sa nieco udeje.. Neplatici su kapitola sama o sebe. Niektorych staci postrasit odpojenim a hlaskou o nedoplatku, ale niektorych musis riesit jedine pravne a ani to nie je zaruka, ze sa niecoho domozes. Najlepsie je po 60 dnoch (tak ako uklada zakon) odpojit a nebavit sa dalej. Neplatic ti bude vzdy vymyslat dovody, preco nezaplatit, ked mu ide net. Ak mu net nejde, bud zaplati, alebo prejde inam resp ho odstavys ty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 29.08.2014 - 19:06 #107169
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Asi zle hladam ale nenasiel som nikde v zakone ani vo VP nic o tom ze by si zakaznika mal odpajat az po 60 dnoch . Prosim usmernenie z coho vychadzas ze si robis az 2 mesacne manko... Dik
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 29.08.2014 - 19:10 #107170
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Inac k poskytovaniu sluzieb napisem svoj postreh a ten tiez vychadza z toho, ze ked to cloveka bavi prekona aj prekazky, zial niektori sa dali zlym smerom a robia si cenovu vojnu, ktora jednoducho ide na ich ukor a z takejto vojny maloktory biznis vyviazol zivy. Zaujimavu statistiku robi napriklad ookla - porovnajte priemernu cenu mb u nas a v okolitych statoch, potom si precitajte vyrocnu spravu matky telekomu a zistite ze tu nieco nie je v poriadku, ked firma ktora tlaci taku cast trhu a popritom skupuje konkurenciu je jednou z najzadlzenejsich v ISP sektore v EU
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 30.08.2014 - 23:03 #107171
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

tomas.juricek wrote: ›Asi zle hladam ale nenasiel som nikde v zakone ani vo VP nic o tom ze by si zakaznika mal odpajat az po 60 dnoch . Prosim usmernenie z coho vychadzas ze si robis az 2 mesacne manko... Dik


vypovednu lehotu si nastavis sam vo VP. Nesmies zabudnut len na jednu vec co TUSR velmi radi aj kontroluju, ze vypovedna lehota odstupenia od zmluvy je rovnaka aj pre poskytovatela tak aj pre zakaznika...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 31.08.2014 - 09:14 #107172
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

To je mi jasne , podla zakona tiez uz ziadne vop nemusis mat, vtedy sa vztah medzi tebou a zakaznikom riadi priamo zakonom, vop sa tvoria najma na upravu tohto vztahu mimo veci ktore diktuje zakon, nikde vsak v zakone ani vo vseobecnom povoleni neviem najst ze by bolo pevne dane ze mozes odpojit alebo od zmluvy odstupit az 60 dni odo dna neuhradenia zavazkov. Mozno to jofo mysli tak, ze odstupenie ma byt sprocesovane podla zakona co chapem len si chcem byt isty ze mi nejaka novinka "neutiekla" pretoze nas system automaticky odpaja 30 dni po neuhradeni zavazkov
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)