Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 16:45


Modulátor IPTV(multicast) do analógu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
tomas.juricek
Post subject: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 29.01.2014 - 17:48 #105767
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Ahojte kolegovia,

potreboval by som v jednej bytovke riešiť modulátor multicastov (IPTV streamov SPTS) do analógu. Chcú si takto do svojej STA premodulovať cca 30 staníc. Ja tam mám gigový konekt, takže nemám problém k nim ten multicast dostať ale neviem ako ho dostať do analógu, riešil to už niekto ?

Je to rozvod pre cca 80 bytov, takže rozpočet asi nejak extra tlačiť nebude, ale potrebujem niečo kvalitné, aby sme tam nemuseli chodiť ako "na hodiny klavíra" Smile

Prosím nenavrhujte mi moduláciu do DVB-T a DVBx riešenia, lebo toto nechcú z nejakého aj mne neznámeho dôvodu akceptovať - trvajú na analógu.

Vopred ďakujem za Vaše postrehy a rady.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 29.01.2014 - 19:41 #105768
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

riesenie pre teba je wisi chameleon ktory dokaze vyrobit z IP vstupu analogovy signal.. cena je celkom ok (2x kanal 700eur)

vyhoda je ze zaroven to vie aj QAM alebo COFDM cize ked pochopia ze analog je najvacsia zloba switchnut to na DVB-T alebo DVB-C je vec par klikov

ak mas zaujem napis mi PM dohodnem ti rande s chalanom co ti to ukaze a ak budes chciet aj implementuje...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 30.01.2014 - 09:44 #105773
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

zavolaj si to sortec v ba alebo tesatel v ziline,
myslim, ze ked uvidis cenu, nebude sa ti to chciet riesit
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 30.01.2014 - 13:18 #105778
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tomas.juricek wrote: ›Ahojte kolegovia,

potreboval by som v jednej bytovke riešiť modulátor multicastov (IPTV streamov SPTS) do analógu. Chcú si takto do svojej STA premodulovať cca 30 staníc. Ja tam mám gigový konekt, takže nemám problém k nim ten multicast dostať ale neviem ako ho dostať do analógu, riešil to už niekto ?

Je to rozvod pre cca 80 bytov, takže rozpočet asi nejak extra tlačiť nebude, ale potrebujem niečo kvalitné, aby sme tam nemuseli chodiť ako "na hodiny klavíra" Smile


je to velmi jednoduche... potrebujes (napriklad) 30 IPTV settopboxov, a k tomu 30 modulatorov do analogu. (aj ked by si si to kupil ako jednu velku krabicu, z principu musi mat vo vnutri presne toto). Ak to miestna koaxialna siet zvladne, tak sa daju pouzit aj lacnejsie modulatory ktore nemaju osekane postranne pasmo, takze za jeden kanal netrea vysolit radovo 130 EUR za modulator, ale staci cca polovica.

Budes teda potrebovat
30x STB - cca 65 EUR za kus
30x modulator - cca 70 EUR za kus
ina bizuteria - cca 10 EUR na kanal

Cca za 5000 eur bez DPH sa to da na kolene poskladat.
Ale napriklad na teletext v tom mozu uplne zabudnut (pretoze nepoznam ziadny IPTV STB ktory by ho odovzdal vo VBI), taktiez na viac audio stop (pretoze modulator dokopes tak maximalne k stereu). Cele to bude papar priblizne 700 W, inu okolo 100 EUR mesacne. Mohlo by to aj dost kurit, mozno to bude potreovat aj klimatizaciu.

Ked dobre ratam, tak pri 80 bytoch, to budu mat cenovo asi rovnako, ako ked si kazdy kupi svoj vlastny IPTV STB.. a este by tym usetril zhruba polovicu energie (kedze pre domace pouzitie modulator nepotrebuje).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 31.01.2014 - 15:19 #105795
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ak mozem zasiahnut do tohoto vlakna aby som nemusel zakladat nove. ja by som potreboval iptv multicast streamy tlacit prave do dvb-c ci dvb-t ako na to? cca 80programov... dakujem ak zakladatelovi tohoto vlakna vadi ze som sem zasiahol nech napise a odstranim to...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marko761118
Post subject: WISI Chameleon  PostPosted: 04.03.2014 - 13:29 #106065
Basic


Joined: Mar 04, 2014
Posts: 1
Location: BANSKA BYSTRICA
Chalan wrote: ›ak mozem zasiahnut do tohoto vlakna aby som nemusel zakladat nove. ja by som potreboval iptv multicast streamy tlacit prave do dvb-c ci dvb-t ako na to? cca 80programov... dakujem ak zakladatelovi tohoto vlakna vadi ze som sem zasiahol nech napise a odstranim to...

My to bezne riesime pomocou WISI Chameleon. Vstup DVB-S/S2, 1 vystup IPTV (SPTS) a 2 vystup DVB-C (moze byt aj analogovy RF vystup). Vyborna modularna technologia. Kupis modul a zaplatis si licenciu iba na to co potrebujes. Jednoducha sprava cez webmanazment.
Ak treba spravim navrh riesenia a cenovu ponuku podla poziadaviek. Kontaktujte ma na marian@kabeltech.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 04.03.2014 - 14:16 #106066
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja mam ako zdroj mutlicast streamy, nie dvb-s/s2 ci dvb-t... a z tych streamov potrebujem dvb/t/c pripadne analog zalezi ze co by bolo lacnejsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomdeep
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 04.03.2014 - 17:51 #106068
Basic


Joined: Dec 07, 2012
Posts: 13

Zaujimave riesenie je aj TAON od Vectoru cca 1000e na 4 kanaly 100mhz vyssie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 04.03.2014 - 19:31 #106069
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Pozri toto riešenie (identický výrobca a výrobok, iné nálepky aj cenová politika)
http://www.teleste.com/products/video-headend/luminato
http://www.hilkom-digital.de/en/products/iptv/b-nova/

Dokáže to z IP (SPTS/MPTS) prehodiť do DVBT/C.. celkom dobrá mašina, ja ich mám zopár nasadených , nehovorím, že úplne bezproblémové, ale ich "mušky" sa dajú odpustiť za tú cenu Smile, určite to však nepoužívaj ako streamer z DVBS/S2, s tým dobré skúsenosti nemám. Ale konverzia z IP do DVB myslím bezkonkurenčné.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 04.03.2014 - 20:42 #106071
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tomas.juricek wrote: › Ale konverzia z IP do DVB myslím bezkonkurenčné.


noze posepkaj kolko to tak stoji, aspon orientacne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 05.03.2014 - 20:07 #106084
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Chasis na 6 modulov s licenciami okolo 1000-1500€ karta cofdm (4x dvbt mux , pri 8MHz kanale tam vojde do jedneho muxu 32 Mbps streamu takze v pohode 5 az 6 stanic v SD) cena okolo 2000€ .
80 programov spravis asi zo 4 kariet cofdm , takze by ocko cena na 80 kanalov do 10.000€ Takze jeden kanal cca 125€ . Ja som lepsie nenasiel z pohladu cena / vykon ale musim povedat ze som tomu nevenoval extra vela casu nakolko to mam len u par klientov. Znova zdoraznujem ze to pouzivam iba ako IP->DVBT
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 06.03.2014 - 13:13 #106098
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tomas.juricek wrote: ›Chasis na 6 modulov s licenciami okolo 1000-1500€ karta cofdm (4x dvbt mux , pri 8MHz kanale tam vojde do jedneho muxu 32 Mbps streamu takze v pohode 5 az 6 stanic v SD) cena okolo 2000€ .
80 programov spravis asi zo 4 kariet cofdm , takze by ocko cena na 80 kanalov do 10.000€ Takze jeden kanal cca 125€ . Ja som lepsie nenasiel z pohladu cena / vykon ale musim povedat ze som tomu nevenoval extra vela casu nakolko to mam len u par klientov. Znova zdoraznujem ze to pouzivam iba ako IP->DVBT


spravne teda rozumiem, ze 4x DVBT mux (ip->dvbt) vyjde dokopy na 2000eur?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 08.03.2014 - 13:28 #106114
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

hej , ale to je iba karta s jedným RF-OUT (4xCOFDM 2K/8K , 7/8Mhz , 64QAM, 102-120dBuV), tú musíš osadiť do chasis, jedno chasis zvládne 6 ks takýchto kariet. Samotný iP vstup (2x SFP je na chasis).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Petro
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 08.03.2014 - 15:12 #106115
Basic


Joined: Aug 07, 2006
Posts: 109

Zdravim vsetkych
Viete mi poradit co si potrebujem vybavit na prevadzkovanie analogovej TKR? Dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Modulátor IPTV(multicast) do analógu  PostPosted: 08.03.2014 - 16:17 #106116
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

povolenie rady pre vysielanie a retransmisiu... co je nic

a potom kopu zmluv s vlastnikmi stanic... a stym spojenu kopu papirovaciek a penazi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)