Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 17:01


sledovanietv.sk

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
rado3105
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 23.04.2015 - 11:44 #108889
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

radi by sme to na sieti prioritizovali, ako najlepsie? su nejake konkretne porty? protokol je udp, tcp? popripade nejake ip z ktorych to bezi?
vdaka
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 23.04.2015 - 12:07 #108890
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

midnight: pochybujem ze telekom vie cez ADSL2+ dosiahnut na kabli viac ako 20Mbit/s. U nas napr sa VDSL ani neda, kedze telekomu sa to zjavne neoplati pre tak male obce (2-3tisic obyvatelov). Dokonca aj to DSL je obmedzene poctom pripojok. Kapacitu mam aj ja dostatocnu, ale proste ked uz medium na last mile nezvlada, tak sa mozes aj na hlavu postavit. Darmo ma telekom v ustredni 1Gigabit, ked droty k zakaznikom v sucasnom ADSL2+ zvladnu max 20M aj to len v kratkej vzialenosti od nej.
Bezne mi cez Rockety a NanoBeamy tecie okolo 80M a staznosti riesim len malokedy.. U zakaznika nemam problem namerat 70M na speedteste. Ako uz bolo spomenute YouTube je v podstate VOD beziace Unicastom, takze ak ide YT, nevidim dovod preco by nemala ist aj telka v SD kvalite.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 23.04.2015 - 12:16 #108891
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Jofo to by si sa cudoval čo sa dnes telecomu oplati a čo nie... nerobia to vsade ale...to je uz na inu debatu. Faktom je, že to magio im funguje 5mbps bohate staci na SD kanal Wink do 20 mas rezervy dost.

Ved ano Smile rocket ta 80...aj beam..v speedteste. Ale tí čo reálne majú 20-30 klientov na sektore velmi dobre vedia kde sú jej kapacity. Nechcem vyzerat ako nekonečný pesimista ale telka cez 5G fakt nema vyznam... a keby ste si to vytunili do detailov (viac sektor, čiste prostredie, synchra k popom) skapete na tom že provizia z toho nezaplati ani tu robotu..nie to ešte HW.

Rado sak si sprav torch Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 23.04.2015 - 12:33 #108892
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

financna stranka veci je uz inde, to mas pravdu.. ale technicky to mozne je.. Smile
Upresnim ze rychlost u zakaznika meriam TCP (speedtest.net alebo download vacsieho suboru cez http ci ftp), nie interny speedtest, v tom nameram 130M u zakaznika Smile
Neviem sice, kolko zil maju tie stare kable, ale pochybujem, zeby mali viac nez 10-12. Na 20M DSL potrebujes 4 a tusim max do 100m od ustredne. Kvalitu vidim sam u znamych co som zatial testoval. U jedneho suseda ide DSL okolo 2/0.3M a u druheho ide 3.5/0.4M. Dalsi sused presiel pred casom ku mne kvoli tomu, ze mu to stale vypadavalo. Takze asi to kvalitativne nebude celkom idealne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 23.04.2015 - 13:00 #108893
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Viktor, keby som ja vedel komu to bezi a kedy....a striehnut 24h denne pri torchi nemam zaujem a aj tak neviem co hladat, kedze to nemam...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 23.04.2015 - 13:14 #108894
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

U nas ma telekom DSL dostupne uz viac menej vsade tam, kde stoji za to sa internetom zaoberat. Takze aspon z mojho pohladu je "vsade".
A ano, uz to, ze sluzbu mas v cenniku, na webe, FB atd z teba robi "vyssiu" ligu a zlahcuje to vyjednavanie so zakaznikom. Mozme sa tu bavit o tom, ze niekomu to nezvladne preniest backbone cez 7 kopcov. No a? Koho to zaujima? Zakaznika urcite nie. My mame okolite podstatne obce 'nastrelene' optikou v zemi, takze uplink k AP neriesim. Dnes existuju super radia za par tisic EUR, ale ak na to niekto nema, tak nema. Aj DSL ho zvalcuje, to je realita. Zakaznicek sa uspokoji aj s 5Mbit, hlavne ze ma telku, bohuzial je to tak Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 23.04.2015 - 17:03 #108895
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

cancel wrote: ›ozivim to. klienti mi prechadzaju na magio - DSL linka + telka k tomu. ma to svoje limity ale su ochotni zaplatit 16eur a viac. argument? chcem viac stanic ako dvbt a tu mam aj net. co s tym?


Toto je podla mna len vyhovorka klienta lebo cez satelit ma za 16Eur nadhernu ponuku a to aj s montazou. Takze tam kde nie je optika je najlepsie riesenie televizie este stale (a este dlho bude) satelit.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 23.04.2015 - 18:36 #108896
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

bakula wrote: ›
cancel wrote: ›ozivim to. klienti mi prechadzaju na magio - DSL linka + telka k tomu. ma to svoje limity ale su ochotni zaplatit 16eur a viac. argument? chcem viac stanic ako dvbt a tu mam aj net. co s tym?


Toto je podla mna len vyhovorka klienta lebo cez satelit ma za 16Eur nadhernu ponuku a to aj s montazou. Takze tam kde nie je optika je najlepsie riesenie televizie este stale (a este dlho bude) satelit.
Amen Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 24.04.2015 - 00:38 #108900
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

midnight_man wrote: ›
bakula wrote: ›
cancel wrote: ›ozivim to. klienti mi prechadzaju na magio - DSL linka + telka k tomu. ma to svoje limity ale su ochotni zaplatit 16eur a viac. argument? chcem viac stanic ako dvbt a tu mam aj net. co s tym?


Toto je podla mna len vyhovorka klienta lebo cez satelit ma za 16Eur nadhernu ponuku a to aj s montazou. Takze tam kde nie je optika je najlepsie riesenie televizie este stale (a este dlho bude) satelit.
Amen Wink


No a klient, pako, si da aj tak maagio, lebo ho ukecali. To, ze na baraku moze mat satelit a k tomu nejaky lacny RusLink, ani netusi.

Takze sme dosli ku korenu problemu, je to obchod a marketing Very Happy Asi zacnem chodit od dveri k dveram a znasilnovat klientov ako to robia oni..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 24.04.2015 - 01:05 #108902
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

to v kazdom pripade. marketing a predajcovia nadovsetko. uz pred rokmi som zazil obchodnika telekomu ako vysvetluje tetuske ze 2000 kbit na DSLke je 20x vyssia rychlost ako 100 mbit od lokalneho providera... a dnes som pocul od telekom obchodnika nieco podobne, ze 2,5mbit cez telekom DSL je niekolkonasobne rychlejsie ako 10mbit cez mikrovlnne radio, a ze telekom je naljepsi lebo on jediny ma skutocnu siet a vsetci ostatni provideri idu cez neho... no nekup to..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 24.04.2015 - 11:23 #108907
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Posledne dni pozorujem u nas novučké neoznačené, biele fábie (BA) SPZ. 3ja blaváci so zápisníkmi obchádzajú dom po dome.... Chcelo by to protiopatrenia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 24.04.2015 - 12:34 #108908
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Presne pixal, toto som pocul od obchodnika telekomu aj ja.. Ked sa spytal mojho zakaznika, od koho ma net, tak na jeho odpoved, ze odo mna, obchodnik nato zakyval hlavou so slovami "aha.. tak oni beru pripojenie od nas, takze ked prejdete k telekomu, pojdete na priamo, nie cez dalsich 4". Dalsi oblb bol, ked zakaznikovi tvrdil, ze telekom ma u nas optiku, takze bude pripojeny na opticky internet Smile Proste sila..
Niekedy by to mohlo byt mozno aj na zalobu, ake klamstva vedia roztrubovat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 24.04.2015 - 12:44 #108909
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

toto by sa dalo riesit aj sudom, staci len osoby ktorym to bolo povedane....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 24.04.2015 - 12:51 #108910
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

telekom sa v poslednej dobe rozbehol, vsade po dedinach (min. stredne slovensko) behaju obchodnici - vymetaci hlav a ukecavaju ludi na baliky magio+net po dsl kabloch. a ceny upravuju podla miestnej konkurencie - sam som toho bol svedkom. ich hlavne argumenty su: u nas mate vsetko v jednom magio+net+pevna linka, dalej ze wifi provideri maju obrovsku agregaciu a len u nas mate portovu konektivitu 10mbit bez agregacie, a samozrejme ociernovanie lokalnych. asi niekoho ukecam, nech ich nahra a pojdem sa s nimi sudit!

proti tomu je najlepsia obrana len velmi dobre meno v lokalite - a to servisom, pristupom a bezproblemovostou siete. v neprospech telekomu hra jedine to, ze ak ma v danej lokalite historicky zlu povest, ludia tym tliachaniam obchodakov proste tazsie uveria. z vlastnej skusenosti viem, ze ak ludom zabezpecim rychly a dobry servis, a to nie len na fungovanie netu, ale aj nieco popri tom - poradenie s nastavenim a servis pc, tlaciarni, proste bezne veci okolo toho, tak si ta oblubia a robia si medzi sebou dobru reklamu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: sledovanietv.sk  PostPosted: 24.04.2015 - 13:14 #108911
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ked som minuly rok na siet hodil oznam, ze po obci beha obchodnik telekomu a popisal cely styl jeho komunikacie + jeho telefonne cislo, z ktoreho vola, niektori moji zakaznici ho hnali kade lahsie.. Kamos mi hovoril, ze ked bol u jeho suseda, tak ze nestihol este ani poriadne otvorit usta a suseda ho hnala von z dvora so slovami "Nam nic netreba, my uz internet mame!!!". Iste mal aj ten obchodnik z toho tiez dobry pocit Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)