Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 02:40


Spoplatnenie 5ghz na SLovensku

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 07:28 #108398
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

V Ceskych diskusiach zaznieva, ze to pride aj do SR. Co si o tom myslite? Je to zmena podmienok, ktora by myslim nemusela obstat ak by sa to dalo na Europsky sud. Kedze sme sli do tohto s cielom, ze to je volne pasmo vsade vo svete....a zrazu nam to zmenia...cim zmenia podmienky nasho podnikania a urobia nam skodu.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 09:59 #108400
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

rado3105 wrote: ›V Ceskych diskusiach zaznieva, ze to pride aj do SR. Co si o tom myslite? Je to zmena podmienok, ktora by myslim nemusela obstat ak by sa to dalo na Europsky sud. Kedze sme sli do tohto s cielom, ze to je volne pasmo vsade vo svete....a zrazu nam to zmenia...cim zmenia podmienky nasho podnikania a urobia nam skodu.....


No jasne , domace APcka budu povolene a vonkajsie sa budu platit ? To je aka licencia ? Ked nevedia zarucit ze ta nik nezarusi ? Nech s tym idu do píc..e ... Velky uz nevedia kde by hrabali , tak idu pretlacat taketo kktiny .

Preco nebolo 5GHz od zaciatku nejako korodinovane ? A samozrejme , ak by nastala takato situacia , velky samozrejme skupia cele 5GHz . Vymastia sa vrecka a pasmo bude ich . Otazka je co s tym mozeme urobit ?


Last edited by kemper on 10.02.2015 - 10:27; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 10:24 #108401
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=41&t=16630
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 11:05 #108402
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ja by som nejake ciastocne spoplatnie aj celkom prijal... Prečo nie? Veď nás to živí. Možno by sa preriedil vzduch a množstvo Apčok by zmizlo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 11:50 #108403
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

nejaka rozumna ciastka rocne by sa dala zniest, pokial by vedeli zabezpecit aby tu nepiekol hociaky jano zo strechy.. Tak ako u nas v obci, jeden expert ma na streche asi 5 alebo 6 anten, jednu vsesmerku a zvysne tie male okruhle RF Elements. Ma tam mozno 10 ludi pripojenych a najlepsie na tom je, ze zdiela 10M DSL, takze tolko sersanu na streche ani nepotrebuje.. ale hlavne ze pecie vsade dookola na 2,4ke aj 5ke...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 11:55 #108404
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

no sak o tom hovorim Smile Otazkou je ci by to urad vobec dokazal skontrolovat....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 11:58 #108405
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ano je to diskutabilne a pomocne by to mohlo byt keby primarny ciel spoplatnenia bola pomoc lokalnym, lenze primarny ciel je lobbing od Kellnera a velkych hracov, ktorym sa nepaci ze v Cesku a Slovensku je obrovske mnozstvo pripojek cez malych, lokalnych..a to samozrejme stve velkych......prenosove kapacity aj kvalita zariadenii sa zlepsuju ma to velky potencial do buducnosti a to ony vedia a ked chcu s nami drzat krok musia platit nove technolgie, ist pod ceny a to ich stve....
AKo som uz davnejsie pisal ake su ceny obmedzeneho internetu na zapade a u nas a ze pride doba ked bud zdvihnu ceny...alebo nas znicia...a toto je ten ciel nas znicit....ci to je moja paranoja to sa este uvidi....ale staci sa pozriet na lobbing ohladom inych veci ci uz 3,5ghz....ono ide tu o kartelovu dohodu..a nebolo by zle dat to presetrit na najvyssi sud v EU.....uz len podnet zabezpeci kontroly a bude sa hladat spojenie...kedze slovensky protimonopolny a podobne urady v SR nefunguju a len parazituju a ziju z nasich dani.....ked viem ze nejaky magor s ekonomikou ma z mojich dani v cistom vyse 2500eur mesacne, robi na protimonopolnom...teda je tam evidovany...ale nic nerobi....tak ma ide urvat....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 12:10 #108407
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
chalani nikto Vam nic nezabezpeci, ide im len o likvidaciu malych Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yaguso
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 12:16 #108408
Basic


Joined: Jún 15, 2006
Posts: 74

Ked mas napriklad na nejakom uzemi X firiem co su v 5G, myslis, ze licenciu dostane kazdy z nich? Ak ano, ako dojde k vycisteniu? Tie firmy zredukuju svoje anteny? Uz vidiim jak seci lozia po strechach presne rataju uhly a vykon, aby boli v norme a neprazili zbytocne na uzemie, kde nemaju klientov.
K vycisteniu dojde jedine tak, ze sa pasmo spoplatni a poplatok sa bude zvyovat, kto na to nema, tak ma smolu. Ak bolo pasmo od zaciatku bez poplatku, tak to tak musi zostat. Zavedenie poplatkov nase podmienky nezlepsi, domacich userov, co si spravili linku alebo zdielaca dsl, co tam ma kamaratov z okolia nikto neobmedzi.
Pri urcitej vyske poplatku postupne seci skoncime a pasmo bude ciste pre nejakeho celostatneho.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 12:24 #108409
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

Vsak je jasne o co ide , im nejde o frekvenciu, ale o to aby mohli zozrat 40% trhu ... Na nas sa tel urad vyserie , demokracia je len fikcia , tak uz ostava, len dat sa dokopy a zacat mastit vrecka asi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 12:29 #108410
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
dat sa dokopy je krasna idea ale nerealna, to fungovat nebude...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 13:42 #108411
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

midnight_man wrote: ›ja by som nejake ciastocne spoplatnie aj celkom prijal... Prečo nie? Veď nás to živí. Možno by sa preriedil vzduch a množstvo Apčok by zmizlo.


viktor ale toto na sk by v zivote sa neudialo aby bolo nieco ferove...
Takto zacina vsetko spoplatnene parkovania a neviem ake podobne veci daju ti malu ciastku a pak uz ked prejde nejake spoplatnenie sa bude len a len zvysovat. Nieco podobne mozme aj teraz vidiet na zvyseni poplatku pre TUSR. Ako nevravim ze je to neviem aka ciastka ale tu ide o tu pointku, ze to je narazove zvysovanie a tak by to vyzeralo aj stymito frekvenciami.
To co organizuju cesi to clenstvo je velmi dobre, take nieco ak pride aj ku nam musime aj mi dat dokopy a myslim ze sa tu nenajde isp, ktory by do toho nesiel....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 15:52 #108413
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

To si pis, ze sa najde kopec takych co by do toho nesli..
Kopec lokalnych (vacsich aj mensich) si proste nedovidi na koniec nosa, nieto este par rokov dopredu. Ja by som v mojom regione rad spolupracoval s dalsimi ISP napr. na spolocnej infrastrukture, ale neda sa. Ked niekto podlieza cenou kazdy rok sam seba, len aby ti urval par klientov a dava vsade len ultra lowcost zariadenia, tak s nim sa neda. Ked niekto dava internet na par rokov zadarmo s velkou reklamou a mysli si ze tym porazi lokalnu konkurenciu len cenou, tak je tupy a za par rokov to zabali lebo velki ho lavou zadnou zmetu z hry.

A myslim, ze spoplatnenie free pasiem by minimalne na nejakom europskom sude neobstalo. Len by to niekto musel pohnat az tam.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 18:26 #108415
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ten cesky material je od zaciatku postaveny na hlavu, argumentacne stoji na tom, ze pre velkych operatorov je diskriminacne, ze si musia za frekvencie platit, a mali si nemusia. taketo nieco moze z ust vypustit pravnik alebo politik, ktory frekvencne pasma videl iba z rychlika, alebo ktory umyselne veci podava inak, aako su. pasmo 5ghz o ktore hlavne ide, moze totiz uplne nediskriminacne a zadarmo vyuzivat _kazdy_, teda aj velky operator, vobec nikto mu v tom nebrani. ak to z dovodu neexistencie ochrany pred rusenim a kvoli otaznej kvalite sluzby velky operator nerobi, tak je to jeho vlastne rozhodnutie neist do pochybnych vod, nie je to diskriminacia (ze by do nich mal zakazane ist).

na druhej strane, v cesku maju podstatne viac spojov nasekanych vo volnych pasmach - 10ghz na bod-bod je brutalne masivne rozsirene, u nas toto pasmo nie je vobec na tento ucel vyuzitelne, a uz vobec nie je volne. z toho pohladu sa da chapat, ze im ten prilisny freeband lezi v zaludku.

este je tu medzi CR a SR aj taky maly rozdiel, ze O2 (ktora za navrhom udajne stoji) hra v CR prve husle, je to niekdajsi cesky telekom (ex-monopol). na nasom trhu ma O2 vyrazne ine postavenie. je pravda ze mame pribuzne jazyky, a ze sialene napady z jednej krajiny sa mozu zrazu vyskytnut aj v druhej, celkovo je ale trh v CR a SR _ZNACNE_ odlisny, a to uz viac ako desatrocie.

BTW navrh na spoplatnenie je uz takmer mesiac stary, a pokial som postrehol, tak zhruba na druhy den po tom co zacal okolo toho humbug, to sam minister dementoval (ze urcite nieeee)...


anyway, je absolutne jasne, ze podnikanie v tomto segmente nebude ani v buducnosti bez prekazok a komplikacii... tu uz fakt treba aby si kazdy zvazil, ze ci ma zmysel aby bojoval sam, alebo naozaj treba spojit (spajat) sily. spojit sily neznamena, ze vypisem registracny formular do zdruzenia ci asociacie, idealne sa nechcem nijak do toho vkladat (financne, casom, energiou), len cakam ze zrazu okolo mna budu pobehovat ini ludia a pomahat mi nezistne z mojich sraciek a riesit za mna moje problemy. takto to nefunguje. spojit sily predovsetky znamena, ze ked treba nieco riesit nieco taketo zasadne (zmena zakona, ..), takto neriesim ako mikropodnikatel s 500 klientami, s celkovou trzbou vo vyske jedneho poslaneckeho platu, ktoreho hlas zanikne v dave, ale ze to riesim ako zdruzenie podnikatelov so 100tisic klientami za chrbtom, trzbou v desiatkach milionov eur, a so stovkou ludi ktorri v branzi roky podnikaju, rozmyslaju, a vedia formulovat rozumne myslienky a ist za nimi. netreba ratat ze kazda bitka bude vyhrata, to sa neda dosiahnut, ale sance sa tym rozhodne zvysuju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: Spoplatnenie 5ghz na SLovensku  PostPosted: 10.02.2015 - 21:37 #108416
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Pixall hlasim sa do toho "spolku" ako sa tam da dostat, podmienky su ake?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)