Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 05.05.2024 - 16:08


Konzoly a odrusovace

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 6 < 123456 >
Author Message
pixall
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 07.07.2015 - 01:34 #109350
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nechcel som sa povodne zapajat, aby som zbytocne nerypal, ale uz sa asi treba... plech primontovany k antene meni charakteristiku anteny, v podstate je to zmena anteny. tj uz to nie je ta antena, ktora to bola predtym, ale ina, s inymi parametrami. ten plech signal nepohlcuje, ale odraza, vedie po povrchu, a niekde ho zas vyzaruje - takze to co niekde ubudne, zas niekde inde nejak inak pribudne... sirenie radiovych vln je dost zlozita vec. zmenenu antenu kazdopadne treba zmerat (nemyslim pravitkom) ze ci je vhodna na pouzivanie, a vydat k nej nove vyhlasenie o zhode. pri odfakleni plechu a jeho naohybani tak aby to tam akurat fajne sadlo, som k vysledkom merania skor skepticky, lebo ten zavisi na detailoch a meranie takejto veci bude mat skor nahodny nez predvidatelny vysledok. no a ked aj jeden kus prejde meranim, tak je otazka ako bez vhodnej meracej vybavy zabezpecit aby aj dalsie kusy boli rovnake ako ten odborne merany. pozor, rozdiel jeden milimeter je pri 5ghz brutaaaaalne vela. nie som v tychto antenovych veciach ani zdaleka odbornik, od toho su ini, ale z byvalej roboty si napriklad pamatam ze ked kolegovia vyvijali anteny, tak bol brutalny rozdiel v parametroch anteny uz len na zaklade toho, ze plech z ktoreho sa to robilo, bol z inej vyrobnej varky a mal o trosinku inu hrubku, hoci na papieri (fakture) bola rovnaka. skratka, nechcem vam kazit radost, ale toto je ta kategoria technicky, kde bud treba mat odborne znalosti a meraciu techniku a pouzivat ich pri vyrobe, alebo to co vznikne, radsej vobec netreba pokladat za nieco co sa ma spajat s antenou, lebo sme na hrane zakona alebo aj za nou (uvadzanie na trh zariadeni, ktore nesplnaju nariadenie vlady 443/2001 - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-443 odporucam ako povinne citanie).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 12.07.2015 - 11:01 #109393
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

Chalani ja toho typka poznam uz dlsiu dobu a mam od neho konzoly a teraz mam ponovom aj odrusovace.
Niekto to tu pisal ze nema meranie, poviem to narovinu som rad ze sa nasiel človek čo vyraba naozaj kvalitny kovovvy program za polovicne ceny CSAT a inych vyrobcov. Mozem Osr.ť dake merania ked pre mna to v konecnom dosledku len navysi cenu a zbytocne. Poviem z praxe aj ked sa to zda ze ho velmy vychvalujem ale skusal som v servise spravyt spoje z 5 vysielacov na Rovnakej frekvencii "co je extrem" a 5 prijmacov vsetke skoro vedla seba s komercne predavanych "meranych" odrusovacov a odrusovacov od steelnetu. Poviem vam ziaden rozdiel som nevidel. Ja mozem len pochvalit a potvrdit ze sa jedna o kvalitny nerezovy material s jednoduchou montazou bez nutnosti akehokolvek dlsieho naradia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 13.07.2015 - 17:06 #109403
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Chalan wrote: ›csat ma ktomu vraj merania ale ajtak k tomu nemam moc doveru... ak by to bolo take super preco by to uz tak nevyrabali...


Na Csat mi nesiahaj,
bol som osobne pri meraniach, videl som rozdiely, Zeleňák to robí poctivo a je to hotová alchýmia. Plechy bez merania sú hop alebo trop.
Ja používam CSAT a som veľmi spokojný, parametrické zlepšenie UBNT je značné.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Zuma
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 22.07.2015 - 09:41 #109422
Basic


Joined: Jún 08, 2003
Posts: 27

pixal - veľký súhlas

čokoľvek vodivé " pricapené " na anténu mení jej parametre , a to nie je všetko, záleží aj na iných parametroch a hlavne tvare Smile

ak by to bolo tak ako má byť - myslím, po všetkých stránkach - tak čokoľvek na streche " bez papierov", resp. bez riadneho zdokladovania parametrov , tam nemá čo robiť ...

žiaľ, u nás ( ale aj inde ) je to tak, že ktokoľvek sa montuje do vecí ktorým absolútne nerozumie alebo jednoducho pozerá len na cenu - lebo nič iné nechce vidieť ( že stefanf ? Smile ) takže aj tie naše siete vyzerajú tak ako vyzerajú ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 30.07.2015 - 23:24 #109454
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

páni, nebudem sa zatiaľ vyjadrovať k príspevkom, ak budete chcieť, môžem, každopádne vám všetkým dávam do pozornosti naše nové kryty s integrovaným držiakom ( RFSXT-60 a RFSXT-85 ) , podrobnosti nájdete tu : http://www.csatshop.sk/sk/maloobchod/tieniace-a-odrusovacie-kryty/

ak by mal niekto záujem o veľkoobchodný cenník pre firmy - môže napísať na csat@csat.sk

zdraví vás všetkých
Zeleňák - CSAT
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 31.07.2015 - 08:22 #109456
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

Zelenak wrote: ›páni, nebudem sa zatiaľ vyjadrovať k príspevkom, ak budete chcieť, môžem, každopádne vám všetkým dávam do pozornosti naše nové kryty s integrovaným držiakom ( RFSXT-60 a RFSXT-85 ) , podrobnosti nájdete tu : http://www.csatshop.sk/sk/maloobchod/tieniace-a-odrusovacie-kryty/

ak by mal niekto záujem o veľkoobchodný cenník pre firmy - môže napísať na csat@csat.sk

zdraví vás všetkých
Zeleňák - CSAT


mate aj kryt na JC-320 ??? pretoze nemozem tam dat JRC lebo je tazka a chcem vytazit z tejto anteny co najviac...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 31.07.2015 - 18:13 #109458
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja osobne sa to uz bojim davat, nasadil som jeden taky "odrusovac" na sektorku a bolo to horsie ako bez neho, nebol z csatu ale odvtedy mam ozaj strach hoc co "lepit" na antenu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 31.07.2015 - 18:32 #109459
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
Zelenak wrote: ›páni, nebudem sa zatiaľ vyjadrovať k príspevkom, ak budete chcieť, môžem, každopádne vám všetkým dávam do pozornosti naše nové kryty s integrovaným držiakom ( RFSXT-60 a RFSXT-85 ) , podrobnosti nájdete tu : http://www.csatshop.sk/sk/maloobchod/tieniace-a-odrusovacie-kryty/

ak by mal niekto záujem o veľkoobchodný cenník pre firmy - môže napísať na csat@csat.sk

zdraví vás všetkých
Zeleňák - CSAT


nerozmyslali ste nad niecim takym, ze by ste predavali odrusovace uz nasadene na zariadeni, povedzme SXT a ku kazdemu jednemu by bolo vyhlasenie a aj meraci protokol? to by bola troska ina kava ja viem ale zas by som si bol sto percent isty...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 31.07.2015 - 22:23 #109463
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

pre ucen : kryt na JC-320 zatiaľ nie , nikto nemal zatiaľ takúto požiadavku , ak nie je predpoklad aspoň pre 1000ks sériu tak to nemá pre nás význam ( náklady na meranie, výrobu ap. )

pre chalan : neviem síce , aký kryt na akú sektorku ste dali - ale to je práve to, o čom ja hovorím na prednáškach už viac ako rok ... niekto čosi " poohýba" , popíše ( ako výrobca ) na svojich stránkach totálne bludy a , žiaľ, veľa ľudí tomu verí ... zatiaľ som nenašiel výrobcu tieniacich krytov, ktorý by zverejnil meracie protokoly - tak ako to máme my ( CSAT ) , a v tom je tá pointa - ak použijete naše kryty tak viete ( na 99% ) aký budú mať vplyv na smerovú charakteristiku a zisk, tie merania sa nerobili 1x, bolo to časovo a finančne veľmi náročné ... čo je veľmi dôležité pre kryty - tak to je ich mechanické uchytenie , toto máme vyriešené na 100% , nebudem to ďalej rozvádzať

merať osobitne každý jeden SXT alebo sektor-anténu - to by zákazník nezaplatil Smile ( hodina merania vo VUS je 34€ bez DPH + ostatné náklady ) , preto som napísal , že na 99% viete , čo to urobí, ak nasadíte náš kryt , tu sa predpokladá, že sú isté tolerancie aj u výrobcu SXT ( UBNT ) , tak či tak - účinok tienenia si ľahko nájdete v nameraných tabuľkách resp. grafoch ... netreba zabúdať , že niektoré kryty sú súčasne aj reflektormi ( napr. pre UBNT produkty ) a dochádza teda aj k ovplyvneniu zisku ... ( a nie ako niekto napísal na svoje stránky, že ich kryty zisk neznižujú ani nezvyšujú .... Smile )
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 09.08.2015 - 23:21 #109512
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

zdravím všetkých členov skfree.net

ak by mal niekto záujem otestovať naše tieniace kryty pre UBNT a Mikrotik produkty - ponúkam nasledovnú akciu za akciové ceny :

kryty pre UBNT Economy
20RFM5 LOCO pre Nanostation M5 LOCO 8€
20RFM5 pre Nanostation M5 10€
20RFAM-G pre AM-5G-17 15€
60RFAM-G pre AM-5G-16 17€

kryty pre Mikrotik SXT
RFSXT 8€
RFSXT + RE45 15€

tieto ceny platia za týchto podmienok :
a/ z každého výrobku je možné dodať max. 2ks pre odberateľa skfree.net
b/ ceny sú bez DPH
c/ prepravné - podľa hmotnosti zásielky od 5€ do 7€ / cena bez DPH /
d/ dodanie na dobierku
e/ akcia platí od 10.8. do 20.8. 2015

podrobnejšie info nájdete na www.csatshop.sk
Zeleňák - CSAT
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 10.08.2015 - 08:45 #109515
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

dobra akcia mate pm.....

inak so zvysenym teploty je to ako? To ste tiez merali o kolko ma v tychto teplach rocket vacsiu teplotu, ked je v tom hlinikom boxe na tej sektorke voci rocketu bez krytu???
Pretoze na ispfore zacinam dost citat, ze rockety dost v tychto teplach odchadzaju a nam uz tiez jeden odisiel na AM-5G-16, ktory bol vo vasom tienacom kryte co sme brali z lancentra...
ostatne co mame hole zatial drzia....
dakujem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 10.08.2015 - 21:57 #109517
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

pre pedro4444:

čo sa týka VF parametrov tieniacich krytov ( ovplyvnenie smerovej charakteristiky a zisku ) - tak merania prebiehali v 90% v anechiodnej hale , 10% bolo merané v exteriéri,
lenže k meraniu boli použité len samotné integrované antény jednotlivých zariadení ( SXT a UBNT ) ... samotná elektronika nebola nejako testovaná , nebol na to dôvod, tieniace kryty ovplyvňujú v prvom rade smer. char. a zisk zariadenia. Súhlasím s názorom, že uzatvorenie rocketu do plechovej krabice môže spôsobiť v extrémnych horúčavách ich vyradenie - ale to je už parketa pre výrobcu zariadení , ktorý definuje pracovné podmienky. Nemyslím si však, že rocket vystavený priamemu slnečnému žiareniu je extrémne menej "tepelne " namáhaný ako ten v krabičke ... predalo sa už niekoľko 100ks krytov a zatiaľ ste prvý, čo ma takto informoval ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 11.08.2015 - 17:40 #109520
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Odchádzajú aj Nanostation. Nám odišli zatiaľ len tie bez krytu Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 11.08.2015 - 23:15 #109524
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

odisli zatial dva rockety v kryte...pritom mam omnoho viac v krytoch....ked sa bude dat pozriem prve dvojcislia MAC...vraj sa to tyka len urcitych serii...


a celkovo ako som pisal ubiquity zacina odchadzat s pribudajucim vekom...cize ubiquity sa vyhralo s kurvitkom....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 12.08.2015 - 00:06 #109525
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

mam nana m5, ktore mi bezia vyse 5 rokov bez problemu.. v terene mam dokonca este aj stare ne-Mkove, ktore idu od zaciatku... este 00:15
obcas sa podari kazdemu vyrobcovi nejaka vyrobna vada... okrem tej vadnej serie mi neodisli asi ziadne dalsie.. resp za tych 5 rokov som mal okrem tych vadnych C4 a C6 vadnych tak okolo 10 kusov, z toho mozno polovica odisla prepatim takze z cca 300 je to len nieco cez 1,6%, co je v pohdoe..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)