Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 00:39


Konzoly a odrusovace

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 6 < 123456 >
Author Message
pedro4444
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 13:30 #109991
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

pixall wrote: ›
JOFO wrote: ›Ešte by sa zišiel nejaký box na rocketdish pre rocket. Mam na jednom mieste viac dishov a nemám to ako odtieniť. ešte ich nechcem striekať EMI sprejom.


to uz davno existuje v profi prevedeni.. kam sa hrabu naohybane plechy..
http://www.i4wifi.cz/Krabice-pro-instal ... et-M5.html
btw je to slovensky produkt, i ked by sa na prvy (druhy, treti, stvrty) pohlad tak vobec nemuselo zdat. kupite to u vsetkych dobrych predajcov wifi po celom svete.


neriesil si problem s prehrievanym???

Pretoze hentak ked clovek uzatvori rocket a na nejakej streche priamo na to vali slnko ta teplota v takomto hlinikovom kryte pojde urcite vyssie ako bez....

a nevidimtam ziadne vetranie ako robil teraz zelenak co sa montuju na tie sektorky to je uplne super...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 13:34 #109992
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rocke tac tam nevlezie, je to presne na chlp vyrobene na rocket m5.

s prehrievanim sme problem nemali, mozno aj preto ze je kryt priamo na zariadeni s minimalnou medzerou (resp su tam plochy tesne na sebe), takze teplo sa cez kovovy kryt vyziari do okolia..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 14:06 #109993
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

aka firma to robi nevedeli by sme im dat poziadavku aby urobili aj na rocket ac????
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jenkyfon
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 14:35 #109994
Basic


Joined: Mar 10, 2012
Posts: 13

jedine ze by si to otestoval rovno aj z novovym sektorom Shocked

http://www.i4wifi.cz/Venkovni-jednotky/ ... =twistport
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 18:33 #110001
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pedro4444 wrote: ›
neriesil si problem s prehrievanym???

Pretoze hentak ked clovek uzatvori rocket a na nejakej streche priamo na to vali slnko ta teplota v takomto hlinikovom kryte pojde urcite vyssie ako bez....

a nevidimtam ziadne vetranie ako robil teraz zelenak co sa montuju na tie sektorky to je uplne super...


toto leto čo sme mali rockety v aluboxoch tak sniektorými bol poblém
tie čo boli/sú v tomto kryte tak nemali s prehrievaním problém.

pedro4444 wrote: ›aka firma to robi nevedeli by sme im dat poziadavku aby urobili aj na rocket ac????


rfelements, viacerý určite budú poznať Martina Marcinčáka
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 21:49 #110004
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

pre pixala :

ja osobne takisto oceňujem profesionalitu výrobkov RF elements , to ešte ale neznamená aby si podľa toho, čo predajca predáva, vedel posúdiť, či je to "dobrý" alebo "zlý" predajca
cit. : " btw je to slovensky produkt, i ked by sa na prvy (druhy, treti, stvrty) pohlad tak vobec nemuselo zdat. kupite to u vsetkych dobrych predajcov wifi po celom svete"
viem, že si po odbornej stránke zdatný, trošku menej "nadnášania" by Ti však neuškodilo ... , apropó, kam sa hrabú ohýbané plechy ... nuž, asi si nepostrehol, že v tomto vlákne sa bavíme predovšetkým o ohýbaných plechoch - teda reflektoroch - , ktoré dokážu dosť výrazne zmeniť parametre danej " hračky " ( UBNT alebo Mikrotik ) , zakrytovanie rocketu je len doplnok ... ale OK, celkom si ma vyprovokoval k tomu, že CSAT vyrobí samostatnú krabičku pre rocket-y ( univerzálne použiteľnú ) , už teraz môžem sľúbiť, že nákupná cena bude polovičná ako u profesionálneho krytu od RF elements Smile ... okrem identických úžitkových vlastností to bude tiež slovenský výrobok Smile

a ešte jedna vec sa mi nezdá :
cit. : s prehrievanim sme problem nemali, mozno aj preto ze je kryt priamo na zariadeni s minimalnou medzerou (resp su tam plochy tesne na sebe), takze teplo sa cez kovovy kryt vyziari do okolia..

hm, lenže keď praží v lete slnko na ten hliníkový box tak asi ťažko sa bude odvádzať teplo z rocket-u do okolia ... ja by som skôr povedal, že rocket vďaka tomuto dostane "riadny" prídel tepla z vonku ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 22:00 #110005
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
rad by som osobne navstivil fabriku na vyrobu rf elements krytov, ked tvrdis ze je to cisto slovensky vyrobok...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 22:10 #110006
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

pre chalan

to by ale musel pixal preniesť Slovensko niekde za "veľkú mláku" Smile ... nechcel som mu to napísať v mojej prvej reakcii , ale ... firma môže byť slovenská, výrobky sa ale vyrábajú úplne inde , otázne je , do akej miery sa na výrobe výrobku podieľa :
a/ slovenský nápad a tvorivosť
b/ slovenský kapitál
c/ slovenský občan - mám na mysli človeka, ktorý je reálne v pracovnom teame Smile


pretože ja môžem zodpovedne prehlásiť, že CSAT kryty sú navrhnuté a vyrobené komplet v SR Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 20.11.2015 - 22:54 #110007
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

a ešte som ale zabudol dodať , že tie lacné verzie ( Economy ) sú zinkované v ČR , to preto, lebo v SR nevedia zinkovne ( v našom dosahu do 80km ) kvalitne zinkovať ...
Excelent verzie sú komplet vyrobené v SR ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 21.11.2015 - 19:00 #110008
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Zelenak wrote: ›pre pixala :
ja osobne takisto oceňujem profesionalitu výrobkov RF elements , to ešte ale neznamená aby si podľa toho, čo predajca predáva, vedel posúdiť, či je to "dobrý" alebo "zlý" predajca
cit. : " btw je to slovensky produkt, i ked by sa na prvy (druhy, treti, stvrty) pohlad tak vobec nemuselo zdat. kupite to u vsetkych dobrych predajcov wifi po celom svete"


Ked sa ma myslienka stylizovat par slovami, niekedy sa neda zostylizovat uplne presne. Vychadzal som z toho, ze ked je predajca dobre znamy, vdaka tomu ze ma dobru ponuku, dobre ceny, siria sa o nom dobre referencie, ma velky (rastuci) obrat a existuje na trhu dlho, tak asi to znamena ze to robi dobre, t.j. mozeme povedat ze je to dobry predajca.

Ked si pozriem v nasich koncinach momentlane najznamensich predajcov wifi - firmy ako i4wifi, wifi.aspa.cz, ASBIS, PENTA.sk, kazdy z nich ma RockShield v ponuke. Ked pozeram na znamych predajcov wifi v zahranici (ktorych existenciu registrujem uz dlhe roky a su tiez na prvych miestach vo vyhladavacoch a casto sa spominaju v zahranicnych diskusnych forach), taktiez viacmenej kazdy z nich ma produkty RFelements vratane RockShieldu v ponuke. Takze si som si dovolil napisat, ze to je mozne kupit u vsetkych dobrych predajcov wifi po celom svete.

Zelenak wrote: ›
viem, že si po odbornej stránke zdatný, trošku menej "nadnášania" by Ti však neuškodilo ... , apropó, kam sa hrabú ohýbané plechy ... nuž, asi si nepostrehol, že v tomto vlákne sa bavíme predovšetkým o ohýbaných plechoch - teda reflektoroch - , ktoré dokážu dosť výrazne zmeniť parametre danej " hračky " ( UBNT alebo Mikrotik ) , zakrytovanie rocketu je len doplnok ... ale OK, celkom si ma vyprovokoval k tomu, že CSAT vyrobí samostatnú krabičku pre rocket-y ( univerzálne použiteľnú ) , už teraz môžem sľúbiť, že nákupná cena bude polovičná ako u profesionálneho krytu od RF elements Smile ... okrem identických úžitkových vlastností to bude tiež slovenský výrobok Smile


Tema tohto vlakna je "konzoly a odrusovace", to ze sa tu hojne rozoberaju prave plechy je tym, ze sa do diskusie zapajaju plechari Smile

Kladne sa o RockShielde vyjadrujem preto, lebo na mna spravil velmi kladny dojem a som s nim velmi spokojny, a podla mna nema konkurenciu.

Ak chces spravit plechovu krabicku na Rocket za polovicnu cenu, je to tvoje rozhodnutie, nech sa paci - podla mojho nazoru skoda energie tymto smerom, pretoze uz existuje riesenie ktore je do detailov prepracovane a je za prijatelnu cenu. Uspora polovice ceny krabicky pre mna osobne nie je argument, pretoze pri celkovych nakladoch na jeden sektor/vsesmer je to rozdiel cca 2% ceny, takze to pre mna nehra ulohu. Radsej dam tych par eur naviac a chcem za nich pridanu hodnotu.

RockShield ma oproti ohybanym plechom doriesene vodotesne priezory na LEDky, ma utesnenie prechodov SMA konektorov silikonovymi tesneniami na mieru aj s kovovym odtienenim, ma na sebe uchyt kompatibilny s povodnym Rocketom a teda sa da "nacvaknut" na vsetky anteny kam pasuje povodny Rocket, pre fajnsmekrov su tam este kovove nalepky na poprelepovanie pripadnych otvorov pre uplne odtienenie (pravy opak k vrtaniu odvetravacich otvorov).. A v neposlednom rade, ten kryt este aj vyzera tak fasa, ze ked si ho zavesim na stoziar, nemusim sa hanbit za to, ze co mi to tam visi. Ked to potrebuje technik vymenit, nie je tam ziadna vec, ktora by mu mohla lahko spadnut a stratit sa. Je to proste vymakane do detailov. Jedina vec ktoru "tuningujeme" nad ramec toho ako to je vyrobene, je to ze otvor na poistnu skrutku a drazky krytu natierame olejom alebo striekame sprejom WD40, aby sa otvarali a zatvarali lahsie.

Zelenak wrote: ›
a ešte jedna vec sa mi nezdá :
cit. : s prehrievanim sme problem nemali, mozno aj preto ze je kryt priamo na zariadeni s minimalnou medzerou (resp su tam plochy tesne na sebe), takze teplo sa cez kovovy kryt vyziari do okolia..

hm, lenže keď praží v lete slnko na ten hliníkový box tak asi ťažko sa bude odvádzať teplo z rocket-u do okolia ... ja by som skôr povedal, že rocket vďaka tomuto dostane "riadny" prídel tepla z vonku ...


V tomto smere sa necitim byt dostatocne odborne fundovany, takze sa vyjadrim iba s poznatkami z praxe - toto leto sme zaznamenali najvyssie teploty vzduchu za posledne roky, a ani jeden rocket v RockShielde sa nam neprehrial tak, ze by sme to zaznamenali na jeho prevadzke.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 21.11.2015 - 19:08 #110009
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›rad by som osobne navstivil fabriku na vyrobu rf elements krytov, ked tvrdis ze je to cisto slovensky vyrobok...


RFelements ma vyvojove pracovisko v Humennom a nieco dalsie v Bratislave. V Humennom sa tiez vyrabaju prototypy a kompletuju sa seriove vyrobky, bol som tam na navsteve pred par mesiacmi a mal som problem od uzasu zavriet usta. Volakedy som mal moznost pohybovat sa vo vyrobnych zavodoch automobiliek, kde vladne poriadok, cistota a presny system, a v RFelements to bolo velmi podobne. Ked si pozries produktove video https://www.youtube.com/watch?v=XVLyLiqfWtk tak je uplne zjavne ze je tocene v Bratislave. Nie, skutocne neprisli cinania natocit video k svojmu produktu do Blavy Smile

Aj pri Rockshielde aj pri ohybanych plechoch mozeme urcite polemizovat, z ktorych casti sveta su niektore komponenty, ci material bol nastreknuty do formy na Slovensku, ci ruda bola skutocne vytazena na Slovensku a ci z nej spravili plech, skrutky a matice skutocne na Slovensku, ale ked pojdeme do tychto detialov, pravdepodobne nic v dnesnom globalnom svete nebude rydzo slovenskym vyrobkom Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 21.11.2015 - 19:23 #110010
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Zelenak wrote: ›pre chalan

to by ale musel pixal preniesť Slovensko niekde za "veľkú mláku" Smile ... nechcel som mu to napísať v mojej prvej reakcii , ale ... firma môže byť slovenská, výrobky sa ale vyrábajú úplne inde , otázne je , do akej miery sa na výrobe výrobku podieľa :
a/ slovenský nápad a tvorivosť
b/ slovenský kapitál
c/ slovenský občan - mám na mysli človeka, ktorý je reálne v pracovnom teame Smile


Podla tychto podmienok je (pokial viem) RockShield slovenskym vyrobkom. Firmu rozbehli Slovaci so svojimi napadmi a svojim kapitalom, registrovana je na Slovensku. Klucovych ludi ktori stoja za RFelements mozete poznat mnohi aj z videnia - http://www.rfelements.com/contacts/ - referencie si na stranku nepisali, tak doplnim ze Mato Marcincak je okrem ineho zakladatelom Wificentrum.com a tiez hlavnym zakladatelom ALPI (nie skutocne som to nebol ja, hoci mi to ludia neraz pripisuju).. Juraj Taptic bol sefom slovenskeho eTelu (dnes sucast GTS resp BENESTRA), potom bol sefom slovenskeho SUN Microsystems (neskor kupeneho Oraclom).. A vacsina dalsich mien vo firme je tiez slovenska, diakritiku si urcite viete domysliet Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 23.11.2015 - 08:37 #110015
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

" ale OK, celkom si ma vyprovokoval k tomu, že CSAT vyrobí samostatnú krabičku pre rocket-y ( univerzálne použiteľnú ) "

tesim sa na prve kusy najma ked tam vojde ten novy rocket ac Smile))

a mozno by stalo aj za uvazenie, ci tam nevojde aj netmetal 5 a budes mat jednu formu a bude to univerzalne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 23.11.2015 - 20:46 #110021
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

pre pixala :

ak sa RockShield naozaj vyrába v SR spôsobom , že sa tu vyrobí odliatok a finalizujú sa aj jeho podstatné časti- tak potom klobúk dole, a saTi ospravedlňujem , že som vôbec pochyboval o tom , že je to vyrobené v SR ... iste , môžeme polemizovať, čo je "ešte " slovenské a čo nie ... ale nemôžem porovnávať skrutky so samotným finálnym výrobkom, skrutka, alebo ruda , je sám osve len materiál, to podstatné, čo robí výrobok výrobkom , je podľa mňa to konečné finále ako vyzerá a kde tú podobu nadobudol ... je jasné, že aj CSAT používa skrutky vyrobené mimo SR , nerezové plechy z ČR - ale celý výrobný proces je v SR ... robia to len pracujúci v slovenskej firme ... ale dobre, nechajme to tak, každopádne ale video natočené v Bratislave ešte nie je dôkazom, že daný výrobok sa tu aj vyrába ... o vývoji nepochybujem, na Slovensku máme šikovných ľudí ... a tie ostatné veci - nemyslím si , že ohýbané krabičky , ktoré budú chrániť zariadenie - nemôžu konkurovať profi odliatku ... ale to je na dlhšiu debatu - každopádne aj tá ohýbaná krabička - podľa toho kto ju ako vyrobí - má niekedy niečo navrch - aj vtedy , ak to budem porovnávať s RockShield-om ....
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 24.11.2015 - 21:19 #110027
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

pre pedro4444 :

dávam si za úlohu najprv zohnať všetky tieto produkty čo si popísal, ak by niekto mal nejaké vadné kusy, odkúpim ako dekoráciu Smile , žiaľ, z tejto strany roka 2015 určite nebudem mať čas toto riešiť ... máme toľko objednávok a práce , že aj pre troch by bolo Smile ... niet mladých a schopných čo by sa im chcelo robiť ... čo šikovné - to odbehne za hranice SR ( nečudujem sa, ja by som tiež v tomto bordelistane nevydržal keby som mal 25 -30 Smile ) , takže to budem riešiť až po novom roku .... ( momentálne riešime špeciálnu redukciu pre konzoly CSAT na veľké priemery stĺpov) ak by niekto mal ešte nejaký nápad - čo treba tieniť - napíšte , pripravím univerzálne riešenie ... ďakujem vopred za vašu ochotu Smile ( roscket ac, netmetal 5 atď )
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)