Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 18:49


Ake auto do firmy

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Ake auto do firmy  PostPosted: 13.11.2015 - 13:19 #109939
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Uvazujeme nad nejakym skrinovym, naj asi VW Caddy.
Cena do 4-5000e a dovoz z Nemecka (kedze u nas len sroty a podvod kupit...)

Len zvazujem aky motor a rocnik, 1.9sdi, alebo 2.0 sdi....

nemate niekto skusenosti?

Bude treba na tom vozit aj rebrik a uvazujem ci lepsie na tomo:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... eNumber=1#

alebo na tomto:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... eNumber=1#
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 13.11.2015 - 14:05 #109940
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

Podla mna je lepsie vozit rebrik na tom novsom, lebo ma dlhsiu strechu a teda aj priecniky dalej od seba. Nevraviac o tom, ze ak budes potrebovat previezt nieco dlhsie, tak je moznost aj vo vnutri.To stare caddy ma dvojpriestorovu karoseriu, co je naprd (pokial z toho nechces mat naozaj kryty nakladak).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 13.11.2015 - 20:23 #109941
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ja mam bipper a som max spokojny
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 13.11.2015 - 21:31 #109942
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

ja mam focus kombi a som tiez spokojny Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 13.11.2015 - 22:22 #109943
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Udajne vsetko na F stoji za prd co sa tyka aut a to: Fiat, Ford a Francuzske auta:)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 13.11.2015 - 22:50 #109944
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

No ja mam cca 3 mesiace caddy II cize tu novsiu, 1,9 tdi 77kw, nabehane +- 214.000 a zatial som dal menit rozvod a tlmice. Zatial bez problemov. Vrelo odporucam. Este zalezi ci len po meste chces chodit alebo aj na dalej. Tiez som pozeral (nemo, bipper,fiorino) a bol som pozriet asi 4 auta a tak Ti poviem na to ze to boli 2009 a hore tak dost dezolatny stav naprav, tlmicov, a o hrdzi sa ani nebavme. (a to co majitelia uz menili aspon co mi hovorili ved to som nemenil ani na mojom 15 roc. aute ). Ved je vyrobene v Turecku. Nie vsetko co je novsie je aj lepsie. Ja napr. nemam DPF filter a vstreky s korekciou +- 0.05 az 0,1 cize este vydrzi. Tie SDI sa neskor nahrievaju kedze su tam mensie tlaky ako u TDI preto ak iba po meste s casty stratom tak v zime sa ani nezohreje co je dost na ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 14.11.2015 - 08:09 #109948
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

ja by som uz pouzite nekupoval, najma nie 11 - 12 rocne. ked si to spocitas kolko das za auto + dovezenie + prihlasenie na sk znacky, hned treba dat menit olej, rozvody, brzdy su zodrate, gumy tiez nebudu nove, tlmice, bez zaruky, atd.. Tak sa to dost priblizuje cene napr noveho nemo, bipper, fiorino alebo napr dacia dokker, das si to pekne pohodlne na 4 rocny odpis zafinancujes napr. na stvrtinky a po 4 - 5 rokoch ho mozes este predat dolozit a zobrat zas nove. a tamto z nemecka akurat na srotovisko odtiahnut lebo bude mat pomaly 20 rokov, ja som kupoval nemo pred 3 rokmi a nemal som ziadny problem akurat lutujem, ze som nekupil diesel... Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 14.11.2015 - 10:00 #109950
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

vsetky nove auta stoja za velke gulove...navyse maju stanovenu zivotnost motora na 250 000km...kdezto tieto stare motory bezproblemov najazdia 600 000km, mas tam podstatne menej elektroniky a menej problemov....


nehovoriac o tom ked si pozries karoseriu starych a novych aut a zmerias hrubku zeleza pochopis o com hovorim....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 14.11.2015 - 17:59 #109951
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

my sme kupili Ford transit 6 rocny za 4500Eur bez DPH

a nic ine by som nebral.. odtiahne to kompresor, vnutry spulky a ked treba v zime v nom zvarame optiku... vonku brble generator a vnutry pekne radiatocek Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 14.11.2015 - 19:09 #109952
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

rado3105 wrote: ›vsetky nove auta stoja za velke gulove...navyse maju stanovenu zivotnost motora na 250 000km...kdezto tieto stare motory bezproblemov najazdia 600 000km, mas tam podstatne menej elektroniky a menej problemov....


nehovoriac o tom ked si pozries karoseriu starych a novych aut a zmerias hrubku zeleza pochopis o com hovorim....


Na robotu nove lacne benzinove co najdlhsou zarukou. Pokial mozno nieco so starším typom motora.

Tvoje teorie o 600 tisícoch su pekne ale nie u servisaka v meste. To auto sa tych km nedozije lebo skor zhnije alebo sa rozpadne. Viem co hovorim. Mam stare auto 98 benzín motoricky ok ale každú chvilu je na nom nieco raz silent blok motora potom prasknuta klucka padnute okno a ventilátor nejde a stale daco, lazfu chvilu nieco pokazene. 2010 som kupil benzin duster ziadny problem okrem vymeny platniciek a oleja. Tretie mam premiovku turbo v nafte jazdenie po meste mu proste nerobi dobre a tiez ma 7 rokov uz to cítiť ze je to vyhrkane.

Z mojho pohladu dokker kangoo fiat kubo alebo partner ak je novy kludne v nafte 5-6 rokov vydrží bez investície a pptom preč lebo auto co stoji v servise nezarobi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 14.11.2015 - 20:06 #109953
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

250 a 362 tis km , to chces kupovat ? To je dost vela , nemyslis ? Ako pise tulo , vkuse na tom nieco skape .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 15.11.2015 - 00:08 #109955
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tulo wrote: ›Tvoje teorie o 600 tisícoch su pekne ale nie u servisaka v meste. To auto sa tych km nedozije lebo skor zhnije alebo sa rozpadne. Viem co hovorim. Mam stare auto 98 benzín motoricky ok ale každú chvilu je na nom nieco raz silent blok motora potom prasknuta klucka padnute okno a ventilátor nejde a stale daco, lazfu chvilu nieco pokazene. 2010 som kupil benzin duster ziadny problem okrem vymeny platniciek a oleja. Tretie mam premiovku turbo v nafte jazdenie po meste mu proste nerobi dobre a tiez ma 7 rokov uz to cítiť ze je to vyhrkane.


nemysilm ze sa da takto zovseobecnovat... zavisi od toho, ako sa o to auto clovek stara a ako na nom jazdi, ci podla hesla "najlepsie terenne auto je firemne", alebo podla hesla "ked to znicim tak to musim zaplatit"... ja mam (okrem ineho) volkswagen golf rocnik 1999, ma necelych 200tisic km, vyhrkane nie je vobec, kazivost minimalna, hrdza skoro ziadna. raz za par rokov ho supnem do servisu na kompletku, zaplatim par stovak, a je pokoj.

oproti tomu niektore novsie rocniky uz aj pri mensom pocte kilometrov boli v podstate vraky - v servise ostalo par stovak nie kazdych par rokov ako pri golfe, ale kazdych par mesiacov. najhorsie vzdy koncili auta ktore si technici striedali medzi sebou, teda ktore nemali jedneho "pana", u tychto sa zadrete motory, skrivene kolesa, rozbite zadky aj predky, aj uplne totalky, diali uplne najviac. tak sme presli na novy model, ze sa auta nestriedaju (az na prilezitostne vynimky), kazdy si strazi to ktore ma pridelene a zodpoveda za neho, a ostatnym a hlavne externistom preplacame kilometre, ktore pre nas najazdia na svojich vlastnych autach. heslo "ked to znicim tak to musim zaplatit" je silny motivator, aby sa clovek k autu spraval setrne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 15.11.2015 - 02:06 #109956
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
99 a 200tisic ?? u nas by malo najazdených 3x tolko .
200 to je skoro nové auto , tam len meníš olej filtre, latničky, podla toho aký tam máš motor tak rozvody .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 15.11.2015 - 18:18 #109957
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Thomas wrote: ›99 a 200tisic ?? u nas by malo najazdených 3x tolko .
200 to je skoro nové auto , tam len meníš olej filtre, latničky, podla toho aký tam máš motor tak rozvody .


nase servisacke auta jazdia cca 1000-1500 km mesacne. mame ich sledovane cez GPS a optimalizujeme jazdy tak aby nebehali zbytocne. obsluhujeme radius cca do 60 km od firmy.

auto z 1999 bohuzial uz nie je skoro nove auto aj pri nizkom pocte kilometrov, niektore druhy materialov starnu a "dozrievaju" (guma, plast) a vyzaduju vymenu. ale pokial sa k autu sprava vodic setrne a vymeni to co vymenit treba, tak sa auto urcite dozije veku 20 rokov vo velmi dobrej kondicke.

pointa mojho prispevku bola v tom, ze zivotnost a poruchovost auta zavisi od toho ako setrne sa pouziva a ako sa udrziava. tie rozdiely su obrovske, kludne moze byt novsie auto s mensim poctom km daleko viac rozbite, ako dvakrat starsie a dvakrat viac jazdene. nas vozovy park je toho dokazom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Ake auto do firmy  PostPosted: 17.11.2015 - 21:13 #109966
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

Vsetky auta co som si kedy kupil boli nove. Leasing, alebo cash. Technici jazdia 20k k. rocne. Najstarsi praktik ma 7 rokov. Rocne ma servis stoji maximalne 250e (vratane filtrov a olejov) a auto nepracuje 5hodin (vratane jesennej s jarnej vymeny pneu). Praktiky boli kupovane na leasing (cca 2400 cash, 190e mesacne s poistkou bez dph). Nikdy sa mi zatial nestalo aby auta neslo, mozem sa plne venovat robote a rodine, neriesim somariny, aj tak som som v robote 10hodin denne (aj dnes). Pri prvej poruche ide auto prec.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)