Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 21:51


bt test ubnt

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
tulo
Post subject: bt test ubnt  PostPosted: 02.12.2015 - 20:00 #110086
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Klasicke AP rocket klienti su nanostation M5 alebo nanobeam M5.
Na teste z NanoBeamu dosiahnem rychlost aj 60-80mbit jednym smerom v realnej prevadzkke neviem dostat cez 20-25 mbit na cely sektor, u klienta horko tazko dosiahnem 7-8 mbit.

Nie je ten test len UDP preto take fajne cisla?
2 ks ludi su tam s airgridmi mozu to tak obrovsky prznit?
1 ks airgridu ma signal -82, airmax ma nastaveny na low moze to on tak prznit?

Kanal je 20mhz, signal ostatnych ludi je od -51 do -65 noise floor na AP -89, airmax capacity 77, airmax quality 72, zmenou kanalu sa meni minimalne.

Pred APckom je mikrotik ako router tak som skusil odpojit vsetkych ludi za klienta som dal druhy mikrotik a bt testom som z toho nedostal viac ako 30mbit tcp testom.

nechcem bezhlavo skusat hore dole. Napada ma len odpratat tych 2 co maju airgridy, ale nemyslim si ze to pomoze.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 02.12.2015 - 20:41 #110087
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

Ano ten test je UDP a nedava realne hodnoty ... Skus vypnut Airmax . Najlepsie vsade ... Inac to mas este dobre ja som mal klienta ktoremu to malo ist 11mbps a slo mu to 3mbps . Ale to bola kombinacia 2x spoje nanobeam + AP rocket . Cize 3x airmax v ceste ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 02.12.2015 - 22:05 #110089
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Máš to po trase odtienené? Ja u klienta nameram v pohode aj 50M cez speedtest.net napr a to mam všade airmax zapnutý.

Edit: sorry, T9... preklepy som opravil, aby to bolo zrozumitelne Smile


Last edited by JOFO on 02.12.2015 - 23:32; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 02.12.2015 - 22:33 #110090
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

JOFO wrote: ›Máš to po trase odtienené? Ja na šírkach spracujem v pohode aj 50M u klienta cez speedtest.net napr a to mam všade adorned zapnutý.


kua sice som si dal za jeden teraz ale co je adorned....
asi si dam este jeden.

a ako na "šírkach" spracujes, no kokos Laughing asi som si nemal dat. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 02.12.2015 - 22:44 #110091
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

objednal som jeden prism s 60kou sektorkou skusim to. Konekt tam ma pritiahnuty cez siklu tak skusim obist router co tam je a pichnem to priamo do gigoveho portu na siklu.

kolko zvyknene mat v meste na sektore ludi? v jednej dedine som mal donedavna skoro 60 ludi na sektore a chodilo to v pohode v meste mam na takom istom do 20 ludi a nie je to bohvieco. Tu citam o nejakých 20 mbitoch co davate ludom, ale to mozte mat tak 10 ludi na sektor maximalne, lebo to nemoze chodit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 02.12.2015 - 23:34 #110092
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ak chces pouzit N-kovych klientov oproti tomu AC Prism APcku, tak na to mozes momentalne zabudnut.. kompatibilita s N-kom zatial este dost blbne.. ak tam nechces chodit v snehu vymienat naspat radio, tak to ani neskusaj a pockaj si este na opravu niektorych dolezitych bugov pri kompatibilite...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 03.12.2015 - 10:31 #110094
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

JOFO wrote: ›Ak chces pouzit N-kovych klientov oproti tomu AC Prism APcku, tak na to mozes momentalne zabudnut.. kompatibilita s N-kom zatial este dost blbne.. ak tam nechces chodit v snehu vymienat naspat radio, tak to ani neskusaj a pockaj si este na opravu niektorych dolezitych bugov pri kompatibilite...


tak ja neviem par prispevkov dozadu pises taketo nieco:

prehodenie je otazka par minut a je to na menej vytazenom sektore (je tam max do 17 radii v spicke)..

Update:
Takze prve vysledky su slubne.. APcko je na 20MHz, klienti su iba M5 (loco, beam a grid). Priepustnost oproti M5 APcku sa o nieco dvihla.. Co ma ale prekvapilo je, ze uzivatel dokaze jednym vlaknom downloadovat cez 50Mbit/s co na N-ku bolo dost obtiazne... latencie sa o nieco malo zvysili, ale nic hrozne.. rozdiel je cca 2-3ms co je stale super..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 03.12.2015 - 12:38 #110095
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

To boli prvé výsledky a keď v ubnt vychytajú muchy, bude to super. Ale v aktuálnom stave neodporúčam používať na vyťažené apčka, lebo po nejakom čase začne apčko blbnúť a treba ho rebootnuť. Takže ak chceš mať v zime pokoj, tak ešte počkaj s výmenou. Behom týždňa by mohla byt ďalšia beta s oprávnenými niektorými chybami, ale stále je to beta.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 03.12.2015 - 18:47 #110096
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

tulo ako ap si pouzil rocket prism? lebo som v tom ze ten sa este kupit neda....


co sa tyka pouzitia 8beta3 a pouzitie nkovych oproti acckovemu ap je nemozne, po case ako pise jofo dochadza k degradaci, vypadkom...riesit to ma beta4...na ktoru sa vo velkom caka....


avsak ten rocket prism bude velky prelom kedze dokaze filtrovat aj tx, nielen rx....

a v mestach zacinam uvazovat na pouzitim ceskej 17ghz ptm verzie.....tam kde 5ghz nepojde...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 03.12.2015 - 18:53 #110097
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›a v mestach zacinam uvazovat na pouzitim ceskej 17ghz ptm verzie.....tam kde 5ghz nepojde...


ceskej? myslis polskej?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 03.12.2015 - 19:13 #110098
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

pixall wrote: ›
rado3105 wrote: ›a v mestach zacinam uvazovat na pouzitim ceskej 17ghz ptm verzie.....tam kde 5ghz nepojde...


ceskej? myslis polskej?


http://en.pojitko.cz/e/bezdratove-prvky-7/17ghz-11/
toto sa planuje ptm, ale este ina verzia je ptm, robi na tom ceska isp aliancia
len si uz na to neviem spomenut...

tu polsku myslis aku?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 03.12.2015 - 20:25 #110100
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

Asi myslel ten konvertor z 5 na 17Ghz ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 03.12.2015 - 21:13 #110101
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

rado3105 wrote: ›tulo ako ap si pouzil rocket prism? lebo som v tom ze ten sa este kupit neda....


co sa tyka pouzitia 8beta3 a pouzitie nkovych oproti acckovemu ap je nemozne, po case ako pise jofo dochadza k degradaci, vypadkom...riesit to ma beta4...na ktoru sa vo velkom caka....


avsak ten rocket prism bude velky prelom kedze dokaze filtrovat aj tx, nielen rx....

a v mestach zacinam uvazovat na pouzitim ceskej 17ghz ptm verzie.....tam kde 5ghz nepojde...


na wifi.aspa.cz ich mali 4 kusy. 2 som zobral uvidíme, vsak raz sa minú.
Neviete ako dopadla 3,7 GHz? Viem ze bolo pred casom velke halo ohladne delenia na cele slovensko a na okresy, a potom ostalo ticho. Neviem nejak najst nejake relevante informacie. Myslel som ze budu nejake drazby na okresy. Viem, ze celoslovenske sa riesili nejake, ale riesila sa aj 3,5 GHz tak som absolutne stratil prehlad.

Teraz som zmigroval vsetkych mestských ludi na 5G, este par kusov prehodim na MIMO a mozem to zacat prerabat na nieco ine..... ale na co je otazka. Prism ale vidim iba rockety nanobeam ani powerbeam s prism nevidim.

Narval som peknych par tisíc eur do transportu k vysielacom a teraz to neviem nadelit klientom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 04.12.2015 - 00:28 #110102
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›
pixall wrote: ›
rado3105 wrote: ›a v mestach zacinam uvazovat na pouzitim ceskej 17ghz ptm verzie.....tam kde 5ghz nepojde...


ceskej? myslis polskej?


http://en.pojitko.cz/e/bezdratove-prvky-7/17ghz-11/
toto sa planuje ptm, ale este ina verzia je ptm, robi na tom ceska isp aliancia
len si uz na to neviem spomenut...

tu polsku myslis aku?


multipoint vo freebande pri cene 1500eur bez dph za jednu stranu? no panecku, tak to je hovadina roka... k comu je to dobre? ja som otvoreny vsetkym moznym napadom, ale toto mi pripada uplne ujete...

polske myslim MAVI, konvertor z 5g na 17g, existuje vo verzii bod-bod aj bod-multibod. problem je tiez cenovy - dvojica konvertorov s antenami sa blizi k 1500 euram, a ked pridas 5gigove zariadenia, si takmer na 2 tisickach. vykon to ma kdesi okolo nuly takze dosah skor maly nez velky, a rozumne cez to prelezie tusim 16qam alebo 64qam, pri vyssich je to uz s problemami. takze za dve tisicky to bude mat parametre ako mizerne spraveny 5gigovy spoj nasadeny v relativne cistom prostredi. no a to uz za velmi podobne prachy moze clovek kupit aj nieco co je od pociatku seriozny spoj, nie drahy konvertor zaveseny na lacnych suntoch, ktory z nich nedokaze dostat ani taku rychlost, ktoru by tie lacne sunty dali same o sebe.

najrozumnejsie riesenie v 5g pasme (lowcost) mi pripada pouzit kvalitne zariadenia (napriklad prism) a kvalitne anteny ktore oziaria iba zaujmove uzemie a nic viac (horny od RFelements), tym sa vyrazne zredukuje vplyv rusenia. na bod-bod spoje nieco poriadne odtienene, napriklad ubnt powerbeam M5 ISO aj 5ac ISO maju celkom rozume vyriesene tienenie a su za smierne ceny.

vo vyssich cenovych kategoriach, radovo ked ideme do tisicov, by som rovno volil profi riesenia, ci uz bod-bod (licenc aj freeband) alebo bod-multibod (v mestach iba licenc).. bod-multibod freeband v meste pri stvorcifernej cene jednotky je uplna volovina, niekto nablizku zapne bod-bod spoj a partisicovy multipoint so svojim slabym signalom to moze hned zabalit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: bt test ubnt  PostPosted: 04.12.2015 - 00:34 #110103
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tulo wrote: ›Neviete ako dopadla 3,7 GHz? Viem ze bolo pred casom velke halo ohladne delenia na cele slovensko a na okresy, a potom ostalo ticho. Neviem nejak najst nejake relevante informacie. Myslel som ze budu nejake drazby na okresy. Viem, ze celoslovenske sa riesili nejake, ale riesila sa aj 3,5 GHz tak som absolutne stratil prehlad.


vieme, teleurad aj v poslednej konzultacii k zbytkom 3,5ghz (asi pred mesiacom) vyjadril ze postupuje nediskriminacne, a v ramci toho opat loklanych na celej ciare nediskriminacne nechal za ciarou. uz by mali normalne natvrdo zakazat fungovanie loklanym firmam, nech to mame jasne a netrtosime sa tu..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)