Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 21:18


tridsat tisic zariadeni

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
gyro
Post subject: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 12.12.2015 - 22:14 #110174
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Čaute,
potrebujem vyriešiť pripojenie cca 30 tisíc mobilných zariadení prostredníctvom WiFi technológie na ploche cca 500 x 500 m. Čo by ste použili?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 12.12.2015 - 22:50 #110177
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Čaute,
potrebujem vyriešiť pripojenie cca 30 tisíc mobilných zariadení prostredníctvom WiFi technológie na ploche cca 500 x 500 m. Čo by ste použili?


vela AP s malym vykonom?

btw mam zvysnych par stovak W3000g aj s POEckami Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 12.12.2015 - 22:51 #110179
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
hehe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 12.12.2015 - 23:06 #110182
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

co sa tyka skalovatelnosti asi nic lepsie ako unifi pomer vykon/cena nie je...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 13.12.2015 - 01:04 #110189
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

To by ma zaujimalo co sa udeje pri tolkych zariadeniach ... Neviem ci je to zvladnutelne .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 13.12.2015 - 02:26 #110191
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kemper wrote: ›To by ma zaujimalo co sa udeje pri tolkych zariadeniach ... Neviem ci je to zvladnutelne .


v dobe ked je zvladnutelne mat sondu za hranicou slnecnej sustavy, nejakych 30tisic zariadeni na jednej kope nemoze byt problem Wink

predpokaldajme ze sa u klientov jedna o bezne zariadenia v sucasnosti, kde vacsina podporuje hlavne 2,4 ghz... v tom pripade mame tri, maximalne 4 komunikacne kanaly, do ktorych sa musime zmestit. mozeme si ciastocne pomoct aj 5gigom, ale to nam pomoze len v malej miere.

musiem zohladnit softverove limity na APckach, kolko klientov sa naraz dokaze asociovat - bezne do 128 alebo 256.. viac nie je ani rozumne povolovat, ak ma este zostat nejaka prenosova rychlost.

z toho nam vyplyva, ze potrebujeme na taky pocet klientov aspon 100-200 APciek, ktore budu musiet byt viacmenej rovnomorne rozmiestnene po zaujmovom uzemi, a budu musiet mat velmi maly vykon a pripadne aj anteny s opimalizovanym vyzarovanim, aby sa nerusili, resp. aby sa dalo vystacit s takym malym mnozstvom frekvencii. tu velmi navrh zavisi od toho, ci sa ma pokryvat otvorene priestranstvo, alebo nejake uzavrete/oddelene bunky..

ak sa ocakava aj plna mobilita bez straty spojenia, bude sa treba vysporiadat s tym, ze na kablovej sieti agregujucej APcka sa stretne hromada MAC adries naraz, v takom rozsahu, ktory je za hranicami beznych ARP tabuliek. bude treba najst vhodne switche a routre a spravne ich vytunovat. tuningy tychto srandiciek niekde do 8tisic MAC sme uz robili, 30tisic je uz len kusok od toho Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 13.12.2015 - 10:22 #110194
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

No je to tvrdy oriesok Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 13.12.2015 - 10:46 #110195
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

kristova noha a o ake zariadenia vlastne ide? Neda sa to nejak rozseparovat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 13.12.2015 - 21:23 #110210
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Roaming musí fungovať bezproblémovo,
ten problém s MAC mi nenapadol, miesto na omyly nemám, musí to fungovať dva dni bez problému a bez možnosti reálnej skúšky vopred.
Unifi a kvantum APčiek, tak som uvažoval aj ja, aký minimálny výkon tam ide nastaviť?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 14.12.2015 - 00:42 #110219
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Mac poriesis pouzitim niecoho vykonejsieho. Take cisco 6500 zozenies za par supov a supervisor vie obsluzit 64000 mac adries.
http://www.cisco.com/c/en/us/products/c ... 59856.html
Problemom potom ale ostava ako to cele s tej plochy dostanes do toho cisca. 500x500m je dost a na tu vzdialenost to TP-ckom nepotiahnes a lacne lokalne switche nemozes pouzit prave kvoli limitu mac adries. Podla popisu to vypada na nejaky festival, cize volne priestranstvo, najskor pohoda ta ma zhruba taku navstevnost. Tie AP chces vesat ludom nad hlavu alebo ako?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 14.12.2015 - 08:23 #110220
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Mam 15 unifi zariadeni a pripaja sa tam do max 300 roznych devices a nefunguje to tak ako som si predstavoval. a to je 1/100tina toho co chces ty. Skusal som aj ich zero config aj klasicke nastavenie, proste kombinacia roznych zariadeni v roznej kvality rozneho svinstva co maju ludia v pc to zabija. To iste ako kedysi 2,4 vonku. zariadenia na seba nevidia vysielaju krizom krazom.

Nevravim ze je to uplny fail, ale vôbec to nie je take perfektne ako v propagacnom videu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 14.12.2015 - 21:32 #110229
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
tulo wrote: ›Mam 15 unifi zariadeni a pripaja sa tam do max 300 roznych devices a nefunguje to tak ako som si predstavoval. a to je 1/100tina toho co chces ty. Skusal som aj ich zero config aj klasicke nastavenie, proste kombinacia roznych zariadeni v roznej kvality rozneho svinstva co maju ludia v pc to zabija. To iste ako kedysi 2,4 vonku. zariadenia na seba nevidia vysielaju krizom krazom.

Nevravim ze je to uplny fail, ale vôbec to nie je take perfektne ako v propagacnom videu.

Ďakujem.
Obzerám teraz ruckus, majú famózne videá na nete ako pokrývajú 50 tisícové štadióny. Skúsim osloviť Alternetivo.
BTW, nie je to Pohoda, ale vďaka za tip Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 14.12.2015 - 23:29 #110233
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro, a mozes nam prezradit, ako vyzera ten priestor co sa ma pokryt? je to otvorene ci uzavrete priestranstvo? velka plocha, ci vela malych buniek?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
7 Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 15.12.2015 - 10:32 #110237
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

pixall wrote: ›gyro, a mozes nam prezradit, ako vyzera ten priestor co sa ma pokryt? je to otvorene ci uzavrete priestranstvo? velka plocha, ci vela malych buniek?
To by asi zaujimalo kazdeho.
Very Happy

Ale ktovie mozno sa chysta vyrobit mega mikrovlnku. Divaci by tak mohli pri vstupe vyfasovat kukuricne zrna a stipku kokosoveho masla v papierovom sacku. A ked by to spustili kazdy by mal cerstvy popcorn.

Myslim ze nikto ti neda spravnu odpoved, mozno tak hinty. Ale extrem by tu bol. Ak vravis ze priestor je 500m x 500m= 250 000m² a mas tam mat 30 000 zariadeni. Potom vychadza ze na 1m²= cca9 zariadeni. To su trocha neludske podmienky. Ides pocitat sliepky?

Toto pre ludi nebude, takze sa nebude jednat o vysokorychlostny internet pre kazdeho do mobilu ani proxy co bude cachovat youtube videa. Skor nejaky monitoring.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: tridsat tisic zariadeni  PostPosted: 15.12.2015 - 13:03 #110238
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Deadbiker, je to opacne - 250 000m² pre 30 000 zariadeni znamena, ze na 1 zariadenie pripada plocha 8.3 m².
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)