Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 01:06


Sietova instalacia pohody

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 14.02.2016 - 11:35 #110617
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Pohodu som nainstaloval na windows server. Ak danemu serveru priradim verejnu ip adresu a pristupujem tam cez tuto verejnu - otvorim zdielanie a spustim pohoda.exe tak program sa spusti s chybami (a po case vypne) a vobec nie je mozna instalacia.

Ak to presmerujem cez vpn, tak sa spusti instalacia lenze to je strasne pomale. Cez siet tecu data do 10Mbit/s pri praci takto na dialku. Ako to najvhodnejsie riesit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 14.02.2016 - 12:29 #110618
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Mam jednu firmu, tiež pohoda a wisp. Neriešil som to cez werejnu ip, to je podla mňa trocha nebezpečne dať widows priečinok do internetu. Maju to zdielane cez lokálnu siet. Podla mien/skupin je udeleny pristup. Na serveri bezi openVPN. Cize aj keď zobere PC inde, tak cez VPN sa pripoji na zdielaný priečinok bez problémov. Netreba zbytočne davat verejnú IP a data tecu z ich firmy do netu a spať na server. A s rýchlostnou problém nieje, zalezi od poskytovateľa ale maju 20/20 takže nieje problém. V tvojom prípade si pozri ešte konfiguráciu sietovky vpn v pc a serveri či nieje osekana na 10Mbps.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 14.02.2016 - 13:40 #110619
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
u openvpn treba zvolit rezim UDP , lebo kazdy TCP tunel trpi pri slabom uploade na problem zvany "TCP meltdown"

a pre istotu sa ludia v mikrotiku rozhodli ze "kasleme na UDP pre openvpn"
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 14.02.2016 - 14:38 #110620
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

To su tak uzasne programy ak dokazu pracovat v rezime zdielania priecinkov vzdy to ide spomalene. Su tie pocitace SERVER a "KLIENT" aspon rovnakej verzie windowsu? Davnejsie som mal za to ze ak k zdielanemu priecinku pristupuje viac pocitacov tak cele to windows zdielanie sa brutalne spomali. Skusal si vypnut aj firewall? Nema on windows v sebe neajaku featuru ktora overuje ci je *.exe spusteny z lokalneho stroja alebo v zdialeneho a potom pristupuje k resources velmi opatrne?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 14.02.2016 - 15:15 #110621
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
My to riesieme trochu inak, uctovnicka sa pripapaja na vzdialenu plochu, priamo na server kde je naistalovana pohoda.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 14.02.2016 - 20:12 #110624
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

airbilly wrote: ›My to riesieme trochu inak, uctovnicka sa pripapaja na vzdialenu plochu, priamo na server kde je naistalovana pohoda.


cez ten ich mechanizmus zdielania to ide ako pos.... ta vzdialena plocha dobre riesenie...ale len pre jedneho...ci ako to riesis?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 15.02.2016 - 00:00 #110625
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›
airbilly wrote: ›My to riesieme trochu inak, uctovnicka sa pripapaja na vzdialenu plochu, priamo na server kde je naistalovana pohoda.


cez ten ich mechanizmus zdielania to ide ako pos.... ta vzdialena plocha dobre riesenie...ale len pre jedneho...ci ako to riesis?


na XPckach podla toho aka to bola verzia, sa dal rozbehat remote desktop s jednym spojenim, troma, alebo na niektorych s neobmedzenym poctom. po prehodeni termsrv.dll a prihodeni par veci do registry, sa dali vsade rozbehat aspon 3 spojenia, co na vzdialeny pristup na uctovnictvo obvykle celkom staci. spytaj sa googla na "termsrv.dll hack", ked som sa ho teraz pytal ja tak hovoril nielen o XPckach, ale aj o win 7, 8.1, atd.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
backslash_
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 15.02.2016 - 14:19 #110632
Basic


Joined: Júl 17, 2008
Posts: 102
Location: SNV
pixall wrote: ›po prehodeni termsrv.dll a prihodeni par veci do registry, sa dali vsade rozbehat aspon 3 spojenia

Na margo:
Dokonca doba pokročila natoľko, že existuje už aj RDPWrapper https://github.com/binarymaster/rdpwrap/releases, čo je nejaký middle layer medzi termserv.dll a scm, takže odpadá patchovanie systémových DLL, ktoré v ten najnevhodnejší čas obnoví z backupu nejaká ochrana Windowsu. Mám odskúšané na Win10 aj Win2k12R2, takže snáď funguje aj na starších.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 15.02.2016 - 21:40 #110635
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: ›
rado3105 wrote: ›
airbilly wrote: ›My to riesieme trochu inak, uctovnicka sa pripapaja na vzdialenu plochu, priamo na server kde je naistalovana pohoda.


cez ten ich mechanizmus zdielania to ide ako pos.... ta vzdialena plocha dobre riesenie...ale len pre jedneho...ci ako to riesis?


na XPckach podla toho aka to bola verzia, sa dal rozbehat remote desktop s jednym spojenim, troma, alebo na niektorych s neobmedzenym poctom. po prehodeni termsrv.dll a prihodeni par veci do registry, sa dali vsade rozbehat aspon 3 spojenia, co na vzdialeny pristup na uctovnictvo obvykle celkom staci. spytaj sa googla na "termsrv.dll hack", ked som sa ho teraz pytal ja tak hovoril nielen o XPckach, ale aj o win 7, 8.1, atd.

a toto som zase nevedel ja, diky za tip obcas sa hodi par prihlaseni sucasne
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 16.02.2016 - 08:37 #110636
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Otazkou je, nakolko su taketo riesenia v podnikovej sfere legalne...
Mam dojem, ze existuje aj pohoda SQL, ktora by problem so zdielanymi adresarmi mohla riesit. Ci?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 16.02.2016 - 10:33 #110638
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
backslash_ wrote: ›
pixall wrote: ›po prehodeni termsrv.dll a prihodeni par veci do registry, sa dali vsade rozbehat aspon 3 spojenia

Na margo:
Dokonca doba pokročila natoľko, že existuje už aj RDPWrapper https://github.com/binarymaster/rdpwrap/releases, čo je nejaký middle layer medzi termserv.dll a scm, takže odpadá patchovanie systémových DLL, ktoré v ten najnevhodnejší čas obnoví z backupu nejaká ochrana Windowsu. Mám odskúšané na Win10 aj Win2k12R2, takže snáď funguje aj na starších.

Skoda ze to nefunguje na xpcku
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 16.02.2016 - 20:30 #110640
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ale rdp sa da hackut aj na XP ... cislo mas cez den zavolaj, ak nie napis spravu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 16.02.2016 - 23:53 #110642
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

deelite wrote: ›Otazkou je, nakolko su taketo riesenia v podnikovej sfere legalne...


konkretne pri XP spociva riesenie v pouziti starsej verzie DLL a pridani par zaznamov do registry - na tomto nevidim nelegalne vobec nic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 17.02.2016 - 07:19 #110643
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

hlavne clovece neotvaraj cele pc na zdielanie ked vidim tych pokusov za den o prihlásenie na moje verejne ip adresy predpokladam ze do par dni to mas dole.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Sietova instalacia pohody  PostPosted: 17.02.2016 - 09:42 #110644
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

tulo wrote: ›hlavne clovece neotvaraj cele pc na zdielanie ked vidim tych pokusov za den o prihlásenie na moje verejne ip adresy predpokladam ze do par dni to mas dole.


IPsec-aj ked pisal ze nejake VPN skusal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)