Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 22:06


Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
fleg
Post subject: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 10:07 #110720
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Snazim sa spravit si po rokoch poriadok u seba a kedze od buduceho mesiaca uz aj fakturacia prejde na mna z uctovnika potrebujem jednoduchy system.
Za tie roky som sa totizto vdaka svojej rozharanosti dopracoval k tomu, ze mam asi 90 userov a viac ich uz ani nebude, pretoze do siete uz skoro nic nevrazam a pocet prichodzich a odchodzich je cca posledne dva roky rovnaky. Bohuzial mam asi 8k eur v pohladavkach za net, z toho cast je uz nedobytna, takze by som sa rad tomu vyhol do buducnosti.
Chcem nejaky system zalozeny (idealne) na MySQL + nejaky php frontend, ktory by mi mal dovolit nasledovne.
- evidencia userov
- user konta (nie je vsak podmienkou), kde by pripadne nmali zmluvy, faktury, ci by mohli poslat reklamciu alebo hocijake ine relevantne informacie
- rozosielanie faktur (cca do tych 100 mesacne) a pripadne parovenie s vypisom z IB (Tatrabanka). Ak by to zaroven vedelo export do ucto (Omega) potesilo by.
- pripadne nejake statistiky, ktore by si vedelo stiahnut z MT, ovladanie MT, ci inych zariadeni centralne az tak nepotrebujem (mam len cca 10-15 pristupovych bodov)
- podpora nejakeho centralneho dohladu (ala Nagios) potesi, ale tu si viem pripadne spravit aj sam.




Sledoval som diskusiu o ISPAdminovi, ktora sa tu vedie rok, ale moc mudry z toho nie som. Nechcem vynachadzat znovu koleso a nechcem zbytocne kanon na vrabce, chcem mat len jednoduchy prehlad o sieti, o zakaznikoch, platbach a pod nech mi to zaberie co najmenej casu a nech sa mi tam nehromadia po case zase neplatici ako doteraz za tie roky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 11:10 #110723
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
CMS = content management system je napr joomla,wordpress,drupal
CRM = customer relationship management

pri 100 zakaznikoch ti staci excel podla mna ,energia vynalozena na zpojazdnenie CRM prevysuje usporu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 11:25 #110724
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
K tym skratkam...systemy sa oznacuju rozne CRM je primarne urceny na manazment kontaktov, CMSko zase obsahu, take ERP zase pre platby...atd. Ale to je jedno, obaja vieme o co mi ide;o).
Excel (vlastne Calc) mam doteraz, ale pacila by sa mi myslienka mat to na webe, mat k tomu pristup zovsadial bez nutnosti vlastnit. Navyse tych calc zositov mam uz pomerne dost, jeden na pracu co som odviedol, dalsi na nesplnene ulohy a ich prioritu, dalsi ako nahrada project managera atd a zda sa mi, ze mam toho uz moc a ze je to take rozhadzane.
Existuje kopec opensource systemov, respektive komercnych, kde do urcite poctu userov mozem pouzivat zdarma (dobry system vsak kludne zaplatim), ja sam pouzivam pri inom projekt napriklad egroupware v ramci manazovania firmy cez net, takze viem, ze to ide aj v ramci opensource najst kvalitny a dobry nastroj..
Chcem jednoduchy system, kde obcas nakuknem, ci vsetko ide a pozriem sa, ci mi tam nerastie zase podiel neplaticov a ktory mi raz mesiacne vygeneruje 100 faktur a pripadne ich sparuje s vypisom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 11:32 #110725
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
o prechode na nejaky system sme my zacali uvazovat asi pri 100, a to boli jednoduche skripty ktore zobrali tabulku z mysql a vygenerovali firewall pravidla.

vsetky funkcie ktore popisujes su prirodzene zmysluplne, ale pociatocne naklady casove , energia, potrebujes vediet co ten system dokaze a co mu nejde dobre, vyladit to vsetko, to sa treba naucit , je to velka investicia hlavne do buducnosti a ak vies ze 100 neprekrocis tak sa to jednoducho neoplati , banka zmeni format vypisov , mikrotik sa rozhodne zmenit API , budes to preprogramovavat ? pri 100 useroch ti to nema kto zaplatit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 11:32 #110726
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ja pouzivam uz roky LMS.. Je pomerne jednoduchy. Je zalozeny na MySQL + PHP, takze pre niekoho, kto ovlada aspon trocha tieto platformy by nemal byt velky problem dokodovat si potrebne veci.. Ja mam napr dorobenych zopar drobnosti ako nacitanie udajov z radii cez SNMP, posielanie SMS, 24h graf spotreby a ine prkotinky..
Ked som presiahol cca 80 zakaznikov, tiez som dospel k tomu, ze nejake aspon poloautomatizovane riesenie by nebolo na skodu.. Kvoli mojim dorabkam bezim este na starej verzii. Novsie uz maju aj nejake ficurky ohladom evidencie IPTV alebo VoIP ale neskusal som..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 13:18 #110727
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

JOFO wrote: ›Ja pouzivam uz roky LMS.. Je pomerne jednoduchy. Je zalozeny na MySQL + PHP, takze pre niekoho, kto ovlada aspon trocha tieto platformy by nemal byt velky problem dokodovat si potrebne veci.. Ja mam napr dorobenych zopar drobnosti ako nacitanie udajov z radii cez SNMP, posielanie SMS, 24h graf spotreby a ine prkotinky..
Ked som presiahol cca 80 zakaznikov, tiez som dospel k tomu, ze nejake aspon poloautomatizovane riesenie by nebolo na skodu.. Kvoli mojim dorabkam bezim este na starej verzii. Novsie uz maju aj nejake ficurky ohladom evidencie IPTV alebo VoIP ale neskusal som..


- tiez uvazujem nad tym lms, uz niekolko rokov:), mame rozbehany - https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=93&t=14949 freenetis(je to dobre, vela veci to vie, ale ked tam chces nieco dorobit musis si zaplatit...)..

- vzdy som zastal na tej instalacii toho lms, nikde nie je rozumny navod....instaloval to niekto v blizkej dobre?

jofo ten dashboard tam mas? pripomienkovac? reload? vyzeraju to zauimave funkcie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 14:16 #110728
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

... po prehliadkach existujucich rieseni som najal programatorov, a uz ich s tymto projektom trapim dva roky Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 17:33 #110729
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

co je reload? Smile
Uz dlhsie som nepozeral na vyvoj LMS, tak urcite mi kopec veci uniklo Smile
Planovanie mam a pouzivam.. To co potrebujem mi funguje na starsej verzii, takze sa riadim heslom "nehas, co ta nepali" alias "nebabraj do toho, co funguje" Smile Ked mi dajaka drobnost chyba, tak nemam problem si to tam nejako dobastlit Smile I ked to mozno nevyzera tak "cool" ako niektore nove riesenia, robi to presne to, co potrebujem, takze neriesim updaty..
Ale mozno si to len tak zo zvedavosti nahodim na nejaky stroj na skusku Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Odporucte mi nejaky jednoduchy CMS system  PostPosted: 29.02.2016 - 18:47 #110730
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

reload umozni spustat skripty na linuxackych masinach...cize cez linux napr. ovladat aj siet....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)