Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 26.04.2024 - 17:45


Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 13 of 21 < 1...10111213141516...21 >
Author Message
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 19.04.2014 - 13:25 #106363
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

DSL je nahodou super technologia... vdaka nej ziskavam novych zakaznikov. A proces odlevu je viacmenej jednosmerny.

Rozdiel je len v tom, ze niektori si daju vysvetlit, ini si musia osobne narazit usta a vyckat do konca viazanosti, az tak sa stanu mojimi zakaznikmi Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 19.04.2014 - 15:17 #106364
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

pedro4444 wrote: ›http://www.zive.sk/clanok/95003/telekom-vdsl-rozsirime-pribudnu-nove-lokality

som zvedavy co za obce pribudnu. Predtym robili tiez velky bum a este som nepocul cloveka ktory by takuto nejaku ""VDSL" sluzbu mal, dufam ze toto ich rozsirovanie dopadne podobne aj s tym ich uzasnym FUP limitom....


nas zakaznik si objednal na vychode slovenska VDSL 50/10 ako alternativu k nasmu radiovemu spoju (2x nanobridge M5, 5ghz freeband)... vedenie od ustredne k nemu je asi 70 metrov... ping do SIXu cez VDSL 30ms, cez nase radio 8ms. download cez DSL maximalne 20-30mbps, cez radio do 50mbps. po par dnoch pouzivania VDSL mu ide pomaly youtube a niektore dasie stranky. pouziva radsej 5G radio... a ked toto je 70m od ustredne, tak neviem ci to neikde este moze byt lepsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Axwell
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 21.04.2014 - 02:18 #106369
Basic


Joined: Mar 10, 2008
Posts: 26

uplne otrasne, po poslednom jednani asi spred 10 rokov sa ich pristup nezmenil, ba aj zhorsil.
Dufam, ze o dalsich 10 rokov tu uz nebudu, ludia a hlavne technici, ziadna uroven, jedna znama nezvladala v tescu predavacku tak presla na helpdesk telekomu, kde ako mi povedala, nemusis nic vediet...

Trvalo asi 8 rokov, kym si vsimli na stlpe nedaleko mna odtrhnuty kabel, kable omotane okolo stlpov casto vidiet vsade...
Tie reklamy mna nenormalne odradzaju, je mi z toho na gr*** neviem ako moze nato niekto naletiet...

Nic od telekomu nebrat, telekomu sa dari hlavne u biznis klientov, a financnych skupin... ale len mobilna siet.


Wifina je dnes na takej urovni, ked sa da v pohode porovnat s kablom, mikrotik&ubiquiti maju skvele vyrobky,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 24.06.2015 - 20:26 #109272
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Zdravim za kratky cas mi skonci viazanost s telekomom na DSL internet konk. technologiu ADSL2+ a chcem sa Vas spytat, ze kolko sa da realne s telekomom dohodnut na podpultovych cenach? pretoze momentalne som platil za balik 10Mbit/s 23eur oni mi ponukli teraz za 20eur a ked som povedal ,ze to je vela a idem k orangeu povedali, ze sa mi ozve nejake oddelenie ktore ma ma zaujat atraktivnejsou cenou neviem kolko to u nich moze realne byt... ci spustia aspon na 17eur Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 24.06.2015 - 21:09 #109273
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
tebe by to skor mali zvysit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 09:58 #109283
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Moje predpovede sa zda sa naplnili.. asi sa premenujem na Teodora, ked mi to vestenie tak vychadza Smile
Od spustenia VDSL uplynuli uz takmer 2 roky a situacia u ruzovych je rovnaka ako vtedy..
Asi by som mal zacat tipovat, ale to by museli stavkove kancelarie zacat brat stavky na dianie u ruzovych Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 13:27 #109285
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Ty brdo, 10Mbit za 23 euro. A ze z coho ten telekom zije Smile)
To zasa len potvrdzujem moju statistiku, ze asi 20% zakaznikov plati kolko pytaju a cenu neriesi. Druhych 20% je opacny segmet, radsej budu piati na dslke po 4 eura, aj ked to viac nejde ako ide, hlavne ze lacno. Tych zvysnych 60% je niekde medzi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 14:49 #109287
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Tak ja nemam u nas navyber jediny net ktory u mna vydrzal cele obdobie fakt bez vypadkov alebo kolisania ci spomalenia rychlosti... A ked si to prepocitam nebolo to az tak zle prve 4mesiace boli 6eur a ostatne 23eur avsak teraz bud znizia cenu pod 20eur alebo dam nejako ich konkurenta co je na dsl tiez...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 15:21 #109288
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nekecaj... viem ze jofo tam ma siet a poslal ti cierne na bielom vypis z speedmetra spolu s latenciami...


Last edited by Chalan on 26.06.2015 - 16:46; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 15:50 #109289
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

v pohode chalan, ja nasilu nikoho nepresviedcam Smile
ten speedtest je uz skoro 2 roky stary.. dnes tolko nameraju niektori zakaznici.. dnes mam doma uplne ine cisla Smile

Toto je hlavny dovod, preco to ide lepsie ako pred 2 rokmi a ovela lapsie ako pred 4, ked este bol mojim zakaznikom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 16:09 #109290
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Ale ja som spokojny s tym co mam tak preco by som mal dovod menit za nieco ine ked mi to konecne ide? A navise v podstate som este aj mozno usetril kedze nemusim opravovat pocitac televizor a podobne kedze nemam na strechce ziaden router ktory sluzil ako bleskozvod..
Cize za tie dva roky nielen ze som nemal problem s internetom este som sa dokonca vyhol bleskom ktore vzdy pritahovali tie routre na streche co je dost blbe riesenie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 16:40 #109291
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
jano55 wrote: ›Ale ja som spokojny s tym co mam tak preco by som mal dovod menit za nieco ine ked mi to konecne ide? A navise v podstate som este aj mozno usetril kedze nemusim opravovat pocitac televizor a podobne kedze nemam na strechce ziaden router ktory sluzil ako bleskozvod..
Cize za tie dva roky nielen ze som nemal problem s internetom este som sa dokonca vyhol bleskom ktore vzdy pritahovali tie routre na streche co je dost blbe riesenie...


jano v prvom rade si zopakuj zakladnu skolu, "navise" sa pise s Y... dalej sa douc fyziku, pripadne sa prihlas na elektrotechnicku skolu, vyhlasenia ze routre pritahuju blesky a pod. kraviny... a istotne si spokojny s dsl Smile ja osobne nepoznam nikoho co je spokojny s dsl, hlavne 0,5Mbit upload. Btw co sa u tcomu za tie dva roky zmenilo/zlepsilo? Smile


Last edited by Chalan on 26.06.2015 - 16:52; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 16:41 #109292
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Tak toto snad nemyslis vazne? Vacsiu kravinu som este nepocul.. Ze vraj Nano pritahuje blesky.. tak to som sa uz dlho takto nepobavil Smile
Keby to bolo tak ako vravis, tak ja by som mal asi doma permanentne zasahy bleskom, kedze mam toho na streche celkom dost.. a cuduj sa svete, za 10 rokov mi blesk este neodpalil nic Smile
Tak ale je to nejaka vzita predstava, ze ked je nejaka antena na streche, tak automaticky pritahuje blesky Smile Finta je v tom, ze elektroniku "odpaluje" prepatie (vacsinou sposobene bleskom, ale nie je to pravidlo), ktore sa naindukuje na vodici smerujucom z vonkajsieho prostriedia do vnutra budovy. Takze pokojne ti moze odpalit aj DSL modem po telefonnom kabli alebo inu elektroniku po elektrickom vedeni. Pokial je elektricka sustava dobre uzemnena a su na jednotlivych vetvach aspon prudove chranice, tak to mensie prepatia dokaze efektivne eliminovat.. To je tak polopatisticky povedane Smile
Kedze som elektrikar, tak mam aspon predstavu ako to v praxy funguje s prepatim a podobnymi vecami Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 17:16 #109295
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Tak riesil som sem nieco ine ale nevadi no..
Ja nevravim ze router pritahuje viac ako dsl kabel avsak mne staci porovnat ze pri mikrovlmnych routroch mi cca asi trikrat vpalil blesk do domu a pri dsl ani jediny raz...
Nahoda? Mozno... Avsak ked je router vysoko na streche na komine alebo skor nad kominom je ovela vacsia pravdepodobnost ze mi to vpali do toho routra ako do dsl kabla...
Ked som mal mikrovlnne pripojenia schytal to pc lan kable switche wifi routre televizory a podobne
Vacsinou to skoncilo este tak ze sa to opravit dalo ale urcite to nebolo lacne...
Ja proste nemozem za to ze tunajsi providery maju take slabe pokritie ze to musim mat vysoko nad strechou cize pre mna je lepsia volba dsl...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 18:13 #109296
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Pokrytie je dobre, vôbec nemusí byť anténa nijako vysoko, kľudne môže byť zboku na komíne, možno aj vzadu na fasáde pod štítom by to asi išlo. Mam to nafotené od všetkých apčiek, takže sa to da ľahko overiť. V každom prípade je tvoje tvrdenie už mimo reality. My lokálni sa narozdiel od ružových rozširujeme a upgradujeme.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 13 of 21 < 1...10111213141516...21 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)