Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 01:43


Airfiber24 packetloss a signal

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
neos
12 Post subject: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 10.09.2014 - 07:46 #107219
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Ahojte,

po upgrade z 1.5 na 2.0 signal klesol z -62/63 na -68/69. Nic ine sa nemenilo, vzdialenost 1650m (firmware ukazuje 1650km Wink ). Mate niekto nasadeny 2.0?

Dovodom upgradu po bezchybnom roku prevadzky bolo podozrenie na bug. Na master strane mi pri vypadku el. uz nevydrzala starsia UPS a tak sa po rebootol aj AF. Po reboote packet loss <1% na vzdialenej strane, ale aj na strane priamo pripojenej kablom.

Tyzden dozadu sa mi stalo to iste, pomohol len restart oboch stran. Vcera uz nepomohol, preto som spravil upgrade FW. A packet loss zostal + klesol signal Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 10.09.2014 - 09:15 #107220
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Changelog:
--------------------------------------------

Version 2.0 (March 28, 2014)

Fixed Rx power display issues for ETSI/ACMA regions
This addressed an ETSI/ACMA issue where the received power displayed
values that were 5dB too high. While the rx display is now correct,
the actual tx power has not changed. Link performance should not be
effected.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 10.09.2014 - 10:44 #107221
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ja bezim na v2.0 uz od jej vydania a ziadne problemy som zatial nezaznamenal.. Pozri ci nemas nahodou blbe trafo, prve serie mali vadne trafa, ktore mozu poskodit aj samotne radio. Skontroluj kabelaz resp switche do ktorych mas AFko zapojene. Niektore cisca mali s AFkom problem. Zapni/vypni flow control. Na niektorom hw moze sposobovat problemy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 10.09.2014 - 11:16 #107223
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

S tymi dB to bude ako pise midnightman. Vychadza to na cca 5dB "ubytok" v GUI oproti starsiemu fw.

Packet loss sa nateraz vyriesil rebootom oboch radii. Zaujimave je, ze po vcerajsom upgrade FW som robil aj reboot a nepomohlo to.

V case ked bol packet loss, na strane slave, na porte switcha 2950 bolo niekolko tisic input errorov v priebehu cca 16h. Vsetky errory boli typu giants. Teraz po reboote oboch radii je input errors na nule a packet loss tiez. Flow-control je vypnuty na oboch switchoch.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 10.09.2014 - 19:26 #107224
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

vitaj v klube, kolega z PN toto riesil tyzden dozadu...nakoniec sa pohral s linkovou rychlostou na ETH a zazracne to samo prestalo chybovat. A nekup to...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 10.09.2014 - 22:51 #107227
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

toto je uz komplikovanejsie, problem bufferovania...ktory kazda firma riesi inak....podobne problemy su vsade...ci je to alcoma, siklu....
pri airfibery sa o to stara flow control:
https://community.ubnt.com/t5/airFiber- ... a-p/801044
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 11.09.2014 - 09:39 #107234
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

rado opravim ta, problemy nie su všade..len pri AF Wink Majitela alcomy a siklu taketo veci nepoznaju...Jedine ak si nevedia spravit konektor poriadne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 13.09.2014 - 14:59 #107238
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

To su somariny.
Sam mam dva taketo spoje a po spravnom nastaveni frcia ako hodinky. Neverte UBNT reklame o spoji na 11 km a kecom na forach. Za tu cenu je to perfektne radio, ktore nepadne ani pocas najhustejsiaho dazda a snezenia.
Klucova vec je nespajat anteny dalej ako 1500 m (1,5 km).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 13.09.2014 - 16:41 #107239
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Da sa aj na 15km spoj spravit tak ako uvadza web ubnt, ale nie na plnej kapacite a nie u nas vramci povolenia. Smile
A tiez nie bez nejakeho spolahlivejsieho backupu (napr 5GHz subezne ako zaloha v hustom dazdi), ale to by asi bolo treba aj na 1,5km aby mal clovek kludny spanok Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 13.09.2014 - 20:56 #107240
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

problem bufferovania je u kazdeho jedneho zariadenia aj u alcom..akurat maju mechanizmy ze sa to neprejavi....ubnt ma flow control...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 14.09.2014 - 10:41 #107242
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

rado ale to si pletieš, pretoze tento problem nastava v pripade ze potrebuješ preniest kapaciu ktora je vyssia ako tvoja linkova rychlost spoja. Tuto chlapom to chybuje pri 100mbps trafficu.
Co sa tyka stability spoja....UBNT zatial neprepisalo fyzikalne zakony, takze pren platia rovnake parametre utlmu ako pre ostatne radia. Trasu si kazdy zvlada sam vypocitat na pozadovanu dostupnost. No a v poslednom rade, pri terajšich cenach alcomy, racomu apod... pri AFku usetrite mozno 800€. Uz nech si sam kazdy premysli ci mu tych 800€ za to stoji.

JOFO s 20dbm EIRP ti to nevydá ani na toho 1,5km tusim. Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 14.09.2014 - 13:23 #107243
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

midnight_man wrote: ›No a v poslednom rade, pri terajšich cenach alcomy, racomu apod... pri AFku usetrite mozno 800€. Uz nech si sam kazdy premysli ci mu tych 800€ za to stoji.


tiez by som sa neulakomil na AF ....Ked to este chces zalohovat treba vacsie baterie, silnejsie zdroje, prepatovky, + 5Ghz zalohovanie...spolu to zozerie aj po 60W na kazdom sajte...a je to este o triedu niezsie radio ako napr. Ray, Alcoma, Saf A este aj pasmo je vo vacsine pripadov atraktivnejsie na 17Ghz ako 24Ghz koli dosahu spoja a mensej chybovosti
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 14.09.2014 - 14:58 #107244
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

xtome2 wrote: ›
midnight_man wrote: ›No a v poslednom rade, pri terajšich cenach alcomy, racomu apod... pri AFku usetrite mozno 800€. Uz nech si sam kazdy premysli ci mu tych 800€ za to stoji.


tiez by som sa neulakomil na AF ....Ked to este chces zalohovat treba vacsie baterie, silnejsie zdroje, prepatovky, + 5Ghz zalohovanie...spolu to zozerie aj po 60W na kazdom sajte...a je to este o triedu niezsie radio ako napr. Ray, Alcoma, Saf A este aj pasmo je vo vacsine pripadov atraktivnejsie na 17Ghz ako 24Ghz koli dosahu spoja a mensej chybovosti


iba sa mi to zda, ze AF24 ma dvojnasobnu priepustnost oproti napriklad alcome, pri polovicnej cene ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 14.09.2014 - 15:14 #107245
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

pixall wrote: ›
xtome2 wrote: ›
midnight_man wrote: ›No a v poslednom rade, pri terajšich cenach alcomy, racomu apod... pri AFku usetrite mozno 800€. Uz nech si sam kazdy premysli ci mu tych 800€ za to stoji.


tiez by som sa neulakomil na AF ....Ked to este chces zalohovat treba vacsie baterie, silnejsie zdroje, prepatovky, + 5Ghz zalohovanie...spolu to zozerie aj po 60W na kazdom sajte...a je to este o triedu niezsie radio ako napr. Ray, Alcoma, Saf A este aj pasmo je vo vacsine pripadov atraktivnejsie na 17Ghz ako 24Ghz koli dosahu spoja a mensej chybovosti


iba sa mi to zda, ze AF24 ma dvojnasobnu priepustnost oproti napriklad alcome, pri polovicnej cene ?


Ale na aku vzdialenost pobezi dajme tomu 17Ghz alcoma a na aku AF....a pri AF nemas ATPC a ma dvojnasobnu spotrebu
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Airfiber24 packetloss a signal  PostPosted: 14.09.2014 - 18:21 #107246
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

porovnavat 17ghz alcomu a 24ghz airfiber je ako hrusky a jablka... poprve je 24ghz vyssia frekvencia ako 17ghz, takze sama o sebe ma kratsi dosah (resp vacsi utlm na priestore) aj keby bolo pouzite to iste (resp ekvivalentne) zariadenie. 24ghz alcoma ma tiez kratsi dosah nez 17ghz alcoma, a to preto lebo pouziva inu frevenciu.

okrem toho je tu este dolezity rozdiel ze 24ghz je pasmo ktore ma fyzikalny problem s vodou resp molekulami vodnej pary, takze tymto sa ten dosah este viac skracuje za dazda, hmly, atd, a to este viac nez by to malo byt len kvoli samotnej vyssej frekvencii (rozumej => 26ghz alebo 29ghz bude mat za dazda nizsi utlm nez 24ghz, hoci je to vyssia frekvencia.)

24ghz alcomu mam niekolko rokov cca na 1,5km, padne pri hustych dazdoch niekolkokrat do roka. kolega ma nasadeny airfiber na 6,8km asi rok, pokial viem tak nepada ani tak casto ako ta moja alcoma. hoci v oboch pripadoch sa do toho montuju rovnake molekuly vody, vyssi vykon airfiberu umoznuje "prepalit to" na vacsiu vzdialenost.

mam aj 17ghz alcomy na podobne vzdialenosti ako je ten airfiber, a mam dojem ze spolahlivost toho 24g airfibera a 17ghz alcomy je asi podobna, hoci airfiber ma horsie fundamentalne predpoklady na funkcnst kvoli pouzitiu menej vhodnej frekvencie. za alcomy som zaplati niekolkonasobne viac nez airfiber a pritom maju niziu priepustnost.

udavany 50watt prikon ma pri plusminus gigabitovom spoji nechava lahostajnym, ked si predstavim ze na inom spoji dokazem spravit polovicnu priepustnost s polovicnym prikonom, tak je to adekvatne. a aj keby som tu priewpustnost nepotreboval, a dal by som tam spoj s 30w prikonom, na celom spoji dokazem usporit na energii brutalne 4 eura mesacne, 48 eur za rok - v dobe zivotnosti spoja to nie je nieco o com ma zmysel uvazovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)